НОВИНИ

Український сувенір
Сьогодні в ліцеї відбулася виставка-конкурс «Український сувенір». На виставку були представлені роботи різних технік виконання, стилів, матеріалів.
Роботи ліцеїстів завжди цікаві. У них живе дитяча фантазія, уява. Такі вироби можуть бути гарним подарунком для рідних та друзів. Здобувачі освіти проявили своє бачення у виготовленні виробів, креативність,оригінальність.
Всі конкурсні роботи характеризувались якістю виконання, новизною та оригінальністю. Кращими визнано 22 композиції, які буде направлено до участі у ІІ етапі (підсумковому) до відділу освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Ліплявської сільської ради.
Дякуємо ліцеїстам та батькам за участь у заході та бажаємо натхнення та подальших творчих звершень!

Всесвітній день боротьби зі СНІДом 

Щороку 1 грудня, згідно з рішенням ВООЗ та Генеральної Асамблеї ООН, у всьому світі відзначають День протидії ВІЛ. Цей день започаткували ще у 1988 році. Хоча з того часу вже минуло понад 30 років, проблема боротьби з поширенням ВІЛ інфекції /СНІДу залишається для багатьох країн світу досить актуальною.
Особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя ВІЛ-інфікованої людини. Тому для кожної людини дуже важливо пройти обстеження на захворювання.
За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. Водночас, за оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн центральної Європи та Східної Азії.
Станом на вересень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 221 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 332 пацієнтів діагностовано СНІД, а 159 людей від нього померли. Тож в Україні питання протидії ВІЛ-інфекції є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.
Традиційним символом цього дня є Червона стрічка, яку вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ використали вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
Здобувачі освіти Ліплявського ліцею також не залишилися осторонь. Просвітницькі заходи з метою формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих були проведені вчителем основ здоров’я Світланою Юхименко. Окрім цього, здобувачі освіти взяли участь у Всеукраїнському інтернет-конкурс «Стоп ВІЛ/СНІД».
Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість.
Друзі, не забувайте про профілактику та бережіть своє здоров’я!

        На виконання наказу МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ від 10.04.2020 № 504 "Про затвердження календарного плану організації та проведення дослідження якості дошкільної освіти з використанням міжнародної методики ECERS (Early Childhood Education Rating Scales)" , 29.11.2021 року заклад дошкільної овіти «Веселка» відвідала Сіренко Алла Євгенівна, сертифікований експерт ECERS, що направлена Державною установою «Українский інститут розвитку освіти».
Експерт з оцінювання спостерігала за групою та взаємодією дітей протягом 3 годин під час звичайного дня в дитячому садку. Вона оцінювала середовище – все, з чим та з ким взаємодіє дитина: організацію кімнат, розташування умеблювання та іграшок, взаємодію між дітьми, дітей з вихователями, вихователів з батьками, а також тривалість та ротацію занять, організацію різних видів діяльності.
⁉️ НАВІЩО НЕОБХІДНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Результати дослідження – підстава для формування освітньої політики, спрямованої на підвищення якості дошкільної освіти, зокрема:
• оновлення змісту дошкільної освіти;
• оновлення методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу;
• підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
• приєднання до світової професійної спільноти у сфері дошкільної освіти.
_________________________________
⁉️ ЧОМУ ECERS-3
ECERS – методика, зосереджена на умовах для розвитку дитини, навколо інтересів якої побудоване оцінювання. Саме по собі оцінювання не впливає на освітнє середовище, але шкала може бути орієнтиром для забезпечення якісного дошкілля. Орієнтуючись на представлені індикатори якісного дошкільного освітнього середовища, педагогічні працівники та директори закладів дошкільної освіти можуть підвищити якість освітнього процесу.
Всеукраїнський інтернет-конкурс «#StopFake»
Протягом останніх років інтернет остаточно перетворився на стихійний ярмарок інформації, де розгублені люди шукають корисну або хоча б неотруйну інформацію.
Останнє дослідження каже, що лише 3% людей в Україні можуть розпізнати брехню в новинах. Саме тому вже зараз можна і треба знати що таке фейк.
Здобувачі освіти нашого ліцею активно з цікавістю, під керівництвом вчительки інформатики Світлани Юхименко, взяли участь в Всеукраїнському інтернет-конкурсі «#StopFake». Новий конкурс від освітнього проекту «На Урок» допоміг навчитися розрізняти фейки та інші підступні види інформаційних повідомлень в інтернеті, а також — дізнатися захопливі факти про інформаційне суспільство та передумови його появи. Кожен учасник цього конкурсу зміг відповісти на запитання та цікаві завдання, які допомогли вдосконалити навички медіаграмотності та критичного мислення.
Взявши участь в інтерактиві, учні досягли гарних результатів і отримали нагороди. З 37 учасників конкурсу – 6 учнів отримали Диплом ІІІ ступеня, 5 учнів – Диплом ІІ ступеня та 7 учнів – Диплом І ступеня. Сертифікат учасника отримали 19 конкурсантів. Вітаємо переможців конкурсу!

“Згадайте нас – бо ми колись жили. Зроніть сльозу і хай не згасне свічка! Ми в цій землі житами проросли, Щоб голоду не знали люди вічно"...

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Страшне приневолене мовчання… Довго чекали, але дочекались, коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
Сьогодні з нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати та з метою вшанування пам’яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках в закладі освіти було проведено низку заходів. Сьогодні ми запалили свічку пам’яті і бережемо пам’ять про всіх невинно закатованих більшовицькою владою. Схилили голови в скорботі перед невинно убієнними і пом’янули хвилиною мовчання великомучеників нашої історії.
Голодомор 1932-33 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам'яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам'ять - це нескінченна книга, в якій записано все життя людини і країни


ДИНАМІКА ВСЕСВІТУ

Сучасне абстрактне мистецтво заполонило собою безліч інтер’єрів, галерей і художніх салонів. Якщо людина уважно вдивляється в абстрактні твори мистецтва, то вона розуміє їх зміст, вони про щось їй розповідають. Абстрактні твори мають свою мову − це мова ліній прямих і кривих, крапок і кольорових плям, яка зрозуміла далеко не всім.

Тож сьогодні на уроці  в 5 класі учні опановували ази мови абстрактного мистецтва. Писали нею живописну роботу на тему «Динаміка всесвіту». Разом з цим розвивали навики давати естетичну оцінку творам мистецтва, та роботам однокласників, висловлювали ставлення до переглянутих творів мистецтва, поглиблювали розуміння учнями понять «нюанс», «контраст», ознайомлювалися з творчістю майстрів абстрактного мистецтва. Урок –подорож  був побудований так, що учні поетапно повинні були пройти  всі  космічні  станцій, а саме: станція „Старт”, станція „Кольорова”, станція „Юний художник”, станція „Загадкова”, станція Абстрактна”, станція „Успіх”. Створюючи абстрактні композиції учні  не забували про правила користування фарбами. А натхненням  у створенні абстрактного твору була класична мелодія, яка звучала на уроці. В кінці уроку  учні із захопленням аналізували роботи свої однокласників.

 

Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують і ми вільні творити своє майбутнє...
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України.


Про конкурс "Бебрас-2021"...
З 7 по 19 листопада 2021 року проходить Міжнародний конкурс "Бобер" в Україні з інформатики та комп'ютерного мислення серед учнів 2-11 класів закладів загальної середньої освіти.
34 здобувачі освіти 3, 5-11 класів КЗ «Ліплявський ліцей» приєдналися до конкурсу, щоб перевірити свої знання з інформатики та комп'ютерної вправності. Завдання вимагали від дітей кмітливого та винахідливого застосування знань та умінь з інформатики. Як результат, учні отримали задоволення від розв’язування цікавих логічних завдань та захоплюючих задач .
Матеріали Конкурсу надавалися учасникам в електронному вигляді. Завдання здобувачі освіти виконували у визначений час на комп’ютерах у закладі освіти .
Бажаємо усім отримати високі результати!🏆🥇🥈

Ми, молоде покоління, за Безпечний рух на дорогах!
А ви з нами?..
Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього БЕЗПЕЧНОГО життя. ✅Тиждень безпеки дорожнього руху у ліцеї був дуже насиченим: бесіди з елементами гри, вікторини, квести, творчі проєкти, конкурс малюнків, години спілкування, перегляд відеоматеріалів, проведення Національного уроку з безпеки дорожнього руху та ін. 🚏Під час проведення вищезгаданих заходів, діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, уміння орієнтуватися на вулицях. 💯 Ми й надалі працюватимемо над тим , щоб кожний маленький громадянин усвідомив, що найцінніше, що має людина – це життя, а знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах є запорукою не тільки власної безпеки,а й безпеки всіх учасників дорожнього руху. ☝ Якщо всі ми разом потурбуємося про найменших учасників дорожнього руху, дороги дитинства стануть безпечними!16 листопада Міжнародний день толерантності

 Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповіданн, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

     У рамках відзначення Дня толерантності  16 листопада 2021 року            

в КЗ « Ліплявський ліцей»   було проведено ряд різноманітних заходів з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов,  потреби злагоди, поваги до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників освітнього  процесу.

 Упродовж дня Толерантності всі учні закладу  брали активну участь  у заходах, які змінювали один одного:

1. Ознайомлення з інформацією на стендах «16 листопада – Міжнародний день толерантності», « З Днем толерантності».

2. Паркан думок   «Як навчитись толерантності?»

3.Інтерактивна вправа «Дерево толерантності».

4.  Оголошення « Візьми собі…»:

- визначення толерантності „ Толерантність – це... ”,

-  якість  толерантної людини, яка тобі імпонує.

5.  Творча майстерня « Віночок толерантності».

6.Нагородження за активну участь толерантних учасників сьогоднішніх заходів, які на завершення можуть з упевненістю сказати « Ми різні, але ми – рівні».
Рішуче стартуймо!!!🚦
Твій друг – безпечний рух, або дорожні знаки в шкільному житті...
📌1️⃣5️⃣.1️⃣1️⃣. 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ в нашому ліцеї розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху🚴‍♀️🚶‍♂️🚙, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
❗ Ми пам'ятаємо, наш успіх і процвітання - це знання!!!
👮‍♀️Безпечного руху!День науки...

В науці сила і в науці слава,

Світ без науки не такий яскравий,

То лиш здається, що без неї краще жити,

Бо лиш вона все здатна  пояснити!

А всі науки про природу – суть буття,

За ними наше з вами майбуття.

Бо в кожному живому організмі діють закони -

Її камені наріжні.
І хімія, і фізика, і математика,

І географія, і біологія, і інформатика -

Не просто дисципліни на уроках,

А в світмайбутній учнів перші кроки.

Тож слава всім наукам – наукам природничим!

Бо славний світ людей, якому мудрість личить!!!
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
    9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.
Традиційно у ліцеї відбулася низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
У програмі святкування було чимало цікавих заходів. На першому уроці вчителі української мови провели культурно-освітній ранок «Найдорожча рідна мова джерельцем радісно дзвенить». Цього святкового дня також відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика у кабінеті української мови і літератури, де зосереджено виконували завдання делеговані від класів учні, знавці мови. На другому уроці здобувачі освіти демонстрували рівень знань української мови долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.


    Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

    З метою  сприяти поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини, з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек у ліцеї проходив  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом: «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

В рамках місячника проведено:

 турнір знавців літератури рідного краю  «Поетичні голоси мого краю», де   діти читали вірші поетів Черкащини ;

 діяла книжкова виставка «Пам’ятаємо історію рідного краю»,  під час якої здобувачам освіти була запропонована література, матеріали якої дозволяють поглибити знання    про історію рідного краю;      

пройшов  День краєзнавства «Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщино!» в ході якого учні робили повідомлення про своє рідне село: про вулиці, про походження назв кутків села, про визначні місця села;

інформаційний паркан  «Краю мій, тут я живу, де на імпровізованому паркані розміщувалися вислови, малюнки, фото, які відповідають тематиці Всеукраїнського місячника бібліотек  та  краєзнавча вікторина  « Вивчай і знай свій рідний край».


 

Зелена_платнета_з_МХП

🌲Благодійний фонд "МХП - Громаді" провели Всеукраїнську екологічну акцію з озеленення сільських територій "Зелена палнета з МХП", в рамках якої планувалося висадити 20 000 саджанців  на території присутності підприємств Групи МХП.

📌Приємно відмітити, що Ліплявська ТГ стала учасником даного проєкту і долучилася до озеленення нашого села. 

      Кілька днів  поспіль на території КЗ "Ліплявський ліцей" "кипіла" робота по підготовці до висадки саджанців (риття траншей, вивезення піску, завезення ґрунту тощо).

🌲А сьогодні  старанно працювали, висаджуючи молоденькі туї та ялівець,  поливаючи та дбайливо обгортаючи землею сільський голова - Сергій Геращенко, начальник відділу соціально-економічного  розвитку, інвестицій та регуляторної діяльності сільської ради - Валентина Іванова, 

 учителі, учні, батьки та працівники закладу освіти. Кількагодинна праця на благо громади і як результат- зазеленіли рядочки,  щойноствореної "АЛЕЇ  СЛАВИ", присвяченої Героям сьогодення - бійцям АТО/ООС.

❗Адміністрація закладу освіти висловлює щиру вдячність  усім, хто не пошкодував власних сил і часу задля того, щоб відновити "зелені  легені" нашого спільного дому – планети Земля: голові Ліплявської сільської ради - Сергію Геращенку, лісничому Ліплявського лісництва - Олександру Чарусі, директору ТОВ НВФ "Урожай" - Олександру Трохимцю,  директору СКП  "Добробут" - Василю  Нероді, трактористам - Сергію Шишці, Віктору Савченко, Василю Тертичному, Сергію Недашковському, учням 9, 11 класів, батькам - Світлані Савченко, Надії Бондаренко, Людмилі Вінідіктовій, працівникам закладу освіти. 

✅Дуже дукуємо Благодійному фонду «МХП - Громаді» за  таку ініціативу, спрямовану на озеленення територій населених пунктів для поліпшення стану довкілля. 

☝️ПАМ'ЯТАЙМО!!! Оскільки масове озеленення, за результатами останніх досліджень науковців, – найдоступніший та один із найефективніших способів боротьби зі змінами клімату, то широке залучення до цього процесу громад допоможе у формуванні екологічної свідомості людей та бережного ставлення до довкілля.

Бережімо природу РАЗОМ!


                                                                                                                                                                         ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ                                            ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

       Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.  

         Дорогі учні, нагадуємо вам про необхідність дотримання правил техніки безпеки та поведінки аби уникнути травмування!

          Шановні батьки, з вашими дітьми перед виходом на канікули було проведено бесіду щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул. Прохання проводити такі бесіди вдома та радити дітям дотримуватися правил поведінки для збереження їх життя та здоров'я. Закликаєм учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ

1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.

2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.

2.1. Забороняється розпалювати багаття.

2.2. Не купатися в холодну пору.

2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.

2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.

3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.

4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.

5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.

6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.

7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.

8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.

9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих  після 21.00 години.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!


Ми здорові 💪, ми активні🤸‍♀️- дуже стильні 🎀 й позитивні✌
Гарний осінній подарунок отримали здобувачі освіти КЗ "Ліплявський ліцей" від голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Скічка. За підтримки Олександра Олександровича на території ліцею відкрито яскраві спортивні тренажери.
На відкриття спортивного майданчика завітав керманич Ліплявської ТГ Сергій Геращенко, який привітав учнів із спортивним оновленням та побажав успіхів і нових спортивних досягнень.
"Дуже приємно відкривати такі осередки у школі, де так шанують спорт. Це — стимул ліцеїстам досягати ще кращих результатів на змаганнях усіх рівнів. Сьогодні, дивлячись на ці усміхнені дитячі обличчя, я все більше переконуюсь, що радість в очах дітей – те, заради чого варто жити й працювати.", — зазначив сільський голова.
Висловлюємо слова вдячності за постійну турботу, допомогу та підтримку. Завдяки Вам постійно оновлюється матеріально-технічна база закладу освіти, що дає змогу повноцінному розвитку наших дітей. Дякуємо! ♥️♥️♥️

"Світлячок 2021"
🏆Завершився VI обласний фестиваль - конкурс хореографічного мистецтва "Світлячок 2021" на честь загиблого воїна АТО, учасника бойових дій Руслана Шеремета.
🥈Танцюристи гідно продемонстрували свій талант, виступили з цікавим та яскравим танцем "Березнянка", показали високу виконавську майстерність. І як результат: хореографічний колектив «Дніпряночка» КЗ "Ліплявський ліцей" Ліплявської сільської ради Черкаської області, керівник Ірина Виноградова, здобув ІІ місце, у віковій категорії 10-15 років.
🎉Вітаємо з черговою перемогою, творчих успіхів, натхнення, здобутків славних і високих бажаємо керівнику Ірині Виноградовій і кожному учаснику хореографічного колективу. ♥️♥️♥️
 

День відповідальності людини
Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Протягом дня у закладі освіти проведено тематичні заходи, виховні години, бесіди про відповідальність людини та важливість обдуманих рішень і вчинків відповідно до Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина.
        І важливо пам’ятати, що кожен день – це день відповідальних дій! І хай 19 жовтня стане для вас тим днем у році, коли ви похвалите себе за кожен прояв своєї особистої відповідальності.
  

ТИЖДЕНЬ ПРАВОЗНАВСТВА

     Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння здобувачів освіти орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в ліцеї щорічно проводиться Тиждень правознавства, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.     Так, в рамках тижня було проведено тематичні уроки:
«Правопорушення» - 6 кл., « Конституція Пилипа Орлика» - 8 кл., бесіди на тему: «Конституція України – Основний Закон Держави» - 5 кл., « Мої права та обов'язки» - 9 кл. Учні 9-11 класів писали твір на правову тематику, а також взяли участь у правознавчому конкурсі «Подорож по алеї правових знань» та конкурсі малюнків «Права дитини». У бібіліотеці була організована виставка "Подорож по країні закону, права та моралі".
Усі заплановані заходи сприяли підвищенню зацікавленості здобувачів освіти у вивченні правознавства, дозволили сформувати в учнів правові почуття, активну позицію у правовій сфері; виробити навички і звички правомірної поведінки.🏆ВІТАЄМО!!! Ось вони, спортивна гордість ліцею: Андрій Скопець, Ілля Лисак, Вікторія Гречухіна, Діана Соломаха, Ярослав Сотула, Олександр Шишка, Вікторія Хроленко. Сьогодні на базі КЗ "Бобрицький ліцей" відбулися зональні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед закладів освіти Бобрицької та Ліплявської сільських рад. За результатами змаганнь І загальнокомандне місце посіли наші ліцеїсти. Вітаємо наших спортсменів з перемогами! Бажаємо постійно вдосконалювати свою майстерність, незламної волі та багато яскравих партій, комбінацій, фантастичних задумів і блискучих ходів!
"КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ"
14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та День захисника України.
В ліцеї вже стало традицією проводити «Козацькі забави» напередодні Дня Козацтва, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання - відроджувати й примножувати наші традиції. От і цей рік не став виключенням.
13 жовтня, проходили спортивні змагання «Козацькі забави — 2021», у яких взяли участь учні 2-4-х класів. Козачата показали свою спритність, силу та знання історії і традицій українського козацтва. Довели, що козацькому роду нема переводу. «Козацькі забави» у ліцеї — це не лише спортивне свято, а й справжнє виховання патріотів нашої Батьківщини.
 
🌲🌳🌲 Cтворюємо ліси разом!
     1 жовтня стартувала Всеукраїнська акція "Створюємо ліси разом" на виконання програми Президента України "Зелена країна".

        У рамках Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» фахівці ДП «Золотоніське лісове господарство» спільно з учителями та здобувачами освіти КЗ «Ліплявський ліцей» озеленили територію закладу освіти.
Лісівники Микола Ролько , Степанюк Гліб та інспектор з лісових культур Олена Лістрова, провели учасникам заходу майстер-клас з висаджування декоративного посадматеріалу.
Тісна співпраця, дружній колектив лісівників, учителів та дітей,… і як результат – покращення ландшафту шкільної території, яка підійматиме настрій, милуватиме око майбутніх поколінь усіх учасників навчально-виховного процесу.

КРАЩЕ РАЗОМ!!!

Школа ХХІ століття… Яка вона? Відповідь на це запитання ми знаходимо, насамперед, у державній національній програмі «Освіта України ХХІ століття», де серед пріоритетних напрямків реформування освіти відзначено, що в основу національної школи мають бути покладені такі чинники: принцип єдності сім’ї та школи, наступності та спадковості поколінь, організація родинного виховання та освіти.
І це закономірно, адже побудувати повноцінну національну школу без родинного виховання, активної участі й підтримки батьків не можливо.
Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і школа створюють оптимальне навчальне середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. Їх співробітництво є важливою умовою ефективної навчально-виховної роботи, спрямованої на створення атмосфери доброзичливості і взаєморозуміння.
Можна сказати, що школа і сім'я, батьки і вчителі, батьківський комітет і адміністрація школи — єдине ціле, діяльність якого спрямована на дитину, її навчання, виховання, розвиток, становлення.
Саме так на сьогодні працює родинно-шкільний колектив КЗ «Ліплявський ліцей». Основним завданням педагогічного колективу ліцею є залучення батьківської громадськості до співпраці, з метою поліпшення навчально-виховного процесу у закладі освіти. Тому днями у ліцеї відбулося спільне засідання вчителі – батьки –діти, за участю очільника громади Сергія Геращенка. На порядок денний було винесено:
Про перегляд та затвердження Правил поведінки здобувачів освіти;
Про виховання культури, стилю в одязі для здобувачів освіти.
Уся шкільна спільнота вирішувала питання разом, що було доволі незвично. Учні мали можливість проголосувати за ідеї, запропоновані батьками та вчителями, – це допомогло зрозуміти, чого насправді хочуть ліцеїсти.
Учасники запропонували багато ідей, що дало можливість обирати найкращі.
Засідання пройшло у доброзичливій атмосфері та досить продуктивно (протоколи засідання розміщенні на сайті закладу освіти). Варто відзначити: громада та батьки готові долучатися до втілення ініціатив.
Зміни не завжди відбуваються так швидко, як би цього хотілося. Але у КЗ «Ліплявський ліцей» плануюємо і надалі підтримувати партнерські відносини, адже без партнерства неможливий ефективний розвиток як ліцею так і громади. Ми й надалі плануємо проводити заходи спільно для учнів, учителів, батьків і представників громади з метою розвитку спільного бачення майбутніх демократичних змін. Тож, до зустрічі!!!

    

     Вже з нового року Україна почне поступово відмовлятися від одноразових тонких пакетів, а з часом і від одноразового посуду. Водночас вже зараз школярі можуть допомогти нашій планеті звільнитися від сміття.
Тож ліцеїсти за підтримки лісівників та інспектора з лісових культур Олени Лістрової долучилися до акції з нагоди Міжнародного дня чистих берегів.
Акцію організовували Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерство освіти і науки, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Проект ЄС / ПРООН EU4EMBLAS.
Ініціатива до Дня чистих берегів є міжнародною: в один і той самий час і день тисячі волонтерів в більш ніж 100 країнах прибирають береги річок і морів, ліси і парки.
    Така кількість сміття – ознака безвідповідального ставлення людей до оточуючого середовища.
Проте позитивним є те, що з кожним роком все більше людей долучається до подібних акцій, що сприяє зменшенню негативних наслідків від засмічення.
    Впевнені – разом ми здатні змінити світ на краще, адже цей процес починається зі змін в кожному з нас!
Збережемо разом береги українських річок, озер та морів чистими!

УРОКИ ДОБРОТИ

    Сьогодні в Україні проходить наймасовіший Урок доброти, присвячений Всесвітньому дню тварин. Його проводить Благодійний Фонд «Щаслива лапа» за підтримки Міністерства освіти та науки України.
Це міжнародне свято припадає на 4 жовтня, тож сьогодні по всій Україні проводять «Уроки доброти». Їхня мета – виховати у дітей гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
    Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього дійсно потребує. Саме такі завдання ставлять педагоги ліцею, проводячи Уроки доброти у закладі освіти. Сьогодні здобувачі освіти під час уроків “Тварини-наші друзі” та “Мої найкращі друзі” ознайомилися з засадами свята, розповідали смішні та повчальні випадки із життя домашніх улюбленців, виготовили іграшки, переглянули цікаві презентації, використали гру “Зоомагазин” та вивчили правила “Друзів природи”. Діти ще раз переконалися в тому,що відповідальне та гуманне ставлення до тварин, піклування про них робить наш світ кращим.


Бабин Яр: Трагедія, яку неможливо зрозуміти і
нереально осмислити…
    Бабин Яр.....Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Після Другої світової війни назва київського яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва та одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни.
Цього року минає 80 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні – масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві.
    Сьогодні, 29 вересня, у закладі освіти проведено Національний урок пам’яті, який покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.
    Цю сторінку історії вже неможливо виправити, трагедія сталася. Єдине, що ми можемо зробити, це гідно і щиро вшанувати пам'ять про невинні жертви.
Дари осені!
Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи.
Така виставка є традицією в закладі освіти, і діти та їхні батьки з нетерпінням чекають можливості виявити свої творчі здібності та виконати різноманітні композиції осінньої тематики.
Сьогодні нікого не залишили байдужим чудові букети з елементами художнього оформлення, квітково-фруктові та овочеві композиції, прикрашені дарами осені, зокрема, пожовклим листям. Деякі роботи сповнені глибоким символічним змістом, інші – тонким гумором, притаманним лише творчій душі дитини. Окрасою виставки стали: лісові їжачки, гарбузова родина у різних шапочках, яблунева гусінь, капустяний заєць,макети лісових домівок з кущами та деревами, транспорт із овочів та багато іншого!
Ми любимо осінь за яскраві барви природи, за лісові галявини, повні грибів, стиглі плоди у садах та трохи сумний дощ за вікном. Золотокоса осінь приносить нам чимало сюрпризів. Ми віримо в те, що наша виставка «Дари осені» зігріла всіх теплими промінцями дитячих сердець.
Дякуємо всім учасникам за участь!!!
День смайлика
😍🤗🙂
Весело і цікаво пройшов день 22 вересня 2021 року в КЗ « Ліплявський ліцей» - День смайлика: панувала атмосфера щирої радості, доброти, оптимізму. Як говорить історія, ще у 1982 році професор Скотт Фалман запропонував додати до комп'ютерних символів повідомлення-значок, названий "смайлик", що в перекладі з англійської означає "посмішка".
День смайлика пройшов так:
1. Перед 1 уроком у фойє на 1 поверсі відбулося дослідження настрою учасників освітнього процесу «Постав лайк смайлику, настрій якого співпадає з твоїм!» Звучали пісні з екрана телевізора про смайлика та посмішку.
2. Після 2 уроку в фойє на 1 поверсі учні закладу освіти взяли участь у челенджі «Смайлики», у руханках « Веселі смайлики».
3. Після 3 уроку в фойє на 1 поверсі учні закладу освіти працювали в творчій майстерні «Виготовлення каштанчиків - смайликів». Відбулася фотосесія «Діти і смайлики –друзі».
Ми провели цей день яскраво, весело та емоційно !


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ!
Хай літають завжди журавлі,
Колоски видзвонюють налиті,
Ми за те, щоб мир був на землі
Для усіх дітей на цілім світі.
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру.
Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
МИР… ця тема для нас, українців, надзвичайно болюча, це крик душі кожного патріота своєї держави.Тому з нагоди Дня миру у КЗ «Ліплявський ліцей» відбувся флешмоб «Ми за мир!». Всі учні школи з великим задоволенням приймали участь у даному заході. Учні 1-4 класів брали активну участь у акції «Я обираю МИР». Учні на долоньках написали свої побажання та прикріпіли на інформаційний стенд.
Ліцеїсти висловлювали побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!»
Нехай мир супроводжує Вас у всьому. Бережіть себе і близьких. МИ ЗА МИР У ВСЬОМУ СВІТІ!В КРАЇНІ, В СІМ’Ї, В ЛІЦЕЇ!
Бажаємо Вам мирного неба, оскільки лише воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання!


🌍🌎🌏Навколо світу!..
У нашому ліцеї проводиться безліч тематичних тижнів, і серед них досить змістовними і цікавими є тижні природничих дисциплін. Одним із таких був предметний тиждень, присвячений Географії.
❗Завдання тижня - викликати інтерес до науки географії, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.
Упродовж тижня було проведено такі заходи:
✅Мандрівка в країну Кросвордію;
✅Конкурс знавців географії України «Я знаю Україну»;
✅Конкурс проектів на тему «Подорож Південною Америкою»;
✅Конкурс творчих робіт на тему «Земля – наш спільний дім;
✅Гра «Країнами Європи»;
✅Виставка літератури "Я пізнаю світ".
🗺Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна і необхідна у сучасному світі, захоплює цікавими фактами і відкриттями.
❗Географія... географія... Про неї неможливо не говорити, адже вона - скрізь! Її можна знати чи не знати, розуміти чи не розуміти, любити чи не любити, але не помічати НЕ МОЖНА!

Слова вдячності...

Світло, тепло і затишок шкільного дому – це одна з передумов якісного навчання. Адже ми всі розуміємо, що не тільки компетентні педагоги та сучасне обладнання створюють сприятливі умови для якісної освіти в сучасних школах, а є також необхідність забезпечення комфортних умов перебування здобувачів освіти  у стінах ліцею.
Адміністрація закладу освіти  висловлює щиру подяку  Благодійній організації «Благодійний фонд «МХП-Громаді», ВП «Ліпляве» ТОВ НВФ «Урожай», виконавчому комітету Ліплявської сільської ради,  особисто  голові Ліплявської сільської ради Сергію Геращенку  та батькам за надану фінансову допомогу для капітального ремонту кабінету англійської мови.
Окрім цього висловлюємо слова вдячності БО «Благодійний фонд «МХП-Громаді» за придбані підручники «Українська мова. Буквар»  для  учнів 1 класу.             Вдячні усім Вам за розуміння наших проблем і таку необхідну нам сьогодні підтримку.
Висловлюємо щиру подяку нашим спонсорам за допомогу! Ця підтримка - свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку.                                                                

Адміністрація КЗ «Ліплявський ліцей»


Краса врятує світ!
    Хтось творить красу словом, хтось - звуком, а хтось – кольорами...
    Сьогодні у нас був яскравий та творчий день…Його по-справжньому можна назвати мистецьким, оскільки у нашому закладі освіти пройшов День дитячого малюнка. Учні мали змогу ближче познайомитися з світом прекрасного та проявити свої творчі здібності: діти малювали, дізнавалися щось нове про мистецтво, завітали в гості до улюблених казок та казкових героїв, виражали свої емоції та творили від душі.


"Здоров'я кожної людини - це її багатство!"
саме під таким гаслом проходив Тиждень фізичної культури і спорту у КЗ "Ліплявський ліцей".
Спорт – це життя. Культ здорового тіла, в якому здоровий дух, завжди був притаманний українцям. А тому в нашій школі однією з головних цілей є підвищення рівня фізичного і психічного стану людини до величин, які гарантують стабільне здоров'я і сильний дух. З метою популяризація фізичної культури та спорту; заохочення здобувачів освіти до ведення здорового способу життя; формування в характері учнів спортивної спрямованості у закладі освіти з 06 по11 вересня 2021р. проводився „Тиждень фізичної культури та спорту”, протягом якого були проведені різноманітні заходи.
Понеділок – день баскетболу (кидки м’яча в кільце): 5-11кл., настільний теніс.
Вівторок – день армреслінгу ( 9-11кл.), дартс (5-8 кл.)
Середа - день малюкболу (5- 6кл.), настільний теніс.
Четвер – день волейболу (6- 11кл.), радіохвилинка.
П’ятниця- день „Веселі старти” ( 2- 4кл.), виставка малюнків на тему:
„В здоровому тілі-здоровий дух!”
Участь у тижні фізичної культури та спорту взяли учні 2 – 11 класів.
По кожному виду змагань були оголошені переможці та призери, а саме:
з баскетболу(кидки м’яча в кільце):
(хл.) I місце – Баландюк А. (10кл)
II місце – Лотоцькй К. (9 кл.)
III місце – Дерев'янченко О. (10кл.)
(дів.) I місце – Лисак А. (10кл)
II місце – Трохимець І. (10кл)
III місце – Хроленко В. 11кл.)
з армреслінгу:
I місце – Симоненко Б. (9 кл.)
II місце – Сотула Я. (11кл.)
III місце – Баландюк А. (10 кл.)
з волейболу:
I місце – 11кл.
II місце – 9 кл.
III місце – 10 кл.
„Веселі старти”: I місце– 3 кл.
II місце – 2кл.
Малюкбол : I місце – 6 кл
II місце – 5кл.
Дартс:
(хл.) I місце – Скопець А. (5кл.)
II місце – Веретільник С. (8 кл.)
III місце – Сапсай І. (6 кл.)
(дів.) I місце – Слюсар В. (7 кл.)
II місце – Герасименко М. (8 кл.)
III місце – Токарчук Д. (6 кл.)
Усі учасники заходів отримали позитивний заряд енергії...
Цей тиждень став для кожного ще одним кроком до безпечного та здорового способу життя.Дзвени, веселий наш дзвінок,
Нехай гудить увесь ТікТок!
    Тіктокери, репортер, інтерв'ю, гарячий репортаж про початок нового 2021/2022 навчального року!!! Все це сучасний, драйвовий День Знань у нашому ліцеї.
Це була трансляція прямого ефіру із однієї з найкращих шкіл України - Комунального закладу «Ліплявський ліцей», в якому панують Доброта, Дружба, Взаєморозуміння, Дитяче просте щастя, Мрії, Надії, Сподівання.
День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим, адже випускники вже зрозуміли, що таке свято у школі для них є останнім, а першокласники відкрили для себе нову сторінку, де все вперше - перший дзвоник, перша вчителька, перший урок.
Посмішки..., гучна музика..., звідусіль лунали теплі слова, і кожне дитяче серце, хвилюючись, відгукувалося на заклик першого дзвінка.     Привітав учнів, батьків та педагогів зі святом сільський голова Сергій Геращенко, який побажав всім успіхів, терпіння, натхнення в новому навчальному році та подарував першокласникам пам’ятні подарунки. Звернувся з вітальним словом директор ВП "Ліпляве" ТОВ НВФ "Урожай" Олександр Трохимець та вручив наймолодшим учням сертифікат. Урочисто-святково звучали побажання всім учасникам освітнього процесу від нальника відділу освіти, молоді, спорту та культури Тетяни Зверевої.
Зі святом, яке об'єднує всі покоління, привітала директорка ліцею Галина Кубар та побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів. А також подякувала тим, хто допомагає ліцею втілити у життя всі задуми.
Приємно та радісно завжди на цьому святі...
Навчальний рік 2021/2022 у Ліплявському ліцеї розпочався сонячно, натхненно, благодатно. Нехай проминуть усі його дні, як чарівна музика, як лагідна пісня, і подарують учням якісні знання, відмінний настрій, міцну дружбу!
Шкільна родина ліцею бажає усій Україні злагоди, миру і єдності!


З Україною в серці!...
Перший урок 2021-2022н.р. присвячений 30-річниці Незалежності України .
Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів.
Сьогодні на першому уроці 2021-2022н.р. говорили про найцінніше, що є у кожної людини, про її серце, про Батьківщину, про неньку - Україну! Батьківщина – це мати, яку не вибирають. Це доля, яка випадає раз на вік.
Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.
З новим 2021-2022 навчальним роком, любі друзі! Бажає всім нам в новому навчальному році натхнення, творчості, наполегливо здобувати знання і креативно втілювати їх в свою практичну діяльність!ć
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Ліплявський ліцей,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Ліплявський ліцей,
2 бер. 2018 р., 01:42
č
Конкурс читців європейської поезії Зобенько Є..MP4
(3810k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:34
č
Конкурс читців європейської поезії Попова С..mp4
(18743k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:41
č
Конкурс читців європейської поезії Хворостина А..mp4
(13335k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:44
ĉ
Ліплявський ліцей,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Ліплявський ліцей,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Ліплявський ліцей,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments