НОВИНИ

                                      З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!!!

         День прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

В рамках гідного відзначення цього свята у КЗ «Ліплявський ліцей» протягом червня проведено конкурс плакатів «Конституція - оберіг нашої державності».

Безумовно, такі заходи формують у школярів стійкі громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини та гордість за приналежність до неї.

Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї.

 

Результати Всеукраїнського онлайн-конкурсу "Відун"

     ВІТАЄМО рій "Побратими", призера Всеукраїнського онлайн-конкурсу "Відун". Конкурс  проведений Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та присвячений Дню Героїв України. У конкурсі взяли участь 2644 учасників роїв джур старшої та середньої вікової групи з усієї України.

    Ви МОЛОДЦІ!!!! Так тримати й надалі!         

    Дякуємо організаторам за таку масштабну  роботу!ЩИРО ДЯКУЄМО!!!!!!!...

23 учні  КЗ «Ліплявський ліцей» взяли участь у конкурсі малюнків до Дня матері. Ліплявський сільський голова Сергій Геращенко не стояв осторонь цього заходу: щиро порадів , що карантин не став на заваді учням підкорювати нові перемоги, підтримав цю ініціативу, вручивши учасникам подяки  та солодощі. Окрім цього  побажав   всім учасникам творчого натхнення, наполегливості, нових вражень.

Шановний Сергію Валентиновичу! Ваша підтримка — свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем освіти і розуміння важливості шкільного виховання. Дякуємо за Вашу самовіддану працю, за віру у майбутнє наших закладів освіти, нашого краю.

Успіхів Вам та плідної роботи!

 

Міжнародний День захисту дітей

Дорогі діти ! Шановні батьки! Щиро вітаю вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей, який щорічно відзначається 1 червня!

Діти – це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Саме в цей день, ми повинні зігріти теплом і любов'ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними і щасливими дітьми і відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.

Дитинство – найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості й дитинства, так давайте ж робити всі зусилля, щоб наші діти, діти нашого часу могли з посмішкою через кілька років згадувати ті роки, коли вони були маленькими, коли вони росли, і входили в доросле життя. Вони надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя.

Бажаємо вам, дорогі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. Нехай усі мрії і задуми завжди збуваються!

 


СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА


Дорогі учні! Шановні вчителі та батьки!

      Щиро вітаємо Вас зі святом Останнього дзвоника!

      Для багатьох учнів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового навчального року.

   Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.

    Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаємо щоб цей шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками. Віримо, що Ви реалізуєте власні здібності, таланти, побудуєте власну успішну долю, будете гідними творцями свого життя і справжніми патріотами своєї країни! Бажаємо вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.

    Глибоко вдячні учителям і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання!

Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!


 

Всеукраїнський онлайн-конкурс "ВІДУН"

Сьогодні, 23 травня, рій «Побратими» Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Сокіл "Джура" взяв участь у Всеукраїнськму онлайн-конкурсі "ВІДУН", який проводиться  відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру Сокіл "Джура", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року №845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання» (зі змінами), Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Підтримуємо! Бажаємо перемоги!

 


ПОВЕРНУТИСЯ, ЩОБ ЖИТИ У СЕРЦЯХ
Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій...
    22 травня в Україні - пам’ятний день перепоховання Тараса Григоровича Шевченка. Адже у цей день 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.
    У нашому закладі освіти вже стало доброю традицією щороку 22 травня вшановувати пам'ять великого Кобзаря, засвідчувати шану Великому поету. Адже Шевченко для нас не тільки Пророк, він наш взірець любові до України. Тарас Григорович не просто любив Україну, а сам був тією любов’ю. Сьогодні, з нагоди річниці перепоховання на Чернечій горі поблизу м. Канів Великого Пророка української нації, людини світлого розуму, чистих помислів і полум’яного патріота Тараса Шевченка були проведені заходи:
 онлайн-уроки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»;
 онлайн ігри, вікторини «Чи знаємо ми Шевченка?» 
 конкурс читців «Ми любимо твори Шевченка» .
    А також учні завітати на віртуальні читання з майстрами слова, бібліотекарями «Звучать Шевченкові слова» до КЗ «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради, на віртуальну виставку «І на гору Чернечу нас дороги ведуть…» до Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка, на онлайн-виставку «Шевченкіана заслуженого художника України Миколи Теліженка», а також переглянули онлайн-презентацію «Загадковий Шевченко: пам’ятки історії та архітектури у творчості Кобзаря»,Черкаського обласного краєзнавчого музею.Слово Тараса таке ж глибоке, сильне і сучасне, як і багато років тому. Його творчість допомагає тим, хто шукає правди, розради, спраглим свободи і справедливості.Одягни вишиванку, Україно моя!!!!!

Вітаємо  з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу!

Одягну я зранку
Білу вишиванку,
Заплету у косу
Я червоний мак,
Вмиюся росою
З зілля на світанку
І піду міжду люди так.
Хай усі навколо
День новий стрічають,
Хай співають гучно
Радісних пісень,
Бо сьогодні свято,
Й весело святкують
Вишиванки День!

Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!
У цей день важливо згадати про наше коріння. Адже український народ – сильний, незалежний і має прекрасні традиції. Давайте їх продовжувати і розвивати! Вишиванки своїми руками від учнів 3 класу.

Відзначаємо День Європи в Україні

З 2003 року третьої суботи травня в Україні   відзначається День Європи відповідно до Указу Президента  № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні  припадав на 16 травня.

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повно правною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними  демократичними  поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє  майбутнє в колі країн  об’єднаної  Європи.

Цього року через пандемію та карантинні обмеження у нашому закладі освіти були розроблені та проведені дистанційні заходи:

  • онлайн-уроки «Європа починається з тебе», «Права людини – основа європейських цінностей» (9-11 класи);
  • віртуальні  подорожі  столицями та іншими відомими місцями європейських країн  (5-8 класи);
  • онлайн ігри, вікторини «Що я знаю про Європу?», «Відкрий для себе Європу», «Європа – гра» ( 6-8 класи);
  •  конкурси фотоколажів та малюнків «Ми подорожуємо  Європою», «Україна – держава європейська»  (1-4 класи);
  • конкурс читців європейської  поезії (6 клас).


В об’єктиві – Європа...
З чого складається наше життя? Очевидно, що з планів, мрій, бажань, щоденних клопотів та звісно з подорожей! Подорож – це спосіб не прожити життя даремно. 
Скільки в Європі країн — стільки й незвіданих далей, доріг та відкриттів. І все це манить і зачаровує, притягує нас. Весь світ відкритий людині, і подорожі перестали бути важкою справою для всіх нас. Побачити Європу — мрія кожної людини.
В рамках проєкту «В об’єктиві – Європа», ми хочемо створити
фотовиставки-колажів «Європа в об’єктиві наших земляків». Ми закликаємо всіх випускників закладу освіти та друзів, хто мав можливість подорожувати країнами Європи, надіслати світлини європейських краєвидів (з підписами), наповнені світлом, теплом, яскравими барвами, що розкривають велич та красу Європи, для створення колажів. Щоб наші учні здійснили віртуальну подорож країнами Європи.
Дякуємо за співпрацю!!!!!

ДЕНЬ МАТЕРІ

    Сьогодні, 10 травня, відзначається міжнародний День Матері. Це свято — свято вічності. Свято, коли виражаються теплі почуття і всі недомовлені слова подяки мамам.
Спасибі за ласку, за щире тепло
Недоспані ночі, турботи й добро.
Здоров’я міцного Вам зичимо щиро,
Любові і радості, злагоди й миру!
    З покоління в покоління для кожного мама — найголовніша людина в житті. Пам’ятаймо, скільки б гарних, добрих слів ми не говорили нашим мамам, скільки б приводів для цього не придумали, зайвими вони не будуть ніколи.Для мами...
Найдобріша, найкраща матусю рідненька!
В цей день ми вклоняємось дуже низенько.
За сонечко ясне, за серце прекрасне,
За те, що добром зігріваєте нас,
За те, що в щасливу і скрутну хвилину
Ми можемо всі прихилитись до вас.
Хай вас обминають невдачі та грози,
Нехай лиш від сміху з'являються сльози,
Міцного здоров'я з роси і води,
Бадьорість та настрій хай будуть завжди! 

ПЕРЕМОГА СВЯТА, ПЕРЕМОГА!
    З повагою, трепетом і повагою вітаємо з Днем перемоги! Світла пам'ять тим, хто загинув. Нехай жодне покоління не знатиме горя, втрат, ворожого гніту. Нехай подвиги, відвага, мужність надихають людей, а свято залишає сльози щастя і зворушливу радість у серцях, об'єднуючи душі!


Карантин надихнув на спільну творчість
Святкуємо Великдень разом
Тварини – наші друзі

Проєкт "Що дарує мені радість"

3 клас


Збережемо ліс!

Школа вдома...

    Навчання під час карантину надає багато гарних можливостей. Це і свобода планування власного часу, і більше відпочинку та креативу, змога більше зануритися в ті предмети й галузі, які більше цікавлять дитину і «підігнати» теми, з яких дитина відставала.

    Учителі разом з  батьками  створили групи для дітей  одного віку, щоб наші хоумскулери могли зустрічатися і створювати проєкти: вчитися працювати разом, вирішувати конфлікти, святкувати. І це дало  результат.

   Головне пам’ятати, що саме сім‘я закладає модель поведінки дитини на все життя. Пандемія мине, карантин завершиться. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 11 травня включно, продовжено  до 22 травня включно. 
Дотримуйтесь умов карантину! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!
До відома батьків та учнів! 

 

УВАГА!!! До відома батьків!
З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу та з метою не розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом у КЗ "Ліплявський ліцей" навчальний процес з 12 березня 2020 року по 03 квітня 2020 року ПРИПИНЯЄТЬСЯ в зв’язку з запровадженням карантину.
СВЯТО ВЕСНИ

Разом з приходом весни, до садочка «Веселка» завітало чудове свято наших мам,бабусь і сестричок – 8 Березня.

Свято у дитячому садку – це завжди казка, сповнена позитивними емоціями та яскравими кольорами, в якій діти стають маленькими творцями добра і краси.

На святі звучали пісні про маму,бабусю, частівки, компліменти від маленьких джентльменів, слова вдячності, любові, які розчулювали присутніх до сліз. Наприкінці свята всі матусі отримали святкові листівки виготовлені своїми руками.

Свято пройшло у доброзичливій атмосфері, а результатом стали незабутні дитячі враження,емоції та посмішки батьків.Памфіл Юркевич
28 лютого 1826 року в селі Ліпляве народився видатний філософ ХІХ ст.
З цієї нагоди в КЗ «Ліплявський ліцей» в музейній кімнаті П.Д.Юркевича проведені цікаві та змістовні екскурсії про українського філософа і педагога родом з села Ліпляве.


Міжнародний день рідної мови
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році.
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови В КЗ «Ліплявський ліцей» учитель української мови та літератури Тетяна Міщенко провела змістовний та цікавий урок «У гостях у рідного слова» (5 кл.) та літературну гру у форматі ЗНО «Сторінками прочитаних творів» (11 кл.)
Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.     ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ...

    ...Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Інститутській та Грушевського. Як зовсім юних, так і вже сивих людей, що гинули за честь, волю, за право бути Українцем на українській землі.
18-20 лютого Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє, а пам'ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотні.
    З нагоди цих трагічних подій, які назавжди увійшли в історію України, в КЗ «Ліплявський ліцей» було проведені уроки-реквієми «Вічність Небесної сотні» (5-11класи) та виховні години «Ми – гідні сини і доньки своєї неньки – України»   (1-4 класи) . Учні та працівники закладу освіти ознайомилися з тематичною експозицією «Герої не вмирають», підготовленою старшокласниками.
    Проведено радіохвилину «Схилімо голови в скорботі!». Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача», вшанували Пам'ять про загиблих загальношкільною хвилиною мовчання.
    Учні 8-11 класів узяли участь у конкурсі мультимедійних проєктів «Зродились ми великої години».
На екрані змінювали одна одну світлини загиблих людей, а учні передавали з рук до рук лампадку як свідчення незгасимого вогню пам’яті про Небесну сотню та гордості за подвиг синів і дочок українського народу.
    …Їх назвали «Небесною Сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну.
    — Слава Україні!!!
    — Героям слава!!!
    — Слава Героям Майдану!!!УВАГА!!! 
До відома батьків! У зв’язку перевищенням епідеміологічного порогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, в КЗ "Ліплявський ліцей" з 13.02. 2020 по 16.02.2020 освітній процес ПРИЗУПИНЯЄТЬСЯ!!!

До навчання приступаємо в понеділок – 17.02.2020.     
Абетка для директора – високий старт в роботі

      Відповідно до узгодженого плану дій між Державної службою якості освіти України і ДЗВО  «Університет менеджменту освіти» НАПН України та плану - графіка Центрального інституту післядипломної освіти з 03.02.2020 року по 07.02.2020 року на базі ДЗВО «Університет менеджменту освіти» м. Києва проводилося навчання регіональних тренерів з питань проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої світи за темою  «Створення та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти та інституційний аудит».

     Що дало навчання особисто для мене як директора закладу освіти? Нові знання, прагнення дізнатися більше, знайомство з цікавими проєктами, безліч позитивних емоцій і бажання оновлювати та змінювати відношення до системи освіти. Лекції та практичні заняття були досить цікавими та насиченими.

      В останній день роботи голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак виступив перед учасниками курсів та вручив директорам закладів освіти «Абетку для директора», яка стане для мене орієнтиром у пошуку нових ідей для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти та підготовкою до інституційного аудиту.

            Галина Кубар, директор   КЗ «Ліплявський ліцей» Ліплявської  сільської ради Канівського району   Черкаської області
РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ!..

    11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
У нашому закладі освіти День безпечного Інтернету відзначається щороку. У цей День, всі учасники освітнього процесу об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах. Особлива увага приділяється підростаючому поколінню. Адже, діти та молодь мають право на особливий захист і допомогу під час роботи в Інтернеті, і мають бути під особливим захистом від перешкод для свого фізичного, психічного й морального благополуччя, зокрема від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті та інших форм кіберзлочинності.
В КЗ «Ліплявський ліцей» учителем інформатики Світланою Юхименко для учнів 5-6 класів проведено гру-тренінг «Безпека дітей в Інтернеті» та конкурс плакатів на тему: «Безпечний Інтернет». Із великим захопленням діти взяли участь у виготовленні лепбука «Безпечний Інтернет». Старшокласники стали активними учасниками флешмоба «День Безпечного Інтернету»
У рамках заходів, присвячених Дню безпечного Інтернету, проведено урок: «#Не_ведусь:Я знаю як спілкуватись в Інтернеті».
Учні 8-11 класів приєдналися до онлайн-уроку «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати!» за Програми Мережних академій Cisco, Кіберполіції України, компанії ERC та ін.
Проведення таких заходів надихає відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
«Крок за кроком до здоров'я»


      З метою визначення обізнаності учнів з теми «Хвороби, що передаються повітряним шляхом та хвороби, що передаються статевим шляхом», формування у дітей свідомого ставлення до здоров’я та виховання  бажання вести здоровий спосіб життя, 03.02.2020року в КЗ «Ліплявський ліцей» учителем основ здоров'я Світланою Юхименко  для учнів 7-9 класів проведено інтелектуальну  гру-вікторину «Крок за кроком до здоров'я».
Згадаймо юність, що горіла в Крутах

.. Відлітай душе, неси спокуту. Відлітай плаєм, пам'ятай Крути... 102 років тому, 29 січня 1918 року у великій книзі історії України з'явилася нова золота, окроплена кров'ю сторінка, назва якої є Крути! 300 студентів проти 6 - ти тисячної радянської армії М. Муравйова. У результаті 270 українських патріотів загинули, 28 були закатовані. Це велика трагедія нашого народу, але разом з тим і його велика перемога. Хай будуть Крути! Честь тим, що їх нам дали!
Ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців… Сьогодні у КЗ «Ліплявський Ліцей» оформлено інформаційний стенд «29 січня – ДЕНЬ ПАМЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ» та книжкова виставка в бібліотеці "Герої України". Для учнів 9-11 класів проведено засідання круглого столу «Крути – 102-річчя героїчної боротьби української молоді»    


ЖИВИ, УКРАЇНО!

Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

Олександр Олесь

    З нагоди Дня Соборності України та виховання у громадян почуття патріотизму і гордості за свою державу у КЗ «Ліплявський ліцей»  були проведені тематичні заходи.          Учні 9-11 класів взяли участь у конференції «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє», для учнів 10 класу проведено урок «Соборна духом Україна». Перегляд історичних документальних фільмів про злуку УНР та ЗУНР дав відповіді на багато запитань і показав, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. У шкільній бібліотеці була створена Тематична поличка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна».                                                          

   Заходи, проведені сьогодні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.


                         Турнір з волейболу  пам'яті  Павла Корчаки

    08 січня у місті Каневі на базі загально-освітньої  школи №1 проходив щорічний турнір з волейболу серед юнаків навчальних закладів міста та району, присвячений пам'яті  воїна-інтернаціоналіста Павла Корчаки. Перше місце посіла команда юнаків Степанецького ліцею, друге – Ліплявського ліцею, третє – загально-освітня  школа №1 ім. Т.Г.Шевченка, четверте – загально-освітня  школа №4.

З НОВИМ РОКОМ!!!!!

    Новий рік – це яскраве, урочисте і веселе свято. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає на здійснення найзаповітніших ваших мрій.

    Нехай збудеться все задумане, а 2020 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити. Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному любові та віри в себе і в процвітання нашої країни. Подаруємо найдорожче, найцінніше – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу наших близьких, аби в Новому році щасливих людей стало більше.

Бажаємо всім вам, аби Новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров'я, радість і впевненість у завтрашньому дні.


У нічний казковий час
Рік Новий прийшов до нас,
Він приніс свої вітання
І найкращі побажання –
І людині, і родині,
І матусі-Україні!

«Збережемо ялинку!»

Сьогодні проведено підсумковий етап конкурсу «Збережемо ялинку!» , за підтримки ПРаТ «Миронівська птахофабрика». Всього на конкурс було подано понад 30 робіт. Після роботи професійного журі було визначено п’ять переможців, які були нагороджені цінними подарунками та солодощами. Зі словами  вдячності та захоплення до учасників конкурсу  звернулася  Світлана Ніколаєнко  – начальник охорони навколишнього середовища ПрАТ Миронівська птахофабрика, подарувавши кожному новорічні дарунки.

В свою чергу адміністрація  дякує організаторам та батькам  за успішну роботу. Такий відмінний результат надовго порадує всіх нас.

УВАГА!!! УВАГА!!!

          До нас свято йде, веселощі і радість несе!

     Запрошуємо ВСІХ, ВСІХ на Новорічні  ранки!

Беріть з собою лише хороший настрій, бажання веселитися,

танцювати і співати.  

Святкова програма:


«Збережемо ялинку!»

З метою підвищення екологічної культури, виховання гармонійно розвинутої особистості, дбайливого ставлення до природи, розвитку творчих здібностей дітей в КЗ «Ліплявський ліцей» проводився конкурс новорічних композицій «Екологічна ялинка» в рамках акції «Збережемо ялинку!»


Йде світом Святий Миколай, ти добром його стрічай!

День Святого Миколая – свято несподіванок і дарунків, що їх шукаємо зранку в себе під подушкою. Це така собі приємна передмова до суцільного зимового святкування – Нового року і Різдва.

Сьогодні до нашого навчального закладу завітав Святий Миколай, який є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти та милосердя. Діти розповідали вірші, співали пісень, танцювали. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

Свято закінчилося відкриттям креативної ялинки, а від  Миколая дітки отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.«Миколайчики» для рідних

Напередодні Дня Святого Миколая  класний керівник Міщенко Тетяна провела для учнів 5 класу     майстер-клас з розпису печива. Учні були в захваті від творчої роботи. З великим задоволенням і натхненням розписували та створювали свої власні візерунки. Всі відчули себе справжніми кондитерами. Власноруч розписані «миколайчики» стануть  чудовим подарунком рідним  на свято.
Ліквідаторам ЧАЕС щира подяка і шана!

Чорнобиль ввійшов в історію як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.  14 грудня Україна відзначає пам’ятну дату – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

До Дня вшанування ліквідаторів у сільcькому клубі за участю учнів  КЗ «Ліплявський ліцей»  проведено урочистості.  На заході були присутні ліквідатори аварії на ЧАЕС, члени їх родин, представники влади та громадськості району.

 Учні  висловили слова шани та подяки на адресу гостей та щемливо  висловлювали своє ставлення до тих подій і до подвигу ліквідаторів, адже майже у кожного з них у родині є люди, що пережили трагедію 33-річної давнини безпосередньо в гирлі вогню та радіації.

З вітальним словом до присутніх звернулися: секретар Ліплявської сільської ради – Ніна Голуб, голова міськрайонної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» – Олександр Демиденко, начальник відділу охорони здоров'я та соціального захисту – Світлана Сіренко, директор КЗ «Ліплявський ліцей» – Галина Кубар.

По закінченню заходу відбулося  покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля.

МИ ШАНУЄМО ТА ПАМ’ЯТАЄМО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЛІКВІДУВАЛИ НАСЛІДКИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АТОМНІЙ  ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ. МИ ШАНУЄМО ТА ПАМ’ЯТАЄМО ТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ, НЕЗВАЖАЮЧИ  НА СМЕРТЕЛЬНУ ЗАГРОЗУ ДЛЯ СВОГО ЖИТТЯ, ЗРОБИЛИ ВСЕ,  ЩОБ ЗАХИСТИТИ ТА ВБЕРЕГТИ МИРНИХ ЛЮДЕЙ ВІД ЖАХЛИВОЇ БІДИ – ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ!

МИ ВДЯЧНІ ВАМ, ГЕРОЇ!

На прохання адміністрації навчального закладу та з метою інформування населення про необхідність щеплення КЗ «Ліплявський ліцей» відвідала Горьова Наталія Василівна, директор  комунального некомерційного підприємства «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Канівської районної ради. Яка наголосила про важливість профілактичних щеплень та нагадала про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Cаме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігаються ускладнені епідемічні ситуації. Перебування нещеплених  дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка ЛКК,  на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Пам'ятайте!!! Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб.День Збройних Сил України!

6 грудня – свято мужніх людей, без яких наша Україна не мала б своєї незалежності, не була б вільною та гордою.

    Шановні воїни, захисники України від щирого серця вітаємо Вас з Днем Збройних Сил України! Бажаємо міцного здоров’я, прихильної долі, миру, добра, злагоди і затишку у ваших оселях. Нехай щира любов до України, славетні бойові подвиги, народна повага надихають Вас на нові звершення у благородній справі служіння рідному народові. Щастя, добра та злагоди вам і вашим родинам!З нагоди   Збройних Сил України, з метою виховання в учнів почуття патріотизму в навчальному закладі  відбувся традиційний конкурс «Нумо, хлопці!»

Юнаки 9-11 класів випробували свої сили в спортивних естафетах, силових конкурсах, показали вміння зі стройової підготовки, перетягуванні канату, тощо.

Учасники змагань продемонстрували справжні чоловічі якості – спритність, витривалість, силу та наполегливість. Переможцями конкурсів стала команда 10 класу , ІІ місце посіла команда 9 класу, ІІІ місце – 11 класу. 

 Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни. А усі присутні ще раз переконались, що наші хлопці – наша гордість!

 Практикум для батьків   „Три шляхи у вихованні” 

Батьки у всьому світі, виховуючи своїх дітей, можуть іти одним з трьох шляхів: влади, поступливості або діалогу. І саме метою практикуму, який відбувся 5 грудня в Ліплявському навчально-виховному комплексі було проаналізувати різні виховні підходи батьків стосовно дитини, сприяти розумінню необхідності використання діалогу у сімейному вихованні. На практикумі батьки мали можливість поділитися власним досвідом в питаннях сімейного виховання.

   Пам’ятайте, що дитина- дзеркало своїх батьків. Зробіть все, щоб дитинство і майбутнє ваших дітей було прекрасним. Не забувайте, що тільки „покращуючи” себе можна допомогти дитині. Вдосконалюйтесь разом із дітьми, використовуйте шанс, наданий життям.


Разом і до кінця!..

Вже п’ятий рік наш навчальний заклад продить акцію «В єдності ми сила» на підтримку наших бійців. За покликом душі, з почуттям  патріотизму та потребою реалізувати свою громадянську позицію учні та працівники постійно долучаються до акції. Починаючи з 2014 року учні, батьки та вчителі були активними учасниками «днів добрих справ» та акцій в підтримку наших бійців. Малюнки, листи, теплі речі, крупи, чай, кава, печиво, цукерки та багато іншого було зібрано та передано на передову. Своєю волонтерською діяльністю ми говоримо,що в тяжкі хвилини ми всі повинні бути РАЗОМ та в ЄДНОСТІ!

Цього року ми продовжуємо працювати, до Дня волонтера було зібрано консервація та овочі та 4 грудня  передано волонтерам.

ДЯКУЄМО! Всім хто небайдужий  та долучається до наших акцій!Вода – джерело життя на планеті Землі

Відповідно до спільного плану заходів ПРаТ «Миронівська птахофабрика» та Ліплявської сільської ради Канівського району Черкаської області, з метою формування в учнів уявлення про значення води в природі, про цінність її для людини, про шляхи забруднення, про участь дітей в охороні та збереженні 5 грудня 2019 року на базі нашого навчального закладу  відбулася учнівська конференція «Вода – джерело життя на планеті Земля». У роботі конференції  взяли участь учні 9-11 класів, вчителі  КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» та КЗ «Келебердянський НВК І-ІІІ ступенів», Діна Гончар – інженер з навколишнього середовища ПрАТ Миронівська птахофабрика, Ніколаєнко Світлана Миколаївна – начальник охорони навколишнього середовища ПрАТ Миронівська птахофабрика, Новіцька Світлана Євгеніївна – начальник очисних споруд ПрАТ Миронівська птахофабрика, Слободяник Ірина Олексіївна – інспектор відділу освіти, молоді, спорту та культури Ліплявської об’єднаної територіальної громади, Кубар Галина Миколаївна – директор КЗ  «Ліплявськицй НВК І-ІІІ ступенів».

Конференція включала  такі номінації : статі, презентації, доповіді,вікторину, казку на сучасний лад та виступ агітбригади.

Після плідної роботи учасників конференції  привітала Світлана Ніколаєнко, яка побажала  всім   творчого натхнення, наполегливості, нових знань, вражень та вручила солодощі й подарунки.

ДЯКУЄМО організаторам  заходу! Успіхів усім та плідної роботи!
Зустрічі з батьками завжди є відповідальними та необхідними для правильної побудови освітнього процесу і в класі, і в школі.

29.11 2019 року в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» відбулися загальношкільні батьківські збори. На яких обговорювалися питання:

1. Про створення безпечного освітнього середовища в навчальному заладі;

2. Про харчування учнів та вихованців ДНЗ «Веселка»

3.Про запобігання проявам булінгу в учнівському середовищі
4.
Про профілактику  захворювань на дифтерію, кір, гепатит, ГРВІ  тощо.

Адміністрація  навчального закладу дякує батькам за небайдуже ставлення та висловлює  впевненість, що вони  й надалі не будуть шкодувати сил і часу й завжди спрямовуватимуть свої зусилля на досягнення успіху у спільній справі – вихованні успішної особистості.
     ОГОЛОШЕННЯ!Гра «Happy Paw

          За проведені «Уроки доброти» учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» отримали в подарунок від БФ «Щаслива лапа» в подарунок настільну освітньо-пізнавальну гру «Happy Paw». У цікавій та захоплюючій формі вона знайомить гравців з особливостями догляду за собаками: правилами вигулу, важливістю вакцинації та обробки від паразитів тощо, а також можливими наслідками неправильної поведінки з чотирилапими.
Дякуємо організаторам акції і обіцяємо продовжувати розповідати дітям про проблему безпритульних тварин в Україні, про те, як бути відповідальним господарем та гуманне ставлення до чотирилапих.
СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ...
    1933-й рік… Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.
    З нагоди трагічної дати в навчальному закладі проведено виставку малюнків «Хліб очима дітей, у бібліотеці оформлена виставка тематичної літератури. Відбулась імпреза-реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках «Схилімо голови в скорботі». Учні переглянули документальні відео- та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені люди, а на очах з’явилися сльози.
    Мовчазним висновком, що ятрив душі , стало покладання траурних композицій на могилу померлим в часи голодомору 1932-1933років в с. Ліпляве.
    Ми закликаємо всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь, долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00. та запалити Свічку пам'яті 23.11.2019 року.
Шукаючи Європу, ми знайшли Україну!..

         З метою вшанування подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання учнів утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії України початку XXI століття.
Проведено урок Гідності «Горде ім’я – українець», який розпочався із спільного виконання Гімну України та радіохвилина «Пам’ятай їх вчинок і обличчя» (загальношкільна хвилина мовчання). Окрім цього у фоє була створена експозиція «Гідність в серці України».
Під час перегляду документальних фільмів: "Небесна сотня" , "Зима, що нас змінила", "Шлях до свободи", "Революція Гідності – Майдан" учні Пригадали події 2013-2014 років, які тривожать і не залишають байдужими жодного громадянина країни.

Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Зігріта палкими серцями мільйонів свідомих українців з усіх регіонів, незалежна демократична Українська держава продемонструвала Європі і всьому світові, що українці – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір.БЕРЕЖІМО ДІТЕЙ!

З метою поліпшення роботи і запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час руху до школи і додому в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» з 11 по 15 листопада  тривав Тиждень безпеки дорожнього руху.  Усі заходи мали на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.
Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.


Минуле переписати неможливо, воно належить історії...
Під цим гаслом з 11 листопада по 15 листопада 2019 року в КЗ "Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів" проходив тиждень історії. Протягом тижня була проведена історична гра "Що? Де? Коли?" за темою "Українське козацтво", виставка малюнків та історичної літератури "Назад у минуле". Під час перерв були організовані музичні паузи "Українські історичні пісні". Незабутні враження в учнів залишилися після екскурсії до історичного музею м. Канева.Щедра осінь!
У дитячому садочку «Веселка» відбулося щедре, багате – Свято осені. У святі взяли активну участь старша та молодша групи. Святково вбраний зал, яскраві та оригінальні костюми, гарний сценарій зробили виховний захід незабутнім. Діти співали, сміялись, танцювали, зачаровували гостей та не давали їм сумувати. Всі присутні отримали від наших діточок море позитивних емоцій.
Ми бажаємо вам щоб у ваших родинах завжди був достаток, щоб ви були багатими і щедрими як Осінь. Щоб завжди над нами світило мирне сонечко. Будьте всі щасливі.Вірус доброти
Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Добра багато не буває! І сьогодні 13 листопада - Всесвітній день добра. І у нашому навчально-виховному комплексі з самого ранку поселився вірус доброти. Шкільний ранок розпочався з наповнення «Скриньки добрих слів» добрими побажаннями та добрими словами. Не лише діти, а й вчителі, працівники школи мали змогу висловити один одному щось приємне – комплімент, побажання. Долучились до акції і самі маленькі вихованці дитячого садочка, які старанно виготовили долоньки добра та милосердя. А учні 3 класу старанно виводили побажання добра, миру, які записували на виготовлених власноруч сердечках. По завершенню майстер-класу учні обмінялися виготовленими сувенірами. «Рушничок добрих справ» допоміг учням 2 класу пригадати про всі добрі справи, які вони вже встигли зробити. Дуже символічно в цей день розпочати велику добру справу. І тому сьогодні ми розпочали акцію «В єдності ми сила!» по збору продуктових посилок для бійців ООС. І закликаємо всіх до участі в цій акції. Так важливо намагатися бути добрим до всіх. І не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо. Для цього не потрібні спеціальні дати. Тож давайте творити добро!


"Bebras" 2019
КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» долучився до Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності "Bebras" 2019, який проходив 10-12 листопада. Завдання були різного рівня складності, проте творчі та креативні. Всі 28 учнів, які взяли участь у конкурсі отримали задоволеними та пообіцяли взяти участь у наступному році.


Тиждень української писемності і мови
Доброю традицією, приуроченою Дню української писемності і мови в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» стало проведення тематичного тижня .Його урочисте відкриття відбулось на загальношкільній лінійці «Цікаво знати. Наша мова – українська». У рамках тижня були успішно проведені лінгвістичні вікторини «Скарбницярідної мови», «Вивчаємо українську мову разом» та етнографічна гра «Як у нас на Україні». Учні 3-11 класів взяли участь у мовному конкурсі імені Петра Яцика.
Ще одним кроком до усвідомлення своєї приналежності до рідного народу та його мови стало написання ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Проведення таких тижнів вчить цінувати красу українського слова, розуміти його самобутність.


  

Відгуки про перегляд кінофільму "Воїни Духу"

 Макаренко Роман, учень 10 класу: «Воїни духу» – сильна патріотична кінострічка, після перегляду якої  жоден українець не залишиться байдужим. Це розповідь устами кіборгів про оборону Донецького аеропорту, про життя в екстремальних умовах, порятунок своїх побратимів, перебування в полоні. Виснажені, втомлені, голодні, але нескорені герої показали приклад справжнього патріотизму.

Дуже тяжко підібрати слова подяки та захоплення, і в голові лише: «Слава Україні! ГЕРОЯМ слава!»…

Дрогомерецька Анастасія, учениця 11 класу: Цей кінофільм вражає до глибини душі, це унікальна розповідь про крайні дні, години, хвилини героїчної оборони донецького аеропорту.                                                                                                     «Воїни духу» – ця назва, як найкраще підходить, щоб назвати цих людей. Адже потрібно мати неабияку мужність, силу та витримку, щоб перебороти всі труднощі і вижити. Слава Героям!!!                                                                                                                         Вічна пам'ять загиблим Героям!!!
Плідна праця на канікулах

Теплі дні на осінніх канікулах сприяли плідній праці для благоустрою шкільної території. Був проведений традиційний суботник, у шкільній пральні зроблений капітальний ремонт підлоги. Окрім цього установлено два мультимедійні комплекси в 1 класі та кабінеті математики.Всеукраїнський місячник бібліотек
Ось і завершився Всеукраїнський місячник бібліотек, який проходив з 01.10 по 31.10 під гаслом «Бібліотека Нової української школи— простір для освітніх можливостей кожного учня». Для учнів 5-7 класів проведено день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», для учнів 4-5 класів організована екскурсія до м.Канева в бібліотечний відділ Шевченківського національного заповідника. Учасниками інтерактивного кардмейкінгу були учні 5 класу. Неменш цікавим був читацький марафон для учнів 2-4 класів «Читаємо без зупинки».
Незвичайна екскурсія
На осінніх канікулах учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» побували в кінотеатрі «Україна» в м. Черкаси, де переглянули фільм «Воїни духу». А також відвідали карамельну майстерню, де діти не тільки спостерігали за роботою майстрів, а й мали змогу виготовити власні цукерки. Учні щиро подякували майстрам за гостинність та висловили захоплення їхніми роботами.
Екскурсія подарувала незабутні враження та позитивні емоції.

Найбільша кількість уроків добра

 Наш заклад освіти отримав  сертифікати учасників встановлення рекорду «Найбільша кількість уроків добра», організаторами якого був БФ «Щаслива лапа».

До участі в проведенні уроків долучились навчальні заклади з усіх областей України.

Всього з 1 по 4 жовтня проведено - 18105 уроків доброти.


    

Музейна педагогіка

    З метою духовного збагачення дітей та виконання програми "Музей - школі" учні 4-5 класів КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» відвідали музей декоративно прикладного мистецтва в м.Канів.
Учні із захопленням розглядали вишиті рушники, стародавні ікони,картини. Завдяки дуже цікавій і змістовній розповіді екскурсовода Тетяни Ярмош діти мали змогу зануритись в культуру, побут, релігію, історію нашої Батьківщини. Діти отримали величезне задоволення від подорожі у давнину. Виставки викликала тільки позитивні емоції.Відкриття клумби-лабіринту 

    25.10 21019 року в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів», відбулося відкриття клумби-лабіринту для активного відпочинку учнів на свіжому повітрі.
    На відкритті були присутні: Тетяна Валентинівна Волочай, директор БФ «Урожай – громаді», голова Ліплявської сільської ради об’єднаної територіальної громади – Сергій Валентинович Геращенко, регіональний директор ВП «Дніпровський» – Олександр Васильович Трохимець, начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Ліплявської ОТГ – Тетяна Василівна П'ясецька, інспектор відділу освіти, молоді, спорту та культури Ліплявської – Ірина Олексіївна Слободяник, учні , працівники закладу освіти та батьки.
    З вітальним словом до присутніх звернулися директор КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» Галина Миколаївна Кубар, яка від імені учнів та працівників закладу освіти подякувала БФ «Урожай – громаді», на чолі з Тетяною Волочай, голові Ліплявської ОТГ – Сергію Геращенко та регіональному директору ВП «Дніпровський» – Олександру Трохимцю за турботу та підтримку.
Право перерізати стрічку та пройтися по лабіринту було надано Тетяні Волочай та Сергію Геращенку.
    Сподіваємося, що учні не тільки отримають естетичну насолоду від милування зеленим куточком, а й матимуть змогу раціонально використовувати час на свіжому повітрі. Бажаємо всім активного відпочинку.    24.10.2019 року КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» відвідали лейтенант поліції, інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області Друзь Юлія Володимирівна, яка провела профілактичні бесіди з учнями 7-11 класів на теми: «Відповідальність неповнолітніх за керування транспортними засобами та відповідальність батьків за дозвіл неповнолітнім керувати транспортними засобами», «Відповідальність особи за створення групи та поширення в Інтернет- мережі кібербулінгу» та Делікатна Олена Василівна, волонтер районної соціальної служби у справах сім’ї та молоді, яка для 7 – 8 класів провела лекцію «Профілактика ризикованої поведінки».


    Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. А школа - наш другий дім.  І у ньому має бути чисто та затишно.

    18 жовтня  2019р. з метою поліпшення санітарного та естетичного стану території нашої школи, учні 1-11 класів та вчителі вийшли на традиційний «Суботник». 

    В результаті було впорядковано пришкільну територію: квіткові клумби, прибрана територія біля центрального входу та навколо приміщення школи. Окрім цього були висаджені 460 саджанців лігуструму (бирючина овальнолиста) на клумбі-лабіринті.

Сонячна погода та працьовитість учнів та працівників навчального закладу  забезпечила гарний настрій та ефективну роботу.

ДЯКУЄМО ВСІМ  ЗА ГАРНУ РОБОТУ!!!          


    День позитиву

    З метою профілактики суїцидального ризику в шкільному середовищі  16 жовтня 2019 року в нашому навчальному закладі психологічною службою було проведено акцію «День Позитиву».  Девіз акції «Мій статус: дивлюсь на життя позитивно!».

       Багато мудрих і позитивних висловів учням нашої школи  можна було прочитати на дверях кожного класу.  Ось деякі з них: «У людини багато бажань, але є одне, без якого неможливі всі решта – бажання жити», « Ніколи не покладай рук!  Адже може виявитися, що до мети залишилося – рукою податт», « Будьте життєрадісними! Це найдієвіший засіб, котрий позбавляє від хвороб!» та ін..

   Під час перерв:

-  учні з радістю позували під час фотосесії   « Життя прекрасне»;

- для учнів школи  проводилася вправа «Життя – це…». Організатори пропонували дітям визначитися,  що для них є  життя, і за допомогою кольорових фломастерів написати свої відповіді  біля  метеликів;

-          учні школи  взяли участь у танцювальному флешмобі «Посміхнись життю і воно посміхнеться тобі ;

-         перебіг Дня позитиву пожвавився, коли діти завзято малювали на асфальті веселі моменти життя;

-         на завершення  Дня позитиву  почала працювати творча майстерня «Сонце сховане в кожному». Завдяки «майстрам декоративного макіяжу» на  руках  усіх бажаючих з’являлися  наліпки у вигляді смайлика, сонечка, сердечка тощо.   

             Учні та педагоги отримали в День позитиву неповторні емоції, позитивний настрій та натхнення для майбутніх перемог.

            Сьогодні кожен учень став частинкою одного цілого, тим самим стверджуючи, що «Життя прекрасне!».

                             Козацька слава!..


«Круточола наша доля,

не вода в ній - кров тече,

козаку найперше - воля,

козаку найперше  - честь!»

      Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління.

      Серед прадавніх осінніх християнських свят є свято Покрови (14 жовтня). Пресвята Богородиця вважалася покровителькою як усієї України, так і козацтва зокрема.

Щороку, стало доброю традицією, учнями нашої школи приймати участь у церемонії посвяти в джури, учні 5  клас  таким чином поповнювати шкільний козацький курінь. І цьогоріч п’ятикласники   з великим задоволенням готували себе до цієї церемонії.

Патріотичний настрій відчувався у школі протягом дня, оскільки друга частина – спортивно-розважальне свято «З козаків беремо приклад та  «Козацькі забави».

        Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ

О, хімія!
Найкраща із наук
Ти ворогом і другом можеш бути;
Убити все живе й допомогти
Красу життя сповна відчути.
Усе залежить від тих рук
В яких твої досягнення і сила.

        Ці слова стали своєрідним девізом тижня хімії, що відбувся у нашому навчальному закладі з 07.10 по 11.10 2019 року .

                  З метою підвищення пізнавальної активності учнів, любові до предмету хімії протягом тижня  відбулися екскурсія на шкільне подвір'я : « Фітоаптечка шкільного подвір'я» (6 клас), майстерня добрих справ «За чисте довкілля» (9 клас), міні проект для 7 класу «Лишайники індикатори чистого повітря», круглий стіл «Чиста вода, без неї біда (9 клас). А також проходили відео перерви «Екологічні проблеми сучасності», «Зупинися, людино, на мить і відчуй як планеті болить».

                      


Шановні колеги, працівники та ветерани освітянської ниви!

     Щиро вітаємо вас із професійним святом –  Днем працівників освіти!

Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Нехай ніколи не згасає світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Хай кожен ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються ваші плани в ім'я щасливого майбутнього України.

 З глибокою шаною і повагою учнівський та педагогічний  колективи КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів»


 


II Всеукраїнський урок доброти
      2 жовтня за ініціативи Благодійного Фонду допомоги безпритульним тваринам та підтримки МОН України в школах нашої країни пройшов «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин!
Також, 2 жовтня Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано новий рекорд України.
      Учні та вчителі КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» виявили бажання не лише долучитись до проведення «ІІ Всеукраїнського уроку доброти», а й стати учасником встановлення нового рекорду.
На уроках доброти вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. Один з уроків відбувся на конефермі в м. Каневі. Куди діти приїхали не з порожніми руками, тому що перейнялися проблемами утримання коней.

    Р.S: Ми хочемо звернутися до всіх не байдужих ! Наближається зима потрібні корма всього для 2 коней. Давайте всі разом допоможемо. А саме: дрібна картопля, гарбузи, зерно…..Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу

…Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертно ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар…

Дмитро Павличко

           В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії   Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

30 вересня у КЗ «Ліплявський НВК  І-ІІІ ступенів» проведено ряд заходів, присвячених 78-й річниці вшанування жертв Бабиного Яру в Києві.

Учні школи переглянули тематичні фільми, підготували реферати та слайди про події 29-30 вересня 1941 року. Пом’янули хвилиною мовчання всіх загиблих у Бабиному Яру.

Нас не зломить повік, бо ми не поодинці,

А попліч ідемо крізь темряву негод...

Не умирать, а жить, євреї, українці!

Нехай живе народ!

М.Рильського

 
ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО...

          В ході святкування Дня села, учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» взяли участь у фестивалі «Життя в стилі ЕКО»,де діти виставили роботи з вторинного матеріалу. Цікавою та креативною була виставка дитячих робіт «Дари осені».Яскравими були виступ екологічної варти та флеш-моб на екологічну тематику.

        Для визначення переможців працювало журі, в складі якого були працівники відділу екології ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Світлана Ніколаєнко, Діна Гончар та Оксана Білик. Було визначено по 6 кращих робіт з кожної виставки, за які автори нагороджені цінними подарунками. Всі інші учасники отримали солодощі.


Дари осені...
Впевнено господарює у природі щедра осінь, яка знову поділилася з нами дарунками, пахучими квітами, овочами та фруктами.
27 вересня 2019 року в КЗ «ЛІПЛЯВСЬКИЙ НВК І-ІІІ ступенів» відбулася виставка дитячих виробів та квіткових композицій «Дари осені».
Всі класи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали, даровані матінкою – Землею. Кожна поробка – це витвір мистецтва. У кожну роботу діти вклали частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного, тому всі вироби заслуговують уваги.
Висловлюємо щиру подяку всім батькам, хто не лишився осторонь проведеного заходу та проявив свою фантазію у спільних із дітьми справах.


Шановні працівники дошкільної освіти

КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів»!

Вітаємо Вас з Днем працівників дошкільної освіти!
Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, а в оселі вашій панують світло і злагода, а в серці - добро і мудрість, а в житті - достаток і удача.
Бажаємо Вам нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

Адміністрація навчального закладу

 

Скажімо разом:

Ні – війні,

так – МИРУ й сонцю в небі голубому!

МИР – це злагода, це – воля,

і рідна мова й пісня мами колискова!

Наші серця закликають до МИРУ!

Хай буде МИР!                    

Хай буде людству МИР в усьому світі!

Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. До відзначення цього свята щороку долучається і наш навчальний заклад.  

В класах проведені бесіди та години спілкування на теми: «Мова Миру починається з мене», «Мир на планеті – щастя всім дітям», « Під мирним небом». Під час перерви проведено інформаційну хвилину «День Миру».

Яскраво пройшов конкурс малюнків на асфальті  «І дорослі, і малі хочуть миру на Землі!» і, для учнів 1-4 класів. Для виготовлення панно «Мир у моєму серці» були залучені учні 1-6 класів. Діти прикріплювали власноруч виготовлені  сердечка з закликами про мир,  аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА.

 


ЦІКАВА ГЕОГРАФІЯ

На виконання річного плану роботи закладу,   та з метою створення умов для підвищення пізнавального інтересу учнів до географії, стимулювання творчої активності, розкриття здібностей, виявлення досягнень учнів з 16 по 20 вересня 2019 року в «КЗ Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів  був проведений Тиждень географії.

Протягом тижня учитель географії Лісневська І.М. намагалася активізувати увагу учнів до предмета «Географія», провівши ряд інформаційних хвилинок, конкурсів, вікторин  на тему: «Ми і Земля – одне ціле».

Шестикласники узяли участь у конкурсі «Океан Загадковий», розгадували ребуси та кросворди,  а восьмикласники проявили себе в екологічній конференції.

Урок-гра «Щасливий випадок» визначила рівень знань семикласників з предмета та дала змогу набути практичних навичок під час ігор: «Цікаві слова»,  «Читаємо карту», «Ти - мені, я - тобі», «Шифровка» та ін. Учні проявили інтерес до іншомовних географічних назв та показали свої знання з географії.

  Під  час    проведення Тижня географії учні збагатили   знання,  розширили  свій  кругозір,  проявили  ініціативу  й  самостійність.

 Стоп булінг

Відповідно до Законну України від 18.12.2018 №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та на виконання розпорядження  Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р «Про реалізацію просвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» Міністерство юстиції України запровадило проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу протягом 16-20 вересня 2019 року.

З 16 по 20 вересня 2019 року  в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» було проведено уроки «Стоп булінг».

Основною метою проведення уроків  було інформування учнів  щодо механізму протидії булінгу в шкільному середовищі, виховання в підлітків поваги до однолітків, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля. Під час обговорення практичних ситуацій, учні дізналися, як діяти у разі булінгу, як не стати жертвою булінгу, а також, який механізм звернення до уповноважених органів та до Національної дитячої «гарячої лінії».

Крім цього було проведено  правову гру «Долонька довіри», під час якої учні висловлювали своє бачення протидії булінгу в шкільному середовищі та записували власні варіанти на роздаткових матеріалах – «паперових долонях».
«Золотий м’яч» – 2019

    13.09.2019 в с. Степанці, стадіон «Маракана» проводився відкритий турнір з футболу «Золотий м’яч» серед дитячих команд 2002-2005 та 2006-2008 років народження, серед команд Степанецької, Ліплявської , Межиріцької  та Бобрицької об’єднаних територіальних громад.

    У запеклій боротьбі призові місця вибороли:

 серед юнаків 2006-2008 р.н.  І місце – КЗ «Межиріцький НВК І-ІІІ ступенів;

ІІ місце – Степанецький Ліцей; ІІІ місце – збірна команда  КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» та КЗ «Келебердянський  НВК І – ІІІ ступенів».

    Серед  юнаків 2002- 2005 р.н.:

І місце – КЗ Бобрицький навчально-виховний комплекс;

ІІ місце – Степанецький Ліцей;

ІІІ місце – команда  КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів».

 
Тиждень фізичної культури та спорту

Доброю традицією стало у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого Дню фізкультури та спорту. Цього року він проходив з 09 по 13 вересня.

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій діти  ознайомилися із планом проведення Тижня  спорту. 

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту! Протягом тижня  були проведені спортивні змагання з футболу, баскетболу та амреслінгу.
         А скільки радощів, гарного настрою, бадьорості отримали учні 2 -4 класів під час проведення    комбінованої естафети «Старти надій».

         Спортивне життя школи не обмежується одним тижнем, попереду надзвичайно цікавий навчальний рік. 


Фестиваль чорнобривців!
Чорнобривці… Дивні квітки чорнобривці, бо ж по суті – «чужинці», а стали чи не найріднішими, збагатили культуру, духовність, стали одним із символів українського народу, який уособлює дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю.
Чорнобривці…Почувши цю назву, відразу уявляєш кінець літа. Чорно-помаранчеві голівки квітів із пронизливим осіннім запахом…Чудові квіти, які радують нас восени. Сьогодні у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» Фестиваль чорнобривців. Ідея його проведення запозичена з Всеукраїнського фестивалю чорнобривців, що проходить в місті Золотоноші.
Милували око яскраві та креативні композиції з різних сортів чорнобривців від кожного класу. Здавалося, тих сортів були десятки. Зібрали їх наші учні з усього села Ліпляве. Невід’ємною частиною свята було звучання відомої української пісні «Чорнобривці» , виразне читання учнями поезій, легенд, розповідей, оповідань про чорнобривці та конкурс малюнків. Крім цього, щоб перевірити, чи знають учні все про цю унікальну квітку, була проведена дуже цікава вікторина-гра про чорнобривці. Учні впоралися з поставленими завданнями та залишилися в захваті від фестивалю.
Щиро дякуємо батькам за активну участь у фестивалі!!!

Участь у правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

В межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції України запровадило проведення протягом 02-06 вересня 2019 року тематичних уроків «Я маю право!». З метою формування у дітей навичок та вмінь відстоювати та захищати свої права, у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» проведено тематичні уроки «Я маю право!».
У цікавій інтерактивній формі учителі розповісти учням про те, які права гарантуються кожному, як їх реалізувати та захистити у разі порушення.

ВИРВАНЕ КОРІННЯ…

Пам'ятаймо про депортації 1944–1951 років

75-ті роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини відзначать на державному рівні у вересні 2019 року.

"Добровільне переселення" з "рівноцінним відшкодуванням майна" обернулося колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повернення на рідні землі, – про це розповів учитель історії  КЗ «Ліплявський НВК І –ІІІ ступенів» , Самотуга Олександр Валерійович, на конференції «75-ті роковини початку депортації українців». Окрім цього учні мали можливість переглянути відеоматеріали  «Операція «Вісла».

 

Армспорт  для  всіх!!!

Фізичне виховання відіграє важливу роль у формуванні молодого покоління. Надзвичайно захоплююче було спостерігати як тендітні дівчата  та мускулисті  хлопці пробують себе у незвичному для них армспорту (рукоборстві).

Стіл для змагання з армреслінгу, за сприяння голови Ліплявської ОТГ Сергія Валентиновича Геращенка, придбано для учнів КЗ «Ліплявського НВК І-ІІІ ступенів». З метою залучити дітей до армспорту ,  який швидко набирає популярності  та пропаганди здорового способу життя. 
До відома батьків та учнів!


     


Перший дзвоник-2019   

Осінь жовтоока одягла намисто

Принесла в Ліпляве свято урочисте!

Свято, що єднає всю шкільну родину, 

І якому так радіє ненька-Україна!

        Свято 1 вересня – особливе свято. Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника.
З вітальними словами до присутніх звернулися директор КЗ "Ліплявський І-ІІІ ступенів"
– Галина Миколаївна Кубар,  голова Ліплявської ОТГ – Сергій Валентинович Геращенко, директор Дніпровської філії НВФ „ Урожай” – Трохимець Олександр Васильович та начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури – Пꞌясецька Тетяна Василівна. Цей святковий день не обійшовся також без подарунків. Школа отримала у подарунок, від Сергія Валентиновича спортивний інвентар, а Олександр Васильович вручив сертифікат Благодійності до Дня Знань.

    Свято пройшло традиційно урочисто. Учні отримали чимало гарних побажань і напутніх слів. Під оплески пролунав перший дзвінок, який засвідчив про початок нового 2019-2020 навчального року.
ć
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Ліплявський ліцей,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Ліплявський ліцей,
2 бер. 2018 р., 01:42
č
Конкурс читців європейської поезії Зобенько Є..MP4
(3810k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:34
č
Конкурс читців європейської поезії Попова С..mp4
(18743k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:41
č
Конкурс читців європейської поезії Хворостина А..mp4
(13335k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:44
ĉ
Ліплявський ліцей,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Ліплявський ліцей,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Ліплявський ліцей,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments