Статті


Чи душу можна розказать?

Юркевич - видатний мислитель, філософ, педагог.


31 березня 2016 року було проведено телеміст. Зі сторони Ліплявського навчально-виховного комплексу в телемості взяли участь:  директор НВК – Кубар Галина Миколаївна, учитель української мови і літератури – Міщенко Тетяна Іванівна, учитель історії та правознавства – Шишка Надія Іванівна, учитель історії – Душко Валентина Вячеславівна.


Зі сторони Комунального вищого навчального закладу „Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії” Запорізької обласної ради взяли участь:  керівник науково-методичного відділу Гордієнко Наталія Миколаївна, викладачі  та  студенти, які презентували свої роботи по творчості П.Д.Юркевича.


Учителі Ліплявського навчально-виховного комплексу розповіли про історію села Ліпляве, про видатних особистостей, які народилися в нашому селі, про педагогічні ідеї П.Д.Юркевича, які використовуються в навчально-виховній роботі та вшанування пам’яті видатного філософа і педагога. Відповідаючи на запитання студентів Хортицької національної академії, було звернуто увагу на головну дидактичну ідею П.Д.Юркевича – виховуюче навчання; на єдність навчання і виховання, на підготовку учителів, які несуть освіту, пробуджують в дітях розумову енергію і моральні почуття обов’язку та патріотизму, а це має більше значення, ніж будь-які досягнення техніки. Також зверталась увага на школу освіти і гуманності. Під час спілкування велика увага зверталася на душу дитини, адже сам П.Д.Юркевич вважав, що душа має три основні здатності: здатність пізнання, здатність почуття, здатність волі.

Одне з основних питань будь-якої педагогічної теорії – питання про мету виховання. Ще П.Д.Юркевич говорив про мету виховання. Він вважав, що мета виховання ґрунтується на врахуванні „трьох начал виховання”:        особливостей духу вихованця;  необхідності виконання ним обов’язку стосовно церкви, родини, держави; його майбутнього покликання.

Тема виховання та навчання за П.Д.Юркевичем і стала предметом обговорення між педагогічним колективом Ліплявського навчально-виховного комплексу та педагогічним і студентським колективом Хортицької Національної   навчально-реабілітаційної  академії.

Телеміст закінчився подякою з обох сторін за співпрацю та надією на зустріч на території Ліплявського навчально-виховного комплексу.


Прапор Доброчинності вже на Канівщині

Заради обєднання усіх небайдужих до подій в Україні у листопаді 2014 року на Черкащині було організовано проект „Прапор Доброчинності”. Ініціювали патріотичний захід голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та голова обласної ради Валентина Коваленко. Прапор вручають учнівським колективам за активну волонтерську діяльність.

19 листопада 2015 року відбулася значна подія для Канівського району – урочиста передача Прапора Доброчинності від Ліги старшокласників Шполянського району Лізі старшокласників Ліплявського навчально-виховного комплексу.


Присутнім продемонстрували відеопрезентації волонтерської діяльності Ліплявського НВК та учнів Шполянського району, виконувалися патріотичні пісні, декламувалися вірші, присвячені Дню Гідності та Свободи. Учні Ліплявського навчально-виховного комплексу перейняли жовто-блакитний стяг із почуттям гордості та відповідальності. Проект „Прапор Доброчинності” об’єднує молодь Черкащини та виховує у них патріотичні почуття. А в єдності – сила українського народу!


ĉ
Ліплявський ліцей,
24 трав. 2017 р., 03:39
ć
Ліплявський ліцей,
3 груд. 2016 р., 02:22
Comments