НОВИНИ

ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!!!
    Саме під таким гаслом, з 06.05 по 13.05.2021 року у ліцеї проходив Тиждень цивільного захисту. Завданням цього тижня було вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя, удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.
    У рамках тижня було проведено тематичні класні години, класно-групові заняття, бесіди, тренінги, вікторини з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, спортивні змагання, естафети, квести. Учні початкових класів ознайомилися з найпростішими засобами індивідуального захисту органів дихання, та порядком виготовлення ватно-марлевої пов'язки.
    Завершився тиждень Днем цивільного захисту, який розпочався зі збору керівного та начальницького складу цивільного захисту ліцею та проведенням єдиного уроку «Це повинен знати кожен», на якому ознайомили усіх учасників з основними цілями та завданням ЦЗ. Після цього було відпрацьовано порядок дій при загрозі пожежної тривоги з навчальною евакуацією для всіх учасників навчально-виховного процесу без попередження з сигналом «Увага всім».
    Також цього дня відбулася зустріч всіх здобувачів освіти з провідним фахівцем відділу з цивільного захисту Черкаського районного управління ГУ ДСНС України в Черкаській області, старшим лейтенантом служби цивільного захисту Анастасією Гейзе та командиром відділення 10 ДПРЧ управління ГУ ДСНС України в Черкаській області Володимиром Возним. Рятувальники провели показові навчання з питань пожежної безпеки та відпрацювання дій у разі загрози життя учнів в умовах мирного часу.             Практична спрямованість заходів, що проводилися, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із ЦЗ та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.
День цивільного захисту в ліцеї проведений на належному рівні.
Загальноукраїнський  фоторепортаж найкращий «Сад України»

З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС до     35-х роковин      Чорнобильської  катастрофи, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України  проводить загальноукраїнський  фоторепортаж найкращий «Сад України».

Наші ліцеїсти, пошановувачі прекрасного, долучилися  до  заходу та залюбки розмістили свої фотосвітлини найкращого саду.Звільнимо громаду від паперу!
    З метою формування в здобувачів освіти екологічного світогляду, активної життєвої позиції, дбайливого відношення до природи, естетичного виховання молоді, формування бережливого ставлення до природних надр шляхом раціонального застосування паперу, а також просування ідей збору і переробки макулатури, привернення уваги дітей до проблем роздільного збору відходів за ініціативи ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та Ліплявської сільської ради Черкаської області у ліцеї проведено екологічну акцію Звільнимо громаду від паперу!Памя'тати заради майбутнього...
На календарі знову 8 та 9 травня, що є приводом для згадок сумних подій 1939-1945 років. Ці знаменні дні уособлюють в собі героїзм, ратну працю ветеранів війни та вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів.
8 травня – це данина пам’яті загиблих, це День пам’яті, і ми низько схиляємо голову перед ними, шануємо їхню пам’ять і згадуватиму їх в цей день. Світла пам'ять загиблим у боях за визволення, захист честі та гідності рідного народу. Земний уклін героям війни, які зуміли вижити у страшному пеклі ворожих навал та крізь усе життя пронесли любов до Батьківщини.
Наш святий обов’язок — шанувати безцінний подвиг ветеранів, зберегти спогади очевидців кривавих років війни для наступних поколінь.
Пам’ятаймо, що перемога над нацизмом далась нам та усьому світові надзвичайно високою ціною!
З Днем пам’яті та примирення!
З Днем Перемоги!Стояла я і слухала весну,
Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну
То знов таємно-тихо шепотіла.
Вона мені співала про любов,
Про молодощі, радощі, надії,
Вона мені переспівала знов
Те, що давно мені співали мрії.
Л.Українка


Щиро вітаємо з Великоднем!
Нехай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Нехай частинка тієї радості, яку сьогодні переживає весь християнський світ, залишиться з Вами на весь рік і підтримує у важку годину! Бажаємо Всім радості, здоров’я, добробуту і благополуччя.
Христос Воскрес!

            

   УВАГА!!!

До відома батьків та учнів!

      У зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації та з метою запобігання поширенню захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19  в Комунальному закладі “Ліплявський ліцей» та ЗДО «Веселка»   освітній процес в дистанційній формі навчання продовжено з 27 квітня  по 05 травня.


2️6️.  0️4️.  1️9️8️6️...
       35 років тому, 26 квітня 1986 року, вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію як найбільша техногенна катастрофа, що призвела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.           
       Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох  наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, Ви, шановні ліквідатори, виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу та подальшого розповсюдження радіації.
        Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили героїзм, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.
       У цей день щиросердечно дякуємо Вам за ваш подвиг. Шановні ліквідатори, ті, чию долю змінила страшна аварія, щиро бажаємо вам міцного здоров’я, бадьорості духу, родинного щастя, миру і благополуччя!

#ВсесвітнійДеньЗемлі#

Сьогодні агітаційна робота проходила під гаслом "Майбутнє Планети у наших руках". З метою привернути увагу до проблем навколишнього середовища здобувачі освіти виготовили настільні календарі до Всесвітнього Дня Землі. 

Розповсюджували їх діти з закликом: "Земля - наш спільний Дім. Тож давайте берегти нашу природу, нашу Землю, збагачувати, вдосконалювати!.. Думати не тільки про сьогоднішній день, а й про завтрашній. Не забувайте, що наша доля – це доля нашої рідної Землі і вона у наших руках!"


#ВесвітнійДеньЗемлі#

Вихованці ЗДО "Веселка" разом з батьками та вихователями активно долучились до відзначення Всесвітньго Дня Землі вдома. І щоб привітати іменинницю зі святом зробили чудові аплікації та малюнки. Малята з великим задоволенням відповідали на запитання за змістом переглянутих презентацій та спільно зі своїми батьками обговорювали проблемні ситуації, пов’язані з забрудненням природного середовища, вивчали правила поведінки на природі.

     Родини творчо підійшли до виготовлення листівок та з радістю поділились фото спільних поробок.Всеукраїнський День довкілля,  або "Пластиковий креатив"...

Щороку ліцей долучається до відзначення Всеукраїнського дня довкілля, а екологічна робота в закладі освіти проводиться систематично на протязі навчального року. Здобувачі освіти постійно долучаються до заходів спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища.

"Одніє з вічних проблем нашого суспільства є сміття. Як би ми не прибирали, відходи все одно є і будуть. Тому поміркувавши, ми вирішили домашній непотріб якось використати… щоб було і гарно, і цікаво, і в господарстві згодилось…" –  говорять старшокласники.

Тож, цього разу до Дня довкілля, лідери учнівського самоврядування організували онлайн-виставку "Пластиковий    креатив", щоб  вкотре наголосити  всім  любителям жбурнути пластикову пляшку чи мішок із сміттям на узбіччі, узбережжі, в лісі : " Це наша Планета і Нам тут жити!!!"

До відома  батьків  та учнів!!!

    В зв'язку з високим порогом захворюваності жителів населених пунктів Ліплявської громади та з метою запобігання поширенню захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 Комунальний заклад “Ліплявський ліцей» та ЗДО «Веселка» в період з 13.04 по 26.04.2021 року (включно) переходять на дистанційну форму навчання.


Квітуча окраса ліцею

    Традиція садити випускниками троянди на шкільному подвір’ї з'явилася у нашій школі недавно, та вона дуже сподобалась усім, тому і продовжується.

    Цієї весни кожен учень випускного класу посадив біля школи свій кущ троянд, на згадку про шкільні роки. 

    «Маємо надію, що зовсім скоро наше шкільне подвір'я  стане схожим на трояндове поле, і через 5-10 років, завітавши до школи, кожен зможе помилуватися власноруч висадженою квітучою красою» - говорять одинадцятикласники .Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо

Поговоримо про найважливіше – про здоров’я… Оскільки сьогодні7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я.
 Під час проведення різноманітних заходів, уроків здоров’я здобувачі освіти говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини, згадували правила здорового способу життя та  обмінювались ними між собою. Свої творчі здібності учні розкрили під час створення тематичних колажів та малюнків «Наше здоров’я – у наших руках». Усі учасники заходів отримали позитивний заряд енергії, а головне, усвідомили, що: « Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати».

 Цей день став для кожного ще одним кроком до здорового способу життя.

Відео

Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня. Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов’язаних з охороною здоров’я населення планети. Наш навчальний заклад також не стоїть осторонь вирішення проблем здоров’я. Вчителем Світланою Юхименко було підготовлено та проведено квест з основ здоров’я «Будь здоровим!» Метою заходу було сприяти отриманню учнями знань про поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя», визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я. В квесті приймали участь здобувачі освіти 5-6 класів, які застосовували при виконанні завдань всю свою енергію та креативність! Команди відвідали різні станції: «Спортивна», «Розумники», «Зрозумій мене», «Корисне-шкідливе», «Мийдодір», «Видатні спортсмени», «Вікторина», навчилися розумно ставитися до свого здоров’я, поважати фізичну культуру, гартувати свій організм, раціонально харчуватися. Це був веселий, активний захід, який сподобався всім учасникам! Хочеться побажати всім: «У вас все вийде, рухайтесь далі та перемагайте!»

Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоров’ям, є його господарем. Саме тому з раннього дитинства треба формувати навички щодо ведення здорового способу життя, виховувати почуття відповідальності за власне здоров’я, формувати уявлення про соціальні та духовні складові здоров’я. З цією метою  пройшов Всесвітній день здоров’я у початковій школі.Первоцвіти шукають захисту!

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні і тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка. І як прикро, що деякі з цих квітів на межі зникнення.

З метою формування в учнів та населення екологічного світогляду, активної життєвої позиції, дбайливого відношення до природи, естетичного виховання молоді, пропаганди серед населення знань про первоцвіти та запобігання їх варварському знищенню, розвитку у підростаючого покоління творчих здібностей і пізнавальної діяльності, розвитку творчих здібностей дітей в ліцеї проведено природоохоронну акцію «Первоцвіти шукають захисту!»

Цього разу креативили учні початкової школи: намалювали малюнки, зробили аплікації та вироби  щодо збереження цих ніжних квітів."МОЇ ПРАВА"
    Юні художники КЗ "Ліплявський ліцей" взяли участь у XV (ювілейному) Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків "МОЇ ПРАВА", приуроченому до Міжнародного дня захисту дітей та з нагоди 30-річчя Незалежності України.
Конкурс ініційовано Українським координаційним центром з підвищення правової освіти населення разом з Українською молодіжною правничою асамблеєю, Українською асоціацією підтримки творчої молоді, Благодійним фондом "Об'єднання світових культур", Координаційною радою молодих юристів України за підтримки Уповноваженого Президента України з прав дитини.
Бажаємо творчих успіхів та перемог нашим діткам!!!


Прекрасна традиція — збиратися на толоку
 і гуртом наводити лад у ліцеї

    З метою поліпшення санітарного та естетичного стану території ліцею, формування у школярів ціннісного ставлення особистості до праці  вчителі, учні, та представники технічного персоналу  вийшли на традиційний «Суботник». 
Проведення суботника – це нагода зробити свій заклад освіти  кращим. Саме такі наміри мали учасники суботника. У ході спільної роботи було побілено бордюри, "підстрижено" кущі роз, знищено бур’яни та сухе листя, прибрано клумби.
Всі учасники  отримали гарний настрій та моральне задоволення від результату. 
Цей «трудовий десант» ще більше згуртував всіх і вкотре переконав, що разом ми – сила, яка може все!».
Дякуємо всім за працю!
 

 1 квітня кожного року відзначається  Міжнародний день птахів

   Ось і ми дочекались ніжних обіймів ласкавого сонечка, п’янких пахощів природи, що оживає, радісного щебетання птахів. Саме їх, дзвінких провісників весни, вітали учні нашого ліцею: читали вірші, загадки, називали весняні прикмети, впізнавали пернатих за співом та малюнками, відзначили тих, які перебувають під охороною та занесені до Червоної книги.  Багато цікавинок про птахів дізнались від учителя біології Ірини Нирян.

    Напевно немає такої людини, котра б не захоплювалася приємними мелодійними голосами – пташиним співом. Тьохкання соловейка, щебет сойки, скрекотання сороки, цвірінькання горобців, чи, навіть, ритмічні постукування дятла, – усе це царство птахів, яке асоціюється із зеленню лісу, запахом хвої і дубів.

    Тож, пам’ятайте! Птахи — невід’ємна частина живої природи, їх потрібно любити і берегти не лише тому, що вони корисні, а й тому, що вони переповнюють наше буденне життя масою позитивних емоцій. Спостерігаючи за ними, ми отримуємо величезну естетичну насолоду.  Математика – цариця всіх наук

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставить перед собою  вчитель математики Лідія Лупина. З 15.03 по 19.03.2021  року був  проведений Тиждень математики.

    Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість математикою. Ми переконалися, що будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.

 Закінчився тиждень  підбиттям  підсумків та   нагородженням найактивніших учнів. Уроки добра

    Добро – це… Кожна людина вкладає в це поняття те, що торкається душі і серця, що змушує відчувати гордість за те,що ти справді ЛЮДИНА; те, що дає віру в перемогу світлого над темним; те, чому навчають у школі та розповідають батьки. Ми ніколи не втомимось повторювати що « Сила доброти» здатна творити дива.
Учні та педагоги ліцею об’єдналися заради Добра, долучившись до Міжнародної акції «Уроки добра», організованої Всеукраїнською Асоціацією Гуманної Педагогіки разом з Міжнародним Центром Гуманної Педагогіки.
    Хвиля Добра та Любові торкнулася душі кожного…


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ
    Як же, хочеться усім нам, дорослим, уберегти своїх дітей від неприємностей, захистити від небезпеки, яка очікує на них недосвідчених і цікавих, на кожному кроці. Але чи можливо щохвилини бути поруч? Звичайно ні… Вихід один – навчити малюків правил безпечної поведінки, сформувати у них відповідні навички, щоб діти могли почуватися безпечно.
    Тому сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. У рамках Тижня безпеки дитини у ліцеї пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в здобувачів освіти свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття та бажання допомогти.


В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.
З нагоди Міжнародного Дня безпечного Інтернету Програма академій Cisco та провідні університети України за підтримки Інституту модернізації змісту освіти організували захід Safer Internet Day Challenge 2021, в якому активну участь узяли здобувачі освіти нашого навчального закладу. Учні 8 – 11 класів протестували безпечність своєї поведінки в цифровому світі.
І ось нарешті ми отримали сертифікати за участь у цікавому тестуванні.
Ми це зробили!
Так, саме Ми!


ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ…
    14 березня всі ми, українці, відзначаємо свято, яке має надзвичайно яскраве патріотичне забарвлення - День українського добровольця.
    І хоча це свято для нас нове, всі ми розуміємо наскільки воно є важливим. На початку подій на Cході країни, у березні 2014 року, мужні сини і доньки ризикуючи власним життям стали на захист територіальної цілісності та незалежності своєї країни. Це був складний та важкий шлях, але не дивлячись ні на що, вони першими прийняли на себе вогонь російських найманців.
    Шановні добровольці, ми схиляємо голови перед вашим подвигом і самопожертвою. Вітаємо вас та бажаємо миру, витримки, здоров’я вам та вашим родинам! Нехай жодне серце не зупиниться на полі бою, нехай Богородиця захистить вас від ворожої кулі, а Господь допоможе перемогти у війні.У день народження Тараса розгорну його «Кобзар»…
    Щороку в березневі дні усе свідоме українство вшановує невмирущого генія слова, національного пророка, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу, який став символом України, – Тараса Григоровича Шевченка. Сповнені любов’ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним з натхненням звучать слова Тараса і сьогодні... Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

https://www.facebook.com/100033183650874/videos/446208383161946

Як в світі жить, людей любить
За правду стать!
За правду згинуть!
Без правди горе!
Поема «Марія»
1859 рік

https://www.facebook.com/100033183650874/videos/446473133135471

Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,
Як їх почує!.. Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди! . . .
Т.Г. Шевченко

https://www.facebook.com/100033183650874/videos/446572179792233

Інсценізація уривка з твору "Тарасові шляхи" Оксани Іваненко
(Єлизавета Зобенько та Станіслав Нестеренко)
Щастя. Добро. Позитив...
Із 01.03. по 05.03.2021 року в КЗ « Ліплявський ліцей» пройшов Тиждень психологічної служби під гаслом «Щастя. Добро. Позитив».
Наша ідея: пізнання внутрішнього світу людини через аналіз власної діяльності та через спілкування з іншими людьми.
Мета: створення психологічного, розвиваючого середовища в закладі освіти, підвищення психологічної компетентності всіх учасників освітнього процесу, розкриття творчого потенціалу учнів, створення позитивного емоційного настрою.

https://www.facebook.com/100033183650874/videos/446840079765443


Тепло сердець маленьких...

Ледь відчутним весняним подихом

наближається до нас чудове свято –

8 Березня... 

Тож прийміть у дарунок перші вітання, перші

старання, творчість і талант!..

Мамам рідним,

незрівнянним,

Наче сонечко весняне,

Цей букет вітань,

Що підібраний з

любов'ю.


Щастя! Радості!

Здоров'я!

Здійснення бажань!

Хай не тільки в день

жіночий,

Наче зорі, сяють очі,

Усмішка цвіте,

Бо у вас душа

прекрасна,

Серце золоте!!!

З любов'ю ЗДО "Веселка"


Відеовітання#наурок_цікаве#наурок_корисне#олімпіада #олімпіаданаурок #зимоваолімпіада2021

    Ура!!! VІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада на платформі «На Урок» завершена!

    Особливість такої олімпіади в тому, що вона проводиться в зручному форматі,  результати відкриті і доступні учням. Завдання розраховані на учнів із різним рівнем підготовки, тому кожен може проявити себе та перевірити знання з предмета.

    Традиційно, учні нашого ліцею є активними учасниками інтернет-олімпіади. Кількість учасників щорічно зростає, а якісні результати покращуються. Цьогорічні завдання зимової сесії були цікаві та нестандартні, вимагали від учасників нестандартного логічного мислення, творчої уяви, математичних навичок. Наразі закінчилася зимова сесія. І хоча результати учасники бачили одразу після виконання завдань,  все одно ліцеїсти з нетерпінням очікували офіційних підсумків – дипломів переможців.

    За підсумками офіціно оголошених 3 березня  на платформі «На урок» результатів найкращих успіхів досягли учні (Дипломи І ступеня) Маренко К., Руденченко М., Лисак І., Сотула Я., Соломаха Д.( з інформатики), Савченко В., Савченко К., Лозінська А., Симоненко Б., Лисак Д, Лубенець С., Токарчук К., Трохимець І. (основи здоров’я), Лисак І., Сотула Я., Пилипенко Р., Соломаха Д., Стеценко В.(математика). Дипломи ІІ ступеня вибороли 6 учнів з інформатики та 3 учні з основ здоров’я. Ще 10 здобувачів освіти отримали Дипломи ІІІ ступеня з інформатики, 1  - математики, 9 – основ здоров’я. Всі інші отримали сертифікати учасника олімпіади. 

      Вітаємо усіх з хорошими результатами. Сподіваємося на участь у наступних сесіях інтернет-олімпіади «На урок». Там чекають на учнів дууууууже цікаві завдання! 


Щасливим той, хто вважає себе щасливим...
        Чому саме таку тему обрала класний керівник 3 класу, Любов Галюк, для виховної години???
        Насамперед тому, що, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти??? Тож наші третьокласники з’ясовували що таке щастя, що потрібно для того, щоб бути щасливим, висловлювали свої думки, а також дізналися, що справжні секрети Щастя це Любов, Дружба, Повага, Толерантність.       Тиждень англійської мови

        З метою підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять у ліцеї проведений Тиждень англійської мови. Який проходив під   гаслом «Speak English, so, that the world will be a new world».                                                                                                                         Висловити свої думки, мрії та почуття, згадати найщасливіші моменти свого життя учні мали змогу взявши участь у конкурсі малюнків  «My happy childhood» та «Еnvironmental Protection».  Гарні акторські здібності показали  діти при інсценізації казки «Sleeping Beauty» на англійській мові. З великим ентузіазмом та неабияким захопленням сприйняли пропозицію прийти до ліцею в речах з написом на англійській мові та принести улюблені речі, які вони представили та озвучили переклад.

        Дуже жваво та креативно пройшла вікторина в 6 класі, веселі перерви та ігри для учнів 1-4 класів. За допомогою різних конкурсів учні вдосконалювали навички говоріння англійською мовою, а також відтворили деякі традиції британської культури.

        Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах...
Дякуємо за активну участь у проведенні тижня!!!


Кожна дитина - це діамант...

П’ЯТНИЦЯ у початковій школі –  «День талантів» , який проходив під гаслом «Кожна дитина - це діамант».    Учні  1-4 класів організували виставку творчих  робіт  «Мої захоплення», на якій  продемонстрували свої таланти. Присутні з цікавістю розглядали роботи юних майстрів і отримали велике задоволення від побаченого. 

         Багато позитивних емоцій отримали учні від гри  «Долоньки єднання», де були підведені підсумки Тижня, учні висловили свої враження та побажання на майбутнє.

Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашої школи – найрозумніші, найталановитіші.

Тиждень початкових класів став яскравою сторінкою шкільної родини. Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а ми – дорослі, будемо їм у цьому допомагати.Ні! Я жива!

Я буду вічно жити!

Я в серці маю те,

що не вмирає…

                              Л.Українка

     Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.  З нагоди цієї події в ліцеї пройшов захід «Слово, моя ти єдиная зброє…», в якому взяли участь здобувачі освіти різних вікових груп. У виконанні учнів прозвучали твори легендарної поетеси – ніжні й ліричні, глибоко філософські й патріотичні, сповнені незламною силою духу й нескореності. У бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я»...Кожна дитина –  талановита!

    Ці слова підтвердили наші молодші школярі. Викинувши  «за борт» зайвий багаж – сльози, поганий настрій, лінь та  «нехочуху», учні плідно працювали.  А ентузіазм учителів, творчий підхід допомогли зробити цей день справжнім святом як для дітей, так і для дорослих. З великим задоволенням діти брали участь у квесті «Традиції мого народу», майстер класі «Вареники-Божі хваленики». Захоплюючим та цікавим був процес виготовлення жайворонків «Зиму проводжай, весну красну закликай!», який приніс  весняну радість у серця малечі.

    Такі «диво-заходи»: конкурси, ігри, змагання, квести та ін., не лише формують в учнів спостережливість, кмітливість та креативність, а й згуртовують  їх у дружний і цілеспрямований колектив ...


 Здоровим бути здорово!

    Саме під таким гаслом проходив  другий день «Тижня початкових класів». У День здоров’я проводилися веселі перерви «Моє здоров’я»,  конкурс малюнків «Тато, мама і я – спортивна сім’я» та спортивні змагання «Виростайте всі здорові!» . Кожен, хто сьогодні був учасником або вболівальником, отримав заряд бадьорості й зміцнив своє здоров’я. Результати змагань свідчать про те, що всі діти дружать з фізкультурою та спортом. А перемогла дружба!

Попрацювали творчо…

    Третьокласники на уроці  Дизайн і технології  закріплювали знання про корисні копалини і вчилися зміцнювати їх властивості. Працювали із сипучими продуктами (пісок, манка), зафарбовували в різні кольори і наносили на малюнок. Одним словом – дітям було цікаво і весело.

 Увага! Увага! Спішіть, поспішайте!
До нашої школи всі завітайте!
Розпочинається тиждень початкової школи!
Чи усі класи до нього готові?
Всі, хто уміє читати й писати,
Думати, гратись і міркувати.
Правильну відповідь вмить відшукати,
Може участь активну у тижні прийняти!

     У нашому  ліцеї стало вже доброю традицією проводити Тиждень початкових класів, який сьогодні  розпочався з лінійки- відкриття «Наша школа початкова відкриває двері».

       Понеділок – День рідної мови, проходив під гаслом: «Ми –  діти твої, Україно!». Для здобувачів освіти проведено конкурс на кращого знання віршів «З україною в серці», брейн-ринг  «Спілкуємося українською»,  флеш –моб «Одягни  вишиванку». Завершальним акордом дня був   конкурс зачісок «Краса по –українськи».        Протягом 15.02-19.02.2021 н.р.  пройшли онлайн  батьківські збори. Тематика зборів  містила  у собі важливі питання навчання та виховання учнів: «Обов'язки батьків у формуванні особистості дитини» (1кл.), «Поради батьків щодо виховання дітей в сім'ї» (2 кл.), «10 помилок добрих батьків» (3 кл.), «Сім помилок у спілкуванні з дітьми, або розвиваємо унікальну дитину» (4 кл.), «Доброзичлива атмосфера в класі. Культура спілкування» ( 5 кл.), «Сфери і специфіка спілкування молодших підлітків» ( 6 кл.), «Формування гігієнічних навичок у дітей» ( 7 кл.), «Як бути з почуттям доросліший!» ( 8 кл.),   «Разом до успіху! Співпраця сім'ї та школи – запорука успіху дитини» ( 10 кл.), «Вибір майбутньої професії», « Допомога батьків у підготовці до ЗНО» ( 11 кл.)

Дякуємо, шановні батьки,  за увагу й за те, що взяли участь у батьківських зборах!

 


Ангели, які тримають небо…

Говорять, що  життя  людське – це  спалах  сірника.  Але  цей  спалах  може  зблиснути  і  згаснути,  а  може  зігріти  собою  інших,  врятувати  їх.

Таким  яскравим  спалахом  було  життя  сотні  українців,  які  загинули  на  Майдані  у  лютому  2014  року.  Їх  душі  прагнули  свободи,  щастя  рідній  країні,  волі  рідному  народові.

Їх  душі  завчасно  полинули  до  Бога…  І  весь  світ  облетіла  звістка  про  безстрашну  Небесну  сотню.

Їх назвали Небесною Сотнею –  українців, які загинули у Києві на Майдані. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

 

За  нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали – найкращі. І більшість із них – молоді та сильні, ті, що тільки починали жити.

Їх -  106…  З  різних  куточків  України,  різних  за  національністю,  освітою,  соціальним  станом. І  серед  тих,  хто  навіки  увійшов  у  небесну  сотню,  є зовсім молоді хлопці, юні ангели.

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Цікава біологія…

Чи задумувалися ви коли-небудь над тим, як маленька насінина перетвориться на рослину?

І за яких умов здійснюється таке перетворення?

Ці питання ми досліджували з учнями 6 класу, які готові експериментувати.

Захоплюючі домашні експерименти з біології показали: щоб порости насінині треба достатня вологість, доступ повітря для дихання,  оптимальна температура і трішки наполегливості наших у них біологів, які старанно спостерігали і записували всі зміни, що відбуваються з рослиною.


                                         
"Онлайн-синергія для найкращого інтернету"

    Заявили голосно про наш ліцей здобувачі освіти 8-11 класів, долучившись до Всеукраїнського онлайн-уроку "Онлайн-синергія для найкращого інтернету", з нагоди Дня безпечного Інтернету 2021!

    До навчання безпечному поводженню в інтернеті доєдналося понад 7 тисяч освітніх закладів та більше 10 тисяч користувачів, в тому числі і здобувачі освіти Ліплявського ліцею.

    Під час уроку “Онлайн-синергія для найкращого інтернету» в прямому ефірі понад 10 тисяч учасників одночасно виконали кілька вправ на обізнаність у цифровому етикеті, пильність, спроможність аналізувати інформацію та визначати безпечність/небезпечність інтернет-ресурсів чи повідомлень.

    За підсумками онлайн-синергії кожен учасник отримає цифровий бейдж.

    Захід відбувається в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України.  Організаторами Всеукраїнського онлайн-уроку є Академія цифрового розвитку та громадська організація "Центр демократичних реформ і медіа".


Відомі земляки нашого села

16 лютого 1826 року народився український філософ  і педагог родом з с. Ліпляве, син православного священника  — Памфіл Данилович Юркевич.

З нагоди  195 річниці від дня народження філософа в ліцеї проведено інформаційну хвилину  «Відомі земляки нашого села. П. Д. Юркевич », проведено екскурсію в музейній кімнаті Памфіла Юркевича та урок «Декілька слів про любов» (11 кл.). Учні 10 класу активно долучилися до створення колажу «Філософія серця Панфіла Юркевича».

    11 лютого 2021 року педагогічний колектив взяв участь у науковій студії «Філософія Істини, Добра і Краси Памфіла Юркевича  у вимірах сучасної освіти», яка організована і проведена для освітян області кафедрою психології   на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».


 Як же можна це довести інакше, як не запросивши товаришів на свій урок і не переконавши на власному досвіді

                                                                                                        М. Пирогов

    Взаємовідвідування уроків – це важливий етап кар’єри для вчителя, коли він від свого колеги може почерпнути важливі знання або щось показати сам, або поділитися досвідом з юними педагогами. Цього разу досвідом поділилася Тетяна Міщенко, вчитель української мови та літератури.

    Взаємовідвідування уроків у системі методичної роботи відіграє специфічну роль, адже сприяє перенесенню кращих методів роботи одного педагога в практику діяльності інших, надихає кожного вчителя на пошук нових методів навчання, спонукає до творчої ініціативи.
Вміння мріяти – це прекрасно!

Днями учні 2 класу помандрували «Країною Мрій», де поділилися своїми мріями, вчилися визначати та порівнювати поняття «мрія» і «бажання». З′ясували, що людина не може жити без мрії. Всі про щось мріють. І ці мрії дуже різні… Хтось мріє відпочити на морі, хтось мріє про нову ляльку, хтось мріє навчитися малювати,  деякі навіть мріють навчитися літати, як птахи. Родзинкою заняття стало створення колажу «Наші мрії».

Наприкінці заходу,   «класна мама», Людмила Міщенко, наголосила: «Ваше майбутнє, діти, залежить від вас самих. Не зупиняйтеся, йдіть до своєї мрії! І памятайте, завжди мрії здійснюються!!»

Заняття пройшло емоційно, позитивно, креативно і результативно.
Наші діти точно зрозуміли, що
мріяти – перший стимул до того, щоб розпочати велику справу. Адже  мріючи  –  ми  наближаємо  себе  до  цілі.  


 

Хочеш мати друга – навчись бути другом

Дружба – це стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, поглядів, життєвих цілей. Ось таке визначення дружбі дають тлумачні словники. Що ж таке дружба намагалися з′ясувати й наші четвертокласники.

Про значення дружби в житті людини, про те, як правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати, цінувати дружбу, говорила класний керівник, Світлана Шевченко, зі своїми дітками. В ході виховної години «Дерево міцне корінням, а людина – друзями»,   здобувачі освіти  поговорили про це  найбільше багатство, що може мати людина, розглядали проблемні ситуації, шукали шляхи їх вирішення. Також діти пограли в цікаві ігри, звертались до народної творчості (прислів’я, приказки, легенди), де йдеться про дружбу та створили «Серце, що єднає дружба» .

В кінці заходу всі зрозуміли, що «Дружба – одне з найдивовижніших і прекрасних почуттів, притаманних людському серцю. Дуже важливо в житті мати друга, подругу, з якими можна розділити свою радість і горе. Той, хто позбавлений дружнього спілкування, не може бути по-справжньому щасливим".
Коханню кожен вік підвладний...

День Святого Валентина – свято не лише дорослих. Адже перші почуття любові відвідують наших малюків ще в дитячому садочку.

З нагоди цього романтичного свята вихованці ЗДО «Веселка», під чутким керівництвом вихователів виготовили валентинки. З великим задоволенням дітлахи  вирізали  та розфарбували прикраси у вигляді серця, даруючи тепло й посмішки.

 


БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ!!!До відома батьків та учнів!!!

У зв’язку з пошіршенням погодних умов та ожеледицею 12.02.2021 н.р. навчаємося дистанційно.
 На крилах кохання…

Наближається одне із самих очікуваних і зворушливих свят - День Святого Валентина. Світле свято, коли всі люди, хочуть повідомити своїм коханим, рідним , близьким про свої почуття. Тож у переддень свята дня Святого Валентина проведено майстер-клас «Валентинки своїми руками» для учнів 6 класу із виготовлення валентинок - невід'ємного атрибуту свята усіх закоханих.  Діти старанно виготовляли листівки, гарно оздоблюючи, проявляли фантазію і демонстрували свої смаки та вміння.

Поговорити про найсвятіше, найсвітліше і найпрекрасніше  почуття – кохання мали змогу наші десятикласники на виховній годині "Кохання  прекрасний дар". З уст юнаків і дівчат звучали думки про перше кохання, переживання, та про глибокі людські почуття любові, моралі, вірності, честі, самовідданості, взаємопорозуміння. Насамкінець, класний керівник  побажала старшокласникам учитися шанувати кохання та зберігати це світле почуття протягом усього життя.


 День безпечного Інтернету

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібно володіти швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і  зловісною павутиною, яка губить людей.

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (SaferInternetDay) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення різних заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом. Не залишився осторонь  і наш заклад освіти. В рамках тижня інформатики та безпеки дітей в Інтернеті,  відповідно до затвердженого плану заходів в ліцеї був проведений День безпечного Інтернету. Здобувачі  освіти на чолі з учителем інформатики Світланою Юхименко  долучилися до Всеукраїнського онлайн уроку з нагоди Дня безпечного Інтернету 2021 «Онлайн-синергія для найкращого інтернету», який відбувається в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Також було проведено презентацію та захист проектів "Моя безпека в Інтернеті" (9-11класи), конкурс малюнків «Я і Інтернет» ( 4 -7  класи), виготовлено лепбук "Безпечний Інтернет" (4 клас), старшокласники є  учасниками Safer Internet Day Challenge 2021 від Cisco Networking Academy Ukraine.

 

 


Вдячність за турботу
    Цьогорічна зима щедра на снігопади, хуртовини і заметілі.
    По всій Україні спостерігається ускладнення погодних умов: мокрий сніг, посилення вітру, на дорогах ожеледиця. Не обійшла негода і Ліплявську громаду. Не словом, а ділом долучилися до розчищення території Ліплявського ліцею та доріг населених пунктів громади: очільник громади – Сергій Геращенко, директор ВП «Дніпровський» – Олександр Трохимець, директор КП «Добробут» – Василь Нерода.
     Варто відзначити роботу трактористів Воропая Олександра та Савченка Віктора, які доклали багато зусиль, щоб вчасно та якісно розчистити від снігу територію нашого ліцею. Велике спасибі та низький Вам і всім небайдужим уклін за невтомну працю і турботу.
    Велика подяка всім, хто долучився до ліквідації наслідків снігової стихії. Приємно відзначити, що у даному питанні всі працюють скоординовано та злагоджено на добробут нашої громади та дбають про безпеку наших дітей!


Щиро вітаємо директорку ліцею, Галину Кубар , 

з Днем народження! 

Бажаємо енергійності, стійкості духу, наснаги, реалізації планів та нових ідей. Нехай успіх завжди буде на Вашому боці, а будь-яка справа має позитивний результат!


"Зимова казка" нашого шкільного подвір'я...
БІЙ  ПІД КРУТАМИ – БОРОТЬБА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

    29 січня 1918 р. – бій під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації. Крути стали легендою, символом  героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежнуУкраїну. 

    Сьогодні, 29січня, у Ліплявському ліцеї пройшла низка патріотичних годин до Дня пам’яті героїв  Крут: «Крути – бій за незалежність», «Трагедія, подвиг, пам’ять…», «Битва під  Крутами: вони були такими молодими…», «Пам’яті тридцяти» , «Коли стають до зброї діти…», на яких здобувачі освіти обговорювали  ту страшну подію, та героїчний подвиг молодих хлопців. Переглянули  документальні фільми  «Крути 1918» та «Недооцінений урок історії. Герої Крут», після яких проводили параллель між тими подіями, та подіями, які зараз відбуваються на сході. Для учнів 7 класу проведено  майстер-клас «Квітка пам’яті».

         Хвилиною мовчання вшанували полеглих хлопців, які без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу. Запаливши свічки, дружньо у спільній молитві просили кращої долі для держави.

Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули  під  Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських  хлопців буде для нас прикладом, як потрібно  любити рідну землю.

 

 

 

Разом з власної волі

22 січня – один із тих днів, що сама згадка про них сповнює серце радістю і надією. День, коли українці промовили на цілий світ: «Ми – нація! Ми – на свій землі! Ми - у власній державі!»

22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності. 

З нагоди святкування Дня Соборності України в Ліплявському ліцеї проведено ряд заходів:

 • Дистанці  та історичний квест «В єдності – сила народу!»
 • пазл «Перлини української землі», гра «скачки» «Що ти знаєш про народні символи України?» та гра  «парочки» «України славні імена...»
 • конкурс учнівських малюнків на тему «Моя рідна Україна»;
 • творчий проєкт до Дня Соборності «З Україною в серці»;
 • інформаційна онлайн-хвилина «Одна, єдина, неділима Україна»; 
 • тематична поличка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна»;

Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаймо про незліченні жертви, принесені на вівтар соборності й державності. І нехай у цьому благородному пориві кожного свідомого громадянина супроводжує щастя, злагода, мир й добробут, мудрість і чуття єдиної родини у соборній Україні.

Зі святом Соборності!

Слава Україні!
Засідання творчих груп

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Що означає вчитись по-новому, як саме зробити школу цікавою, уроки захоплюючими, знання практичними,  обговорювали на засіданні творчої групи вчителів початкових класів.

Засідання пройшло у формі тренінгу на тему: «Педагогіка партнерства як ключовий компонент Нової української школи». Під час зібрання колеги  провели практикум «Гра по-новому – навчання по-іншому з LEGO» (метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок»).  

Змістовно пройшло засідання творчої групи  класних керівників, які працювали над  резонансною темою, яка сьогодні жваво обговорюється в суспільстві: «Організація та проведення роботи щодо попередження всіх форм насильства в учнівському середовищі, профілактика жорстокого поводження з дітьми».

Це тема, яка несе страх, сором, відчай… На жаль, проблема насильства, а особливо домашнього насильства є актуальною в нашому суспільстві. На засіданні творчої групи були обговорені наступні питання :

Профілактика насильства серед підлітків (Н.Григорович);

Проблеми насильства в сім′ї (Т. Міщенко);

Застосування інноваційних технологій у формуванні навичок толерантної взаємодії у підлітків (С.Герман);

Труднощі адаптації та психологічні особливості дітей у 5 класі (Ю.Верхогляд);

Профілактична робота щодо протидії торгівлі людьми (Л.Сергієнко).

Варто відзначити,  така робота творчих груп  завжди надихає на творчий пошук та сприяє співпраці. 
    Підведено підсумки обласного етапу спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя-2020».

    До закладу освіти завітали відповідальний секретар відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській області Іван Урста, спеціаліст відділення Андрій Мігукін та представники НОК України в в Черкаській області, які передали призерам, команді «Олімпійці», відзнаки та олімпійські подарунками за ІІІ місце в обласному етапі.НОВИЙ РІК

Коридорами ліцею крокує Дід Мороз зі Снігуронькою... У класних кімнатах гамір, сміх та веселощі... Нарешті довгоочікувана казка для всіх дітей і дорослих...
Сьогодні відбулася низка цікавих Новорічних дійств. Напередодні учні готувалися до них: прикрашали класні кімнати сніжинками та гірляндами, власноруч виготовляли новорічні іграшки, вивчали пісні, привітання. Усі діти були активні: кружляли у танцях, співали пісні, брали участь у різних конкурсах.

Проведені в ліцеї новорічні свята стали чудовим завершенням навчального семестру, а також сприяли гарному настрою всіх здобувачів освіти та вчителів у переддень Нового 2021 року.

Вітаємо команду «Олімпійці» зі здобуттям ІІІ місця у обласному спортивно- масовому заході серед дітей «Олімпійське лелеченя»!!!

Лисак Дмитро

Товстуха Андрій

 Свинар Вікторія

Тертична Марія

Гарасименко Марія

Василець Дмитро

Маренко Катерина

Недашковська Єкатєріна

Лотоцький Кирил

Мойсик Станіслав

 Четверик Дмитро

Хорошун Анастасія

Дякуємо спортсменам  за те, що гідно представили ліцей на обласних змаганнях!!! Бажаємо нових перемог!!!Листи Діду Морозу

До Нового 2021 року  залишився тиждень і вже час зайнятися важливими справами. До них же можна віднести і написання листа Дідові Морозу. Годі й нагадувати, що діти в ХХІ сторіччі розвинені та в казки не дуже й вірять. Але дитина не може не мріяти (та й дорослі мріють теж, признаймося!). Позитивне мислення і вміння мріяти допомагають дітям досягати певних цілей не гірше, ніж вміння розбиратися в гаджетах та нових технологіях.

 Лист Дідові Морозу — це ефективний спосіб навчити дитину формулювати свої власні бажання та послідовно втілювати їх у життя. Крім того, сьогоднішні фантазії та мрії вже завтра перетворяться на креативність

  З повною відповідальністю до цієї справи  підійшли наші другокласники, які в листах розповісти про свої досягнення, проявили фантазію, описали бажане і окрім цього власноруч виготовили новорічну листівку.

 Новий рік, Новий рік

 Йде, мов добрий чарівник,

На річках скляні мости,

В білих шапках всі хати.

І ялинка в добрий час

Завітала знов до нас.

Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка. НовийРік — це диво, якого всі малюки чекають з нетерпінням. Разом з казковими учасниками новорічного свята,  сьогодні  вихованці ДЗ «Веселка» побували у світі казки, наповненому чарівництвом, конкурсами, веселими іграми, танцями та призами. Звісно ж на гостину до дітлахів завітав Дід Мороз та Снігуронька, які разом з малечею розважалися, водячи хороводи та проводячи цікаві конкурси. Як підсумок  святкування Нового року  в дитячому садочку , всі пройнялися  святковою атмосферою, отримали  гарний настрій, і   звісно ж дітлахи  отримали солодкі подарунки від Діда Мороза.

Проведене свято – це радість, приємні спогади та море вражень для дітей

.
Незважаючи на проходолодну, засніжену зиму, у нас радісний, переможний «Парад квітів біля школи»…

Вітаємо вихованців гуртка «Цікава інформатика» КЗ «Ліплявський ліцей», призерів обласного етапу Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно», які серед поданих на високу рівні матеріалів від Золотонівського, Канівського, Маньківського, Корсунь-Шевченківського, Черкаського, Христинівського, Жашківського, Смілянського районів, Шполянського міської  ОТГ, Балаклеївської  ОТГ, міст Черкаси та Сміла  посіли ІІІ місце у номінації «Парад квітів біля школи».

 Бажаємо безліч творчих ідей,  натхнення для творчих успіхів та перемог! 

ПАРАД КВІТІВ БІЛЯ ШКОЛИ


Святкові фантазії

Навіть у розпал передсвяткової метушні, семестрових контрольних робіт, обов'язково знайдеться хвилинка для дитячої творчості! Особливо, якщо мова йде про створення новорічної прикраси своїми руками.

«НЕМАЄ НІЧОГО ПРИЄМНІШЕ, НІЖ СТВОРЮВАТИ  НОВОРІЧНІ ПОРОБКИ СВОЇМИ РУКАМИ. В ЦЕ ЧУДОВЕ СВЯТО КРАЩЕ ПРИКРАСИТИ  БУДИНОК  ПО-ОСОБЛИВОМУ», -  зізнаються маленькі майстри.А ми продовжуємо творити…

У нашому ліцей панує запаморочлива новорічна атмосфера Новий рік все ближче, а ідей щодо створення новорічного декору все більше.  Новорічні творчі мастер-класи, проведені з дітлахами – це весела і креативна репетиція яскравого свята, а ще – дружньо розкриті двері в світ дитячих талантів.«Олімпійське лелеченя» - 2020

         Команда «Олімпійці» взяла участь у обласному спортивно-масовому  заході  серед дітей  «Олімпійське лелеченя», який  проводиться  Громадською організацією  «Відділенням НОК України у Черкаській області» спільно з Черкаським обласним відділенням Комітету фізичного виховання і спорту МОН України,  управлінням  у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації.

      Цього року обласний етап спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» на Черкащині відбувався в онлайн-форматі. Програма заходу включала: презентацію команди, олімпійська онлайн вікторина, виконання конкурсних вправ за участі олімпійця.

       Ми пишаємося нашими «Олімпійцями»  і бажаємо перемоги!!!Даруєм  щастя!..

З любов′ю, турботою та креативними ідеями  напередодні новорічних свят до закладу освіти завітали заступник директора БО «БФ МХП Громаді» Микола Єфремцев , керівник дитячого освітньо-культурного туру «Даруємо щастя» – Єгор Єгоркін та студенти-волонтери з різних країн, які занурили  дітлахів в атмосферу свята і казки. 

Протягом двох годин: незабутні враження, віртуальні подорожі з святкуванням Різдва до різних країн світу,творчі майстер-класи, ігри. В результаті:зроблені власноруч хендмейд-листівки за традицією Франції, малюнки за традицією Нового року в  Єфіопії, янголятка за традицією Того та позитивні емоції…

Створенідитячимидобротою та тепломприкрасиуособлювали в собірадість, отриманняцікавихвмінь, а такожноворічний та різдвянийнастрій. Коженученьсвійвитвір взяв додому, щобприкраситисвійдім до свят.

По завершенню святкового дійства кожен учасник отримав «Різдвяні смаколики»  відБО «БФ МХП Громаді»!!!

 
Новорічні майстер-класи

      Напередодні новорічних свят, навіть у розпал передсвяткової метушні, обов'язково знайдеться хвилинка для дитячої творчості! Особливо, якщо мова йде про створення новорічної прикраси своїми руками. 
       Створені дитячими добротою та теплом
прикраси уособлюють в собі радість, отримання цікавих вмінь, а також новорічний та різдвяний настрій. Так 15 грудня у Ліплявському ліцеї для учнів 5- 7-х класів пройшов новорічний майстер-клас. Майстер-клас залишив масу позитивних вражень у дітей. А ще новорічні прикраси стануть гарним подарунком близьким напередодні Нового року

Новий  комп’ютерний «арсенал»

        До свята Нового року здобувачі освіти КЗ «Ліплявський ліцей» отримали чудовий  подарунок –  нові комп’ютери для комп’ютерного класу та чотири мультимедійні комплекси для навчальних кімнат.

        Наявність комп’ютерів в класах починаючи з початкової школи це – ключ до якісного навчання . А новий  комп’ютерний «арсенал» (11 ноутбуків, 4 мультимедійні комплекси ) у користуванні здобувачів освіти  – це нові знання, нові можливості, нові досягнення.

        Висловлюємо  слова подяки виконавчому комітету Ліплявської сільської ради  та очільнику громади – Сергію Геращенку за постійну турботу та за надану можливість робити впевнені кроки на шляху до якісної освіти.


Нехай моя ялинка залишиться у лісі!

З метою формування в здобувачів освіти екологічної культури та шанобливого ставлення до природних багатств, виховання почуття любові до рідної землі, бережного ставлення до зелених красунь лісу – ялини і сосни, а також розвитку естетичного та художнього смаку, розвитку творчих здібностей та пошуку альтернативи головному атрибуту новорічних свят у КЗ «Ліплявський ліцей» проходила екологічна акція «Нехай моя ялинка залишиться у лісі».

Варто відзначити, що кожного року виставка вражає кількістю яскравих та креативних робіт. Кожна з власноруч виготовлених красунь – неповторна!

Дякуємо всім за участь та ініціативу!

Шана і подяка, вам ліквідатори!

Дзвін, що сповістив у 1986 році аварію століття, нехай і сьогодні тихо відгукнеться в наших серцях, будить їх, ніби дзвіночком, для життя і добра. 
         14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, ліквідували наслідки Чорнобильської трагедії, обмежили біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції.

Щиро бажаємо всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!


День української хустки! Шануймо українські традиції!

Круто! Красу української хустки продемонстрували вчителі, учні та батьки, долучившись до флешмобу «Зроби фото з хусткою»,  з нагоди Всесвітнього дня української хустки, який відзначається  7 грудня.                                                              Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу. 


Українська арміє,
Тебе сьогодні славимо,
Здоров’я й днів безхмарних
Захисникам бажаємо!

Шановні військовослужбовці, воїни, ветерани війни і Збройних Сил!

   Всіх, хто щодня щиро, вірою і правдою служать Українському народові вітаємо  з Днем Збройних Сил України!!! Бажаємо Вам  незламнoї вoлі та життєвого оптимізму, надійнoгo рoдиннoгo тилу, бoгатирськoгo здoрoв’я та звершення всіх Ваших мрій і пoбажань! Нехай відвага, сміливість і мужність допомагають Вам долати всі труднощі, які зустрічаються на шляху.

Сьогодні Ваше свято, бо українське військо сильне Вами.

  Дякуємо  Вам за волю та мужність, які є запорукою свободи, незалежності та мирного неба над Україною!  

Слава Україні! Героям слава!Збережи пам'ять! Збережи правду!

                                                                           Пекельні цифри та слова

                                                                           У серце б’ють неначе молот,

                                                                           Немов прокляття ожива

                                                                           Рік тридцять третій.

                                                                           Голод… Голод… Голод…

       Голодомор… Нестерпний біль спричиняє перша складова слова, а уявити, що таке можна було заподіяти навмисно для знищення мільйонів людей… Але це сталося! Як не жахливо навіть згадувати про це, але ми мусимо. Мусимо, щоб віддати шану закатованим голодом людям, дати історичну оцінку діям тодішньої «народної влади», усвідомити наслідки жахливих лихоліть, а головне — навчитися розуміти найменші спроби «великих людей» досягти «великих цілей» ціною життя дитини, людини, нації.

       З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, поваги до історичного минулого нашої держави та виховання в здобувачів освіти ціннісного ставлення до держави, особистісніх рис громадянина України, патріотизму на основі  усвідомлення досвіду історії  в КЗ «Ліплявський ліцей»  було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка літератури «Голодний 1933-й». Учителем історії Олександром  Самотугою проведено уроки «Моторошні дні в історії українського народу». Здобувачі освіти 1-7 долучилися до онлайн майстер-класу «Створення квітки Незабудьки» до Дня вшанування памяті жертв Голодомору.

        Гортаючи ці страшні сторінки нашої історії, мимоволі виникає побажання: щоб ви ніколи не стали свідками таких страшних подій як Голодомор. Щоб у ваших оселях завжди був достаток. Я хочу, щоб ви цінували те, що маєте, і пам’ятали про ті страшні події в історії нашого народу 1932-1933 років. Миру нам і злагоди в країні.

Ніде нехай такого більш не буде!

Хай день новий життя несе нове.

Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!

В достатку Україна хай живе!


ВИВЧАЙ!   ПАМ′ЯТАЙ!    ДОТРИМУЙСЯ!

       Шановні здобувачі освіти, ми будемо раді бачити вас за шкільною партою  здоровими та усміхненими. Дотримуйтесь правил безпеки!!!

Мийте руки, залишайтеся вдома, читайте книжки, спілкуйтеся з друзями тільки через Інтернет, не забувайте про дистанційне навчання, адже це не канікули.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!   БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

 
Поради батькам учнів щодо організації навчання дітей вдома:

1. Бути в контакті зі станом дитини і її почуттями, чесно говорити про те, що з нами відбувається.

 

2. Бути дуже терплячими і обережними до себе і своїх дітей.

 

3. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.

 

4. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.

 

5. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.

 

6. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

 

7. Допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Також – розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей.

 

8. Маємо пам’ятати, що в дитини, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил. Найлегший спосіб зекономити сили – примус. Але це програшний спосіб. Зараз непростий час і випробування для всіх – тож зичимо сил батькам, дітям і вчителям.

УВАГА!!!

    Зважаючи на загострення епідеміологічної ситуації та стан захворюваності серед учителів та здобувачів освіти, КЗ "Ліплявський ліцей" з 25.11.2020 року переходить на дистанційну форму навчання.          Уроки будуть проводити відповідно до діючого розкладу на освітній платформі Google Classroom з використанням ZOOM, Meet, а спілкуватися – за допомогою Viber, Telegram тощо.

Дякуємо за розуміння.


Наш ліцей

Все молодіє, та все процвітає,

Бо спонсори гарні і друзі надійні

Дають допомогу, ремонти  постійні.

Дуже приємно, коли відчуваєш, що про тебе хтось дбає, хтось допомагає. Що інтереси ліцею  не байдужі. І спішимо повідомити про завершення проекту «Відновлення шкільної майстерні», який реалізовувався завдяки перемозі у конкурсі «Час діяти» від БФ «МХП-Громаді» та відкриття шкільної майстерні.Загальна планова вартість проекту становить 100891 грн., в тому числі:  Кошти БФ «МХП-ГРОМАДІ» - 49807 грн., та кошти з інших джерел( місцевого бюджету та спонсорські) - 51084 грн.

І звісно, яке ж свято без подарунків?!..В подарунок на відкриття заклад освіти отримав ручний фрезер для обробки деревини від сільської ради.
Міжнародний день толерантності 

         16 листопада - Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою в 1995 році на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

       Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.

        У рамках відзначення Дня толерантності в КЗ «Ліплявський ліцей»  психологічною службо  було проведено ряд різноманітних заходів з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов.

        Були  організовані наступні заходи:

 1.Експрес -тест «Чи толерантна   я людина?»

 2.Перегляд  мультфільмів про толерантність.

 3. Виконання вправи  «Асоціативні предмети».  ( Що таке толерантність?)        

         4. Творче завдання «Мій рецепт толерантності» .

 У  доступній, цікавій, інтерактивній формі дітям були представлені такі важливі поняття, як милосердя, співчуття, повага, терпіння.


Тиждень книги

З метою підвищення іміджу бібліотеки, залучення нових читачів, розвитку стійкої читацької культури у КЗ «Ліплявський ліцей» з 09 по 13 листопада  проходив  Тиждень книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків та акцію «Подаруй  книгу», яка стала родзинкою тижня. Першою долучилась до акції пані Галина Кубар, директорка закладу освіти, яка подарувала  60 книг шкільній бібліотеці з власної книгозбірні. Побачивши такий приклад, здобувачі освіти активно долучились до акції, яку, доречі, вирішено продовжити до кінця листопада. Тож долучаймося….
       Осінній квест

            Квест— це завжди цікаво. А коли він сюжетний, коли учасники стають справжніми дослідниками природи, щоб розтлумачити осінні чудеса, працюють в майстерні чарівниці Осені — це незвичайна, захоплива пригода і для дітей, і для дорослих.          Традиційні осінні розваги для вихованців старшої групи Дошкільного закладу «Веселка» пройшли у формі квесту. Діти мали змогу попрацювати та порозважатися на п’ятьох локаціях. По закінченню квесту учасники отримали незабутні яскраві враження та солодкі подарунки від Осені.Слова вдячності

       Питання організації харчування здобувачів освіти є одним із найважливіших у роботі виконавчого комітету сільської ради та Ліплявського сільського голови.  Цього тижня шкільна їдальня запасами картоплі, моркви та столового буряку.

          Адміністрація закладу освіти висловлює слова вдячності сільському голові Сергію Геращенку, виконавчому комітету та  директору ТОВ «Канівське лівобережне мисливське господарство» Івану Хорошуну  за постійну підтримку, турботу про наш заклад освіти та наших учнів.


День української писемності та мови

    9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила іМефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно у КЗ«Ліплявський ліцей» відбулися заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього святкового дня відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, а учні 10 класу демонстрували рівень знань української мови, долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний радіодиктант є ювілейним – 20-м за рахунком. Текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант відома акторка Римма Зюбіна.

    Переможці І етапу Тутарова Каріна (6 клас), Лозінська Аліна (7 клас), Маренко Катерина (8 клас), Розум Анна (11 клас) взяли участь у ІІ етапі ХІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

    Такі свята гартують усіх нас на шляху зміцнення державності, формування

громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив

себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і

народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.

 
До уваги учнів та батьків!!!
        Тимчасово змінено графік руху шкільного автобуса! Підвіз учнів буде здійснюватись за таким графіком:

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ

НА ПЕРІОД ОСІННІХ

КАНІКУЛ

До уваги батьків та учнів!

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення
кримінальних ситуацій, адміністрація КЗ «Ліплявський ліцей»  просять Вас ознайомитись із правилами безпеки під час зимових канікул, з обов'язковим їх дотриманням: Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил безпеки при:

      користуванні газовими та електричними приладами;

      не допускайте ігор з вогнем Вашою дитиною, не дозволяйте самостійно розводити багаття,  палити листя, бур'ян;

       не допускайте ігор на будівельних майданчиках та біля них;

       пам'ятайте: дорога та залізниця - не місце для ігор та безпечної поведінки.

Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до
обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач;
відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Обов'язково
наголошуйте доньці чи синові (при відсутності дорослих вдома) про те, що
не можна відкривати двері незнайомим особам.

Будьте особливо обережні біля водоймищ. Пам'ятайте: з водою не жартують!

Обов'язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них:

      у громадському транспорті;

      при поводженні з собаками та іншими тваринами (свійськими
та дикими):

      під час грози (блискавка).

Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Не
дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів). Пам'ятайте про проблеми які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.

Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).

Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній
період.

Будемо щиро раді зустрічі з Вашою дитиною після канікул, яка при доброму здоров'ї, не маючи ніяких проблем знову сяде зашкільну парту.

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

Термін канікул: 26 жовтня – 01 листопада; 

початок занять:  02 листопада

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!

Перший позаплановий інституційний аудит на Черкащині!

        Комунальний заклад«Ліплявський ліцей» відвідала експертна група Державної служби якості освіти та управління Державної служби якості освіти у Черкаській області. До складу експертної групи увійшли працівники Державної служби якості освіти та управління Державної служби якості освіти у Черкаській області, а також освітні експерти, які є педагогами-практиками.

        Експертна група вивчала освітні та управлінські процеси ліцею за такими напрямами:

 • освітнє середовище;
 • система оцінювання здобувачів освіти;
 • педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;
 • управлінські процеси;
 • дотримання закладом вимог законодавства у сфері освіти.

         Від імені адміністрації закладу освіти хочемо подякувати експертній групі за професіоналізм, компетентність та толерантність при вивченні даних питань. Висловлюємо слова вдячності команді інституційного  аудиту за надану професійну допомогу.

        Варто зазначити, отримавши акт перевірки, можна впевнено сказати, що інституційний аудит не потрібно боятися, а до нього потрібно готуватися…


Ми всі господарі природи...

         З метою залучення дітей до читання , підтримки і взаємодосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві, з 01 по 31 жовтня 2020 року проходить місячник шкільних бібліотек.

        У КЗ «Ліплявський ліцей» місячник проходить  під гаслом «Ми всі господарі природи».  Щоб привернути увагу до екологічних проблем іактивізації роботи бібліотеки з екологічної просвіти, проведено ряд заходів:  Інтерактивний кардмейкінг  «Планета в твоїх руках» (5-6 клас), екологічний  паркан «Ми всі господарі природи», День екологічної культури (сортування сміття) (1-2 класи),  конкурс малюнків «Казковий світ природи»  (3-4 клас), виставка книг на екологічну тематику «Бібліотеки – за чисті землі, повітря і воду, за чисту душу і розум народу», зустріч з інженером лісових культур Оленою Лістровою та  помічником Ліплявського лісництва Ігорем Чербою.


День  здорового харчування

        Сьогодні, 16 жовтня 2020 року, в Ліплявському ліцеї  проведений День здорового харчування. Метою проведених заходів було: переконати учнів у необхідності змалку дбати про свої  здоров'я. Формувати в них моральну свідомість, відповідальне ставлення до свого здоров'я. Розширити та поглибити знання про корисну їжу, ознайомити з новою інформацією за рахунок спілкування з різними інформаційними джерелами. Розвивати пізнавальний інтерес, уміння працювати колективно, робити висновки, аналізувати. Виховати прагнення вирости фізично, психічно, соціально, духовно багатимими людьми, вчити адаптуватись у соціальному середовищі, вільно спілкуватись.


День дружби......

        Сьогодні, 15 жовтня 2020 року, в Ліплявському ліцеї психологічною службою проведений День дружби з метою навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій, сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків, виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальності за власні слова і вчинки. Протягом дня здобувачі освіти мали можливість взяти участь в тестуванні «Чи легко з тобою дружити?», створювали портретну галерею друзів, оформлювали квітку дружби, виконували вправу «Дерево дружби». На перервах звучали записи пісень про дружбу та друзів та ще багато цікавого та креативного відбувалося в закладі освіти до кінця дня.


        14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані.
        Сьогодні, 13 жовтня, з нагоди Дня захисника України, була проведена
аудіолінійка «Хоробрі серця»,проведені уроки мужності.
З нагоди Дня українського козацтва відбулася традиційна посвята учнів 5 класу у джури.        В зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч замість традиційної урочистою лінійки – козацький квест «Таємниці козацької слави». Квестери пройшли десять випробувань (інтерактивні вправи, розгадування ребусів, кросвордів, секретних шифрограм, гра «Вірю, не вірю», «Доповни прислів’я», «Козацька скриня» тощо.
       Довівши що гідні носити почесне звання «Джура», п’ятикласники в присутності гетьмана шкільної організації , склали урочисту обіцянку та отримали відзначки « ДЖУРА» від молодих козаків та берегинь.


Шановні колеги!
                Усіх, хто причетний до благородної справи навчання і виховання підростаючого покоління – майбутнього нашої країни, дає дітям неоціненні скарби людських якостей, сердечно вітаємо із професійним святом – Днем працівників освіти!
               Нехай обраний Вами шлях даруєнаснагу, радістьспілкування, творчіздобутки, і кожен день наближає до новихзвершень у професії.
Бажаємо вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній справі, відчуттяповноти і неповторності життя, невичерпної творчої енергії, міцного здоров’я та людської шани і поваги. Нехай ніколи не згасає світло вашої душі і тепло вашого серця, а засіяна невтомною працею освітянська нива урожаїть новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті, а слово вчителя буде завжди святим і чистим на землі.


ЦІКАВА ХІМІЯ...

Великий інтерес у ліцеї проявили  здобувачі освіти до Дня хімії, проведеного учителем  хімії Тетяною Лановенко.  Метою проведення є залучення максимальної кількості здобувачів освіти та популяризація предмету. 

 В програмі Дня були : відеозал „Дивовижні відкриття з хімії”, екскурсія на шкільне подвір’я: ”Фітоаптечкашкільного подвір’я”, оформлення інсталяції „Метали в нашому житті”, аудіолінійка, конкурс кросвордистів „Парад хімічних елементів”.

Здобувачі освіти брали активну участь і тому цей день приніс їм багато цікавого та пізнавального, сприяв розвитку позитивних емоцій та формуванню інтересу до даного предмету, стимулював творчу активність учнів.

Квітковий  вернісаж”

    Осінь…Золотокоса осінь щедра на свята. Одне з них - День учителя. Саме сьогодні, напередодні Дня працівників освіти, у КЗ «Ліплявський ліцей» діяла виставка-конкурс дитячих творчих робіт “Квітковий  вернісаж” (1-4 класів), присвячена цьому професійному святу.                            Надзвичайну фантазію та яскраві творчі здібності проявили діти, виготовляючи квіткові композиції з різного матеріалу. Деякі роботи вражали своєю назвою, оригінальністю та складністю виконання.  Цікаві вироби та осінні букети стали чудовим вітанням вчителям та вихователям, радували око не лише працівникам ліцею, а й гостям закладу.

Вітаємj переможців  конкурсу Квітковий  вернісаж”:

І місце – Пилипенко Андрій (2 кл), Кіфяк Раїса (4 кл), Бурмага Максим (4 кл), Мойсик Крістіна (4 кл)

ІІ місце  Москвін Владислав (3 кл), Жуковець Захар (3 кл), Бойчевський Назар (4 кл)

ІІІ місце – Недашковський Богдан , Недашковський Олександр (4 кл)

Адміністрація закладу освіти  висловлює щиру подяку всім учням, батькам, класним керівникам за підготовку квіткової виставки.
Бабин Яр пам’ятає …

    29 вересня, День пам’яті трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
 З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у  КЗ «Ліплявський ліцей» проведені такі заходи:
- Радіохвилина  «Біль нашої пам’яті»;
- Загальношкільна хвилина мовчання;
- на уроках історії України проведені інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…»
Трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління – зберегти пам’ять про Бабин Яр і передати її наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого.


Подарунки знайшли своїх власників!
Учні нашого ліцею взяли участь у конкурсі поробок із пластикових кришечок «Оживити пластик», який організував і провів Благодійний фонд «Урожай-громаді» за фінансової підтримки агрохолдингу МХП.
За підсумками конкурсу подарунки за свої роботи отримали всі учасники.
Велика подяка БО БФ «Урожай – громаді» за проведення такого екологічного конкурсу, який дає можливість дітям продемонструвати не лише свої творчі здібності, а й зрозуміти цінність природних ресурсів. Дякуємо!

З турботою про ліцей...
    З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), завдяки підтримці виконавчого комітету та голови Ліплявської сільської ради Сергія Геращенка в КЗ «Ліплявський ліцей» встановлено у санітарних кімнатах електросушарки .
Адміністрація, вчителі та учні висловлюють найтепліші слова подяки очільнику Ліплявської ОТГ за постійну допомогу. Вдячні за розуміння наших проблем і за таку необхідну нам сьогодні підтримку.


Вихованці ДНЗ «Веселка» також прагнуть жити у мирі та злагоді...

Як небо - у зорях, а села - у квітах.
Під таким гаслом вихованці старшої групи ДНЗ «Веселка» долучилися до відзначення Міжнародного дня миру. Діти разом з вихователем Лесею Тимофіївною оформили вітальну листівку з побажанням мирного світлого неба .
Мир на землі – це дім і мама, й тато,
Й любові стільки- просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті – хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар – щастя і любов.


Хай буде мир на всій землі
Хай дім новий будується,
Хай сад новий росте в селі,
Нова зростає вулиця.
    Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. До відзначення цього свята щороку долучається і наш ліцей.
Аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА у фоє закладу освіти створено панно «Діти миру – за мир!», а лідери учнівського самоврядування прикріплювали всім учасникам навчально-виховного процесу паперові голуби, одного з найбільш відомих символів цього дня.
Було проведено акцію "Найбільше я хочу, щоб мир був у світі" для учнів 1-4 класів. Де діти показали що хочуть бачити на землі квіти, а не засіяну гільзами землю. Для учні 7 класу проведено майстер-клас по декоруванню голубів, як символ миру.
Посмішки на обличчах, радість в серцях дітей, вчителів вселяють надію та впевненість в тому, що в Україні та в усьому світі не буде місця війнам.


НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ У ЖИТТІ – ЗДОРОВ̓ Я!!!
Ось і закінчився Тиждень профілактики захворювань та здорового способу життя, який дав можливість цілеспрямовано здійснювати процес виховання з формування культури здорового способу життя. На заходах протягом тижня учні здобули багато корисної інформації, яку зможуть застосувати у повсякденному житті для збереження свого здоров’я, дійшли висновку, що життя неповторне і в кожного своє та зрозуміли, що здоров’я вимагає до себе постійної уваги, знань і неабияких зусиль для його збереження. На завершення класні колективи взяли участь у конкурсі на кращий інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя (флаєри, листівки, плакати, буклети тощо) під гаслом «Здоровим бути – модно!»
Памятаймо: НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ У ЖИТТІ – ЗДОРОВ̓ Я!!!

«Стіна думок: Здоров′я очима дітей»

У рамках тижня профілактики захворювань та здорового способу життя у КЗ «Ліплявський ліцей» проходив проєкт «Стіна думок: Здоров′я очима дітей». Бажаючих висловити свої побажання на великому аркуші виявилось босить багато. Варто відзначити , що всі розуміють під поняттям «здоров’я» відмову від шкідливих звичок , правильне харчування та заняття спортом.
Учні усвідомлюють, що про здоров’я потрібно дбати з ранніх років, адже це – запорука яскравого та сповненого позитивними емоціями життя.
Бажаємо всім ЗДОРОВ’Я!

Ми повні сили і надії,
Мета і праця в нас одна.
Сьогодні Гетьмана обирає
Шкільна дружна сім’я!

Сьогодні в нашому ліцеї відбулися вибори Гетьмана козацької шкільної організації «Джура».
Під час голосування була відтворена обстановка як на справжніх виборах президента – учні позначали свого кандидата в бюлетенях та кидали їх в спеціальні урни.
У виборах приймали участь 4 кандидати : Прокопенко Данило (9 клас), Тертична Марія (9 клас), Соломаха Діана (10 клас), Лисак Ілля (10 клас).
Учні 8-11 класів та вчителі дуже відповідально поставилися до виборів та взяли активну участь у голосуванні, продемонструвавши наскільки ми дружній колектив. Сам вибір був дуже складним, адже всі кандидати були гідні посади Гетьмана шкільної організації «Джура».
Бюлетені були успішно підраховано ШВК, декілька разів перераховувались, щоб все було точно, адже у кількості відданих голосів між кандидатами була дуже мала різниця.
Після підрахунків голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування, Гетьманом став Лисак Ілля, який набрав 25 голосів.
Ми бажаємо новообраному Гетьману наполегливості та успіхів на цій почесній та відповідальній посаді. Ми всі очікуємо приємних нових змін в нашому ліцеї.
Слова вдячності...

В межах запланованого заходу проведення учнівської конференції щодо впровадження роздільного збору відходів 08 вересня в КЗ «Ліплявський ліцей» завітали  Світлана Ніколаєнко, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та інженер цього  відділу  Діна Гончар, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Віта Кузнецова. Які  наголосили про важливість сортування відходів та презентували закладу освіти контейнери для розділення відходів.
    Висловлюємо щирі слова вдячності ПрАТ «Миронівська птахофабрика»  за підтримку та надану можливість створити куточок для сортування сміття у закладі освіти. Сподіваємося на подальшу співпрацю.Нарешті до школи….
Кожного року 1 вересня українська громадськість відзначає День знань. Перше вересня – це не просто дата нового навчального року у всій країні. Це початок нових кроків до успіхів і поразок, перешкод і перемог.
Нарешті у КЗ «Ліплявський ліцей» залунав дитячий сміх та галас… Зустрічі, вітальні слова, квіти, подарунки, ігри… Справжнісіньке СВЯТО!
Розпочалося свято у КЗ «Ліплявський ліцей» урочистою радіолінійкою. З вітальним словом до учителів, учнів та працівників ліцею звернулася директор закладу освіти, Галина Кубар. Далі святкові заходи відбувалися у новому форматі у межах класу. І це дало змогу кожному учителю
творчо, креативно відсвяткувати День знань.
І звісно, яке ж свято без гостей та подарунків? До ліцею завітали голова Ліплявської об’єднаної територіальної громади Сергій Геращенко, який привітав першокласників зі святом та вручив їм подарункові набори для першокласників, телевізор та принтер; з вітальним словом до першокласників та батьків звернулася начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Ліплявської ОТГ Тетяна Зверева; Єфремцев Микола Петрович заступник директора БО БФ «МХП громаді», який привітавши наймолодших учнів, вручив їм мішечки з подарунками та сертифікат.
З новим 2020-2021 навчальним роком!
Ми віримо, що нас вже не зломить,
І долучаємось усі ми до добра і слави.
Ми всіх докладемо зусиль.
Щоб рік навчальний був щасливий!


До уваги учнів та батьків!!!

На період карантинних обмежень графік руху шкільного автобуса тимчасово

ЗМІНЕНО!                                 
До уваги батьків, учнівпедагогів та працівників ліцею!!!


Навчальний рік у  КЗ «Ліплявський ліцей» розпочнеться вчасно – 1 вересня.
Адміністрацією Комунального закладу «Ліплявський ліцей»
чітко розписані правила роботи закладу освіти на період карантинних обмежень.  
Правила перебування учнів:

ü При вході до закладу освіти діти мають проходити температурний скринінг;

ü вхід у приміщення лише в масках;

ü опитування учнів перед початком занять  про самопочуття;

ü  місця для дезінфекції рук при вході у заклад освіти;

ü графік допуску учнів у заклад та маршрути їхнього руху (розмітка на підлозі, що полегшує двосторонній рух у коридорах)

ü відокремлення зон переміщення різних класів та вікових груп;

ü мінімізація пересування учнів між класами;

ü дозвіл перебування без захисних масок під час занять для учнів;

ü забезпечення проведення окремих занять на свіжому повітрі;

ü наявність в санітарних кімнатах рідкого мила, антисептиків та паперових рушників;

ü очищення та дезінфекція поверхонь в кінці дня;

ü провітрювання приміщення після кожного уроку не менше 10 хв.;

ü раціональне використання запасних виходів;

ü у розкладі передбачено різний час початку занять для різних класів та вікових груп;

ü забороняється допуск батьків та супроводжуючих осіб (крім дітей з обмеженими можливостями).

Правила роботи працівників:

ü при вході до закладу освіти працівники мають проходити температурний скринінг;

ü допуск до роботи за умови використання  ЗІЗ;

ü забезпечення працівників ЗІЗ з розрахунку 1 маска на 3 години роботи на 5 днів;

ü миття рук перед заняттям та надіванням ЗІЗ;

ü централізований збір ЗІЗ;

ü створення умов для дотримання гігієни;

ü обмеження масових заходів в закритих приміщеннях;

ü наявність у медичному пункті закладу освіти необхідних засобів та обладнання ( безконтактні термометри, дезінфекційні засоби тощо);

ü працівники з ознаками ГРЗ та температурою тіла 37,2 °C, не допускаються до роботи.

 

Правила харчування:

ü графіки харчування учнів;

ü відстань між столами не менше 1,5 м та не більше 4 осіб за столом;

ü перебування працівників харчоблоку в масках і рукавичках;

ü заборона харчування за типом «шведський стіл» та самообслуговування.

 

Правила перевезення:

ü перевезення учнів лише у кількості сидячих місць (буде змінено графік руху шкільного автобуса, перевезення буде здійснюватися лише учням, які проживають на відстані понад 3 км від закладу освіти);

ü вхід до салону транспортного засобу лише в ЗІЗ та обов’язкове проведення температурного скринінгу;

ü дезінфекція транспортного засобу після зміни;

ü щоденний контроль за станом здоров′я водія;

ü водій повинен бути в масці, міняти її кожні 3 години та дезінфікувати руки.

 

Інформація для батьків:

ü Свято Першого дзвоника
Повідомляємо: загальної традиційної лінійки НЕ будевсе буде нетрадиційно та креативно. Святкування відбудеться по класах.

На час карантину доступ батьків та інших сторонніх осіб (окрім тих, хто супроводжує осіб з обмеженими  можливостями до закладу  ЗАБОРОНЕНО!

ü Масковий режим

Зрозумійте, що понад 600 одноразових масок на один день не "потягне" жодна структура + утилізація. Тому з розумінням просимо по можливості  забезпечте своїх власних дітей.

ü Антисептики
Ми забезпечимо можливість антисептичного та дезінфікаційного режиму в установі, але, якщо  не складно, "малесенький" антисептик у рюкзачок таки зробіть. Як не буде, то ми зрозуміємо.

ü Вхід до школи і на територію школи
Так, згідно
рекомендацій  МОН ми відкрили три   входи на територію і чотири  входи до приміщення різними потоками. Просимо з розумінням поставитись до того, що батьки не допускатимуться в приміщення ліцею. Лише в окремих випадках.

ü Температурний скринінг
Ми спробуємо забезпечити скринінг усіх учасників освітнього процесу на вході до приміщення ліцею , але дуже просимо вас, шановні батьки, подбайте про це ще у своїх домівках. Будьте відповідальними батьками своїх дітей.

ü Харчування
Воно
здійснюватиметься згідно нових вимог безпеки. Для цього уже змінено графік перерв і проведено відповідну організаційну роботу у приміщенні їдальні. Харчування буде.

ü Питний режим

         Функціонування питних фонтанчиків на території закладу освіти    заборонено. Питний режим здобувачі освіти організовують з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції, яку потрібно взяти з дому.


   Подану інформацію взяти до відома, а правил обов’язково дотримуватися.
Давайте не піддавати
одне одного небезпеці і пам’ятаймо, що від усіх нас, від нашої спільної
солідарності і залежить результат.

    

Шановні батьки, уважно прочитайте рекомендації МОЗ та підготуйте дітей до навчання в дошкільному навчальному закладі.

    При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медичну сестру і батьків.

На вході до дошкільного закладу буде облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук.

У період карантину в дошкільному закладі буде заборонено, зокрема:

·         використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки ;

·         проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;

·         проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно або на свіжому повітрі, при дотриманні дистанції та маски

      
 Дошкільний заклад освіти Ліплявського ліцею налічує 40 дітей. Проте всіх охочих зарахувати до дошкільного закладу адміністрація не може за браком місць. Тому головним питання для голови громади С.Геращенка, виконкому сільської ради та адміністрації ліцею наразі є відновлення корпусу № 2 Ліплявського ліцею, де в майбутньому буде новий дошкільний заклад освіти, який прийме усіх дітей, які цього потребують.
За кошти Ліплявської сільської ради вже повністю замінено дах дошкільного закладу, а невдовзі буде замінено всі вікна на енергозберігаючі та двері.
Місцева влада докладає усіх зусиль, аби найближчим часом охопити найменших діточок села дошкільною освітою.
Директор Галина КУБАР


Так швидко плине час… Спочатку весна, а потім і літечко пролетіло. Вже так давно не чути дитячих голосів на подвір’ї школи та у класних кімнатах. Через пандемію засумували шкільні парти, коридори, вчителі…

Але незабаром 1 вересня. Діти знову прийдуть до школи, а на них вже чекають світлі затишні класи, шкільне подвір’я і весь колектив Ліплявського ліцею. Адже всі працівники закладу освіти готували школу та шкільне подвір’я до приходу дітей. Всі разом фарбували, гребли опале, замітали, пололи квітники, лабіринт, косили траву, поновлювали спортивні споруди, готували котельню до осінньо-зимового періоду, адже територія закладу освіти майже 6 га. Одним словом, працівники Ліплявського ліцею – дружна команда. Не стояли осторонь і працівники Ліплявської сільської ради. Не було таких питань, яких би не вирішив сільський голова С.Геращенко. Майже кожний день у голови села розпочинається із відвідин Ліплявського ліцею. Усі питання вирішуються для покращення навчально –матеріальної бази закладу освіти.

Від імені адміністрації закладу освіти дякую всім працівникам за підготовку школи до нового 2020-2021 навчального року. Нехай кожна домівка буде наповнена радістю, щастям, здоров’ям, добром, миром і благополуччям. А голові села С.Геращенку та працівникам сільської ради хочу подякувати за турботу про наш заклад. Здоров’я, щастя, миру і злагоди всім Вашим родинам.

                                                                                                                              Директор Галина КУБАР     Робота за проектом «Відновлення шкільної майстерні» набирає швидких обертів. Силами працівників Ліплявського ліцею було демонтовано станки в майстерні та підготоване приміщення закладу до ремонтних робіт.
Педагогічний колектив Ліплявського ліцею намагається забезпечити гідні умови для навчання учнів, котрі часто мають різні інтереси, але нажаль в час сучасних технологій мало уваги приділяють предметам, які можуть знадобитися їм на протязі всього життя та в процесі трудової діяльності, а саме урокам трудового навчання. Тому, працюючи над проектом, ми поставили собі завдання:
відновити приміщення майстерні;
познайомити учнів з технікою безпеки підчас роботи з інструментами та станками;
допомогти учням здобути практичні навички;
підготувати учнів до подальшої трудової діяльності
Нагадуємо: даний проект реалізується завдяки перемозі у конкурсі «Час діяти» від БФ «МХП-Громаді». Загальна планова вартість проекту становить 100891 грн., в тому числі: Кошти БФ «МХП-ГРОМАДІ» - 49807 грн., та кошти з інших джерел ( місцевого бюджету та спонсорські) - 51084 грн..
Що ми отримаємо внаслідок відновлення шкільної майстерні?
По- перше: покращену шкільну інфраструктуру та в повному обсязі виконану навчальну програму.
По- друге: Налагоджену тісну співпрацю між жителями громади та органами місцевого самоврядування.
По-третє: Покращені знання учнів з техніки безпеки при роботі зі станками та інструментами. За рахунок ознайомлення учнів з технікою безпеки буде зменшено травматизм на виробничих підприємствах.
Адміністрація закладу освіти сподівається, що робота по відновленню шкільної майстерні буде завершена до кінця вересня.ć
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Ліплявський ліцей,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Ліплявський ліцей,
2 бер. 2018 р., 01:42
č
Конкурс читців європейської поезії Зобенько Є..MP4
(3810k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:34
č
Конкурс читців європейської поезії Попова С..mp4
(18743k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:41
č
Конкурс читців європейської поезії Хворостина А..mp4
(13335k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:44
ĉ
Ліплявський ліцей,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Ліплявський ліцей,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Ліплявський ліцей,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments