НОВИНИ

    

Оздоровлення та відпочинок триває...

 Швидко спливає час... Минув ще один тиждень у пришкільних таборах, який був не менш цікавим та захоплюючим. Було заплановано та проведено низку заходів на різноманітну тематику: конкурси пісень, спортивні змагання, інтелектуальні брейн-ринги, математичні та мовно- літературні конкурси, турніри, виїзні екскурсії.Нова  Українська Школа

       З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти відповідно до Концепції "Нова українська школа", 07 червня на базі КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» працювала група вчителів 3 класу, заступників директорів та директорів навчальних закладів по проходженню курсу підготовки до роботи за новим Державним стандартом початкової освіти.


Пора відпочинку...

     Літо – улюблена пора для дітей, це час веселих канікул, цікавого відпочинку, необхідного оздоровлення. Літо приносить красу, тепло і радість. Саме такої пори розпочали роботу пришкільні відпочинкові табори «Квіткова країна» та «Ровесник» КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів».

   Швидко проминув перший тиждень табірної зміни, який  пройшов весело, цікаво, радісно та з приємними несподіванками.

     Побажаємо учасникам й надалі   проявляти креативність, бути  активними.   

     Гарного всім настрою, нових вражень та захоплюючого відпочинку!

 
Наукова ліга

       01.06.2019 відбувся фінал конкурсу «Наукова ліга» Благодійного фонду «Урожай – громаді». Учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» вже втретє беруть участь у даному конкурсі , результат – І місце.
      В процесі підготовки проекту «Сміття» учні провели акції «Чисте узбіччя», «Висади своє дерево», « Горіховий сад «Дружба» та прибирали територію зони відпочинку біля водойм. Окрім цього діти дізналися багато цікавого про сортування та переробку сміття.

Вдячність за розуміння

 Не секрет, що кожен шкільний колектив впевненіше стоїть на ногах, коли поряд є надійні друзі і безкорисливі помічники. Багато років поспіль КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» пишається дружбою і співпрацею з МХП «Урожай»,  директором якого є  Воскобойнік   Олександр  Анатолійович та Дніпровською філією «Урожай» , директор – Трохимець Олександр Васильович.

 За сприянням Олександра  Анатолійовича  для шкільної бібліотеки навчального  закладу  закуплені та передані у користування два ноутбуки та телевізор.

Учнівський, батьківський та педагогічний колективи закладу освіти висловлюють щиру подяку за вашу підтримку і допомогу школі. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін вам за Вашу натхненну і самовіддану працю. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за часточку душі, подаровану нам!
В об’єктиві натураліста

Підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», який проводиться з метою формування в учнів екологічної культури. Тематикою фестивалю цього року визначено «Моя мала батьківщина».

Роботи учнівського колективу 9 класу та Лисака Іллі, учня 8 класу, мкомунального закладу «Ліплявський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Ліплявської сільської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області  посіли ІІ місце у номінації   «Кращий відеоролик».

Вітаємо переможців!!!

 

Дзвінкова пісня радісна і чиста, до глибини душі стривожить вас..

Сплетіння радісного дитячого та квіткового розмаю останнім дзвінком вливається у кожну душу. Бо кожен з нас колись був, чи є, чи буде учнем. І тому свято останнього дзвоника є завжди особливим. Це свято і радісне, і сумне водночас. Радісне, бо для багатьох дітлахів цей довгоочікуваний дзвоник сповіщає про три безжурних літніх місяці свободи, а сумний для тих, хто прощається з дитинством і вступає в доросле життя.


СЛОВА ВДЯЧНОСТІ

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов’язок сім’ї, школи, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді ми будемо рости здоровими, впевненими та щасливими у прийдешньому дні, будемо навчатися на благо України.

Педагогічний та учнівський колективи, а також дирекція навчального  закладу висловлює найтепліші слова подяки депутату Верховної Ради України  Владиславу Голубу,    який посприяв у придбанні інтерактивного комплексу для кабінету інформатики. Це  відкриває  нові  можливості  для  покращення  якості  освіти  підростаючого  покоління,  що  є  великою  інвестицією  у  майбутнє.
Вас кличе світ літератури!

Згідно плану роботи в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» з 20 травня по 27 травня проходив тиждень  зарубіжної літератури.  

      У рамках тижня було заплановано ряд заходів, метою яких стало: поглибити знання  школярів   про зарубіжних письменників, викликати в учнів інтерес до читання,  організувати  пошукову  і самостійну  роботи  учнів  за  визначеними темами.

 Протягом  п’яти  днів  учні  демонстрували  творчі  здібності, ерудицію,  приймали  активну  участь  у  різних  конкурсах  та  вікторинах.  Під  час  проведення  таких  заходів  учні  дізнались  багато  цікавого  про  життя  і  творчість  письменників,  збагатили  свої  знання  про  кращі  твори  світової  літератури. 

У рамках тижня зарубіжної літератури було проведено

 

Дата

Назва заходу

Клас

Відповідальні

20.05.2019

Буккросинг

2-11 класи

Кубар Г.М.

20.05.2019

Літературний журфікс – зустріч з цікавими людьми різних професій                       с. Ліпляве

8-11 класи

Кубар Г.М.

21.05.2019

Брейн – ринг «Література від А до Я»

9 клас

Кубар Г.М.

21.05.2019

Гра – пазл „Сторінками літературних казок”

5 клас

 Джуриленко Л.А.

22.05.2019

Бібліотечний урок                   „ Історія виникнення книги”

5 клас

Самовольська Л.М.

23.05.2019

Літературна гра „ Світ літератури”

5 клас

 Джуриленко Л.А.

24.05.2019

Авторитет імені – вечір пам’яті, присвячений поетесі Канівщини, члену літературної студії «Зорянка»

8-11 класи

Кубар Г.М.

24.05.2019

Бібліомікс – бібліотечний огляд поезії Л.Ф.Коваленко

8-11 класи

Самовольська Л.М.

       Звучанням пісні «Ангел» на слова Лідії Федорівни Коваленко  розпочали вечір пам’яті, спогадів та творчості.
        Труфанов Віктор Дмитрович – член Канівської літературної студії «Зорянка», Лаврентꞌєв Євгеній Володимирович – психолог Канівської гімназії №2, Лещенко Людмила Миколаївна – учитель-логопед КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» та чоловік поетеси – Коваленко Ігор Григорович  розповіли присутнім про життєвий та творчий шлях письменниці та презентували аудіокнигу, а учні декламували вірші Лідії Федорівни. Після чого вшанували пам’ять поетеси хвилиною мовчання.

На літературний журфікс була запрошена Воропай (Прудько) Анастасія Лук’янівна, народилася 10 серпня 1938 року в с. Ліпляве. У 1946 пішла в 1 клас, у 1956 році закінчила Ліплявську середню школу. Вона  є яскравим  прикладом освіти 40-60 років, незважаючи на вік Анастасія Лук’янівна декламує поеми Т.Г. Шевченка, М.О.Некрасова та власні поезії.

    Тиждень закінчився урочистою лінійкою, на якій були підведені підсумки спільної творчої роботи та  відбулося  нагородження активних учасників.А у нас ВИПУСКНИЙ…

«Гарний одяг і зачіски модні, 

сльози й усмішки поряд цвітуть – 

Це садок проводжає сьогодні 

нас в цікаву незвідану путь»

            Сьогодні  прозвучав випускний вальс для старшої групи Дошкільного навчального закладу «Веселка».
            Зворушливий, особливий та надзвичайно хвилюючий день у житті вихованців та їх батьків.
            Вчорашні малюки, які ще не вміли розмовляти та самостійно вдягатися, стали сьогоднішніми допитливими випускниками – майбутніми школярами, які вже багато чого досягли: співають, малюють, танцюють, читають, рахують, а головне – вміють товаришувати .
            Свято зібрало багато гостей у залі. Завдяки спільній наполегливій та клопіткій праці дітей та вихователя Берези Лесі Тимофіївни, захід був просто надзвичайним, красивим, урочистим та незабутнім.

            Хореографічні композиції та музичні номери дивували й зачаровували.

            Дорогі діти! Колектив ДНЗ бажає вам, щоб навчання у школі стало для вас цікавим плаванням по річці знань, щоб ви отримували тільки хороші оцінки, щоб нові предмети захопили вас в світі знань! Переступаючи цей поріг, вірте, що попереду вас чекає найцікавіше! 


 


Олімпійське лелеченя – 2019 
            22 травня в легкоатлетичному манежі м. Черкаси відбувся обласний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей – «Олімпійське лелеченя», ініціатором та організатором якого є НОК України.
             9 найкращих команд області демонстрували спритність, кмітливість, вправність, креативний підхід у традиційних випробуваннях: презентації команд, комбінованій естафеті та олімпійській вікторині.
І місце виборола Черкаська спеціалізована школа №28,
ІІ місце посіла команда «Олімпійці» КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів»,
ІІІ місце – Руськополянська ЗОШ №2. 
         Переможці отримали від організаторів солодощі та поліграфічну продукцію з олімпійською символікою від Національного олімпійського комітету України
Захід минув дружно, весело та цікаво, а діти отримали багато позитивних вражень.


                                          Тиждень біології

       Згідно плану роботи в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів»  з 13 травня по 17 травня проведений предметний тиждень біології. Метою якого було: формування інтересу учнів до вивчення предмету біології, розвивались екологічні знання учнів про особливості екології місцевих видів рослин та тварин, а також розглядалось питання про  червонокнижні види рослин та тварин, формувались навички раціонального природокористування. Поставлена мета реалізовувалась через перегляд фільмів, представлення проектів, екскурсій на  природу та відвідування Канівського музею природи.

        Учасники проекту Наукової ліги благодійного фонду „Урожай громаді” представляли результати свого проекту „Сміття”. Проект створювався протягом місяця. Учні детально дізнались про особливості збору та сортування сміття та були активними учасниками акцій „За чисте узбіччя” та „За чисте довкілля”.

       Екскурсія до Канівського природнього заповідника та Канівського музею природи збагатили знання учнів про місцеві види ссавців, птахів, комах.....

         Дебати „ Екологічні проблеми нашого регіону”,  „ГМО” дозволили розширити знання учнів.

       Справжню фіто-аптечку вдалося зібрати з рослин в процесі уроку-екскурсії на шкільне подвір’я.

        Практикум „Догляд та значення кімнатної рослини” додала знань учням про добрива та стимулятори росту, а також про особливості догляду за кімнатними рослинами та їх значення в очищенні повітря. Акція „Подаруй рослину школі” збагатила кабінет біології новими рослинами.

        „Червона книга України” таку назву мала виставка малюнків учнів. До виставки долучились всі бажаючі.

Тиждень був насиченим та цікавим.
Просвітницько-профілактичні заходи з теми
«Не стань жертвою торгівлі людьми»

    Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Тому, з метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми, усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища та про те, яким чином убезпечити себе від потрапляння до рук торгівців людьми, що є важливим в попередженні поширенні цього явища, у навчально – виховному комплексі соціальним педагогом Григорович Н.В. було проведено просвітницько-профілактичні заходи з теми «Не стань жертвою торгівлі людьми» з учнями 8-10 класів. 
    Учні 8 класу ознайомилися з матеріалами щодо профілактики торгівлі людьми, розміщеними на стенді «Не стань жертвою торгівлі людьми». 
Учні 10 класу переглянули та обговорили відеофільми „Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей”, „Скажи «Стоп» торгівлі людьми”, „ Життя на продаж” та інші. Після перегляду фільмів учнів ознайомлено з правилами офіційного пошуку роботи, поінформовано про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши в сучасне рабство. Учні мали можливість переглянути відеоролик «Не продавай себе», ознайомитись із формами трудової експлуатації, правилами безпечного виїзду за кордон. 
    Для учнів 9 класу проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Профілактика торгівлі людьми». Старшокласники звернули увагу на питання : актуальні дані по торгівлі дітьми; поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми; що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні, виклики сьогоденню. Учні мали можливість ознайомитись із формами трудової експлуатації, правилами безпечного виїзду за кордон. Поінформовано про установи та організації, куди можна звернутися в разі потрапляння в трудове рабство. Також наголошено на тому, що може зробити кожен, щоб запобігти торгівлі людьми. На завершення – з учнями проведено анкетування „Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності”.Озеленення – справа всіх і кожного

 Акції – посадки дерев, продовжується… Сьогодні в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» учнями та техробітницями висаджено 28 саджанців каштанів.

Діти безмежно щасливі, що мали можливість долучитися до акції, та зробили  власний вклад в створення алеї «Єднання поколінь». Турбота про довкілля є одним із завдань учнівського колективу. Маленькі дерева, посаджені сьогодні, через десятки років стануть величними та слугуватимуть нашим нащадкам.

Прощавай букварик!

Новітні технології,..інтернет,... мережа фейсбук...

Чому ж не може бути фейсбуквар?! МОЖЕ… Довели учні 1 класу КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» на святі «Прощавай букварик!» 

Воно було прекрасне, веселе і сучасне.  У фейсбуквар зареєструвалися 25 учнів першого класу. До них завітали  циганки, нова поліція, які теж просилися у мережу фейсбуквар. В першім класі на 12 всю абетку вивчено. Всі діти класу по-своєму розумні та талановиті, за що й отримали посвідчення від директора навчального закладу.

 Бажаєм дітям подальших успіхів, хороших друзів, міцного здоров'я!
      

Україно, одягни вишиванку,
Пригадай, як колись було.
Її гордо носило місто,
І пишалося кожне село.
Україно, носи вишиванку,
В будні і свята носи.
Бо ніде не знайдеш більше в світі
Неповторної диво краси.

 

Сьогоднішній день в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» розпочався яскраво та красиво, оскільки дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Всі були єдині у думці, що День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

На завершення святкування  учні провели ярмарок «Солодка вишиванка», який створив хвилю позитивних емоцій.

                                 

                                       Вітаємо усіх зі святом! Слава Україні!

 
 Відтепер з новим шкільним автобусом

Згідно програми «Шкільний автобус» за рахунок коштів Черкаської обласної ради та Ліплявської сільської ради об'єднаної територіальної громади новенький шкільний автобус, який довозитиме дітей на навчання, придбали для КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів».

Голова Ліплявської громади Сергій Валентинович Геращенко привітав директора та учнів навчального закладу, які безпосередньо користуватимуться новим транспортом, із важливим придбанням: «Хай дорога до знань буде зручною для школяра, а школа розвивається і вдосконалюється разом із осучасненням матеріальної бази».«Школа здоров’я»

      Оздоровлення в процесі навчання. В КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» стартував проект  «Школа здоров’я» (створення фітобару). На присадибній ділянці, біля навчального закладу  були висаджені м’ята , різних сортів, меліса, висіяні нагідки та  лікарська ромашка.  Ці цілющі рослини вирощуватимуть учні, для подальшого їх застосування.

Нехай квітує Україна

Весна... Повертаються в рідну домівку з теплих країв журавлі. А журавлята – випускники 2019 року незабаром покинуть рідну школу. На згадку про себе залишають троянди: така вже традиція у Ліплявському НВК. Хай квітнуть, хай прикрашають шкільне подвір’я, хай нагадують про Даніїла, Оксану, Миколу та Лілію – цьогорічних випускників.

Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!

     10 травня у КЗ «Ліплявський НВК» проведено День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!».

Видано накази «Про підготовку та проведення Дня ЦЗ у навчальному закладі», «Про підготовку та проведення об’єктових навчань та тренувань ЦЗ». Штабом ЦЗ навчального закладу складено план підготовки і проведення Дня цивільного захисту, графік проведення Дня ЦЗ, план проведення Дня ЦЗ.

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій,  учні та педагогічний колектив школи провели об’єктові тренування та  удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.

Протягом дня учні та вихованці дошкільного навчального закладу  мали змогу переглянути фільми про надзвичайні ситуації, які трапилися в Черкаській області та навчальні мультфільми; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри. Медична сестра провела  практичні навчання про надання першої долікарської допомоги та ознайомила з медичними препаратими.

Класні керівники 1-11 класів у цікавій та змістовній формі розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, планом  дій під час радіаційної та хімічної небезпеки, про правила поведінки біля водойм, під час терористичного акту.

Завершальним етапом була евакуація учнів та працівників закладу освіти, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту.

Загалом всі заходи Дня ЦЗ проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

 Город на підвіконні

         Зазвичай весни хочеться задовго до її календарного приходу – коли тріщать морози і віють хуртовини. Але якщо для багатьох бажання залишаються просто бажаннями, то для вихованців старшої групи ДНЗ «Веселка» КЗ «Ліплявський НВК    І – ІІІ ступенів»  вони втілюються в життя.

    Створення проекту «Город на підвіконні»  сприяв розвитку допитливості і спостережливості в дітей, він допоміг краще пізнати  життя рослин. Дана форма роботи дає можливість розширити уявлення дітей про рослини, як живі організми, про умови, необхідні для їх росту і розвитку, розвиває естетичні почуття, уміння радіти красі вирощуваних рослин та результатом своєї праці. Діти із задоволенням висіяли насіння, висадили цибулини, доглядали, спостерігали за їх ростом та розвитком, та ще й мали смачні вітаміни до столу. 


Перемога! Ясна Перемога...
Свято Миру, Свободи, Весни...
Ми доземно вклоняємось нині
Всім героям, звитяжцям війни!
    9 травня відбулось відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів. Ми у вічному боргу перед тими, хто в жорстокій битві отримав Славетну Перемогу, хто у післявоєнні роки відбудовував зруйновану країну. 
    Всі учасники мітингу з квітами святковою ходою пішли до пам’ятника Невідомого солдата, де настоятель Святомиколаївської церкви Отець Олександр відслужив Панахиду за загиблими захисниками. 
    Опісля зі словами вдячності та шани виступили голова Ліплявської ОТГ          
Геращенко С.В., директор КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» Кубар Г.М. та онук Героя Радянського Союзу Малика Фоми Васильовича Герман Малик.

    Далі учні місцевої школи підготували для присутніх урочистий виступ: звучали пісні на військову тематику, традиційно було згадано поіменно жителів села Ліпляве, які загинули в роки Другої Світової війни. З глибою скорботою і вдячністю всі присутні схилили голови перед мужністю, пам’яттю тих, кого навічно забрала війна.

    Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією була Друга світова війна. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Ми за мир!

СПОРТИВНА ГОРДІСТЬ!!! 
26 квітня у м. Черкаси відбулися змагання з легкої атлетики за програмою ХХV обласної Спартакіади серед школярів закладів загальної середньої освіти. На яких учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» посіли призові місця. 
ІІІ місце з бігу на 400 метрів – Макаренко Роман та 
ІІІ місце з бігу на 800 метрів Савченко Альбіна.

Вітаємо наших призерів та бажаємо їм завжди впевнених стартів та перемог. 
OLYMPIC LAB 

25 квітня в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» завітали Урста Іван Степанович – відповідальний секретар відділення Національного олімпійського комітету України в Черкаській облаті, Гнатенко Олександр Сергійович – спеціаліст з організації спортивно-масових заходів та Борисов Дмитро Володимирович – помічник депутата обласної ради Доманського Володимира Миколайовича.
З метою збагатити знання учнів стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів; формування уявлень про олімпійський рух у світі та зокрема, в Україні;
розвивання пізнавального інтересу до фізичної культури, спорт та олімпійському руху та сприянню виховання почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів був проведений олімпійський урок. По закінченню якого була проведена спортивна вікторина, за правильні відповіді якої учні одержали заохочувальні призи.

Щиро вдячні організаторам за цікаво проведений урок!                      
   Виставка писанок «Яйце-райце»

Великдень – одне з найдавніших та найшанованіших свят у народі. Свято Великодня супроводжується багатьма звичаями та  обрядами. Та найдревніший обряд, який зберігся і понині, є разкрашування яєць. Тому перед  Великоднем проводяться виставки писанок та крашанок.

У Ліплявському навчально-виховному комплексі також усі з нетерпінням чекають на свято Великодня– і дорослі, і малі. Підтвердженням цьому є виставка-конкурс писанок. Участь у підготовці  творчих робіт взяли учні та вихованці дитячого садочка „Веселка” разом із батьками. А найактивнішими були учні  2 класу (класний керівник Шевченко С.М.), учні 1 класу (класний керівник  Галюк Л.І. ), учні 4 класу (класний керівник Міщенко Л.К.), учні 5 класу (класний керівник Салюк Т.В.) та вихованці дитячого садочка ( вихователі Скопець К.О., Береза Л.Т.) Фантазія, ідеї і їх втілення просто вражають!  Проведення такого тематичного заходу залучає дітей до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва; виховує в них національно-патріотичні почуття, гордість за свою країну, рідний край; надає учням можливість виявити свою індивідуальність; сприяє зміцненню дружніх стосунків у колективах, розвитку згуртованості, надихає на спільну творчу діяльність.

 

Фізична форма плюс чисте довкілля

Фізична форма плюс чисте довкілля – це філософія нового виду спорту під назвою плогінг, що в перекладі означає "підбирати сміття під час пробіжки".

Дві  команди з КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» оголосили війну сміттю (територія «Великого пляжу»). Їхнє завдання – за 40 хвилин  назбирати якнайбільше непотребу. Та під час пробіжки посортувати в різні мішки скло, пластик та змішані відходи.

     Розвинути велику швидкість плоггерам заважали купи сміття.  Тож відпочиваючи на узбережжях та в лісових масивах  ПАМЯТАЙТЕ : « ЦЮ ТЕРИТОРІЮ  ПРИБРАЛИ  ДІТИ!».  Від нас самих залежить чистота, адже необхідно не тільки прибирати, а й не смітити.


Святковий Великдень – радість кожного серця

             Із настанням чудового весняного свята Великодня, як правило, настає і справжня весна: холоди остаточно відступають, усе тепліше зігріває своїми промінчиками сонечко, а природа нарешті повністю прокидається та радує нас своїми барвами. Цієї гарної пори особливо відчувається потяг до усього прекрасного: з’являється натхнення, прагнення творчості, наснага. І тому за традицією, до свята в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» проводяться майстер-класи. Учні мали можливість виявити свій творчий потенціал у великодніх рукотворах! Композиції, створені руками школярів до Великодня стануть святковим подарунком.
           Творчо працюють цими днями й в дошкільному навчальному закладі. Під керівництвом своїх вихователів діти робили велекодні композиції та святковий декор.Ми пишаємося нашими спортсменами...

    24 квітня на базі КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» відбулися відбіркові змагання з легкої атлетики за програмою ХХV обласної Спартакіади серед школярів закладів загальної   середньої освіти   у  2019 році між учнями навчальних закладів 

Ліплявської ОТГ.
Команди змагалися в таких видах легкої атлетики: штовхання ядра, стрибок у довжину з розбігу та біг на різні дистанції.
Години запеклої спортивної боротьби за право стати призером змагань визначили переможців серед школярів. Перші місця завоювали Роман Макаренко (штовхання ядра), Яніна Скопець та Іван Мушка (стрибок у довжину з розбігу), Анна Герман та Роман Макаренко (біг 100м.). Другі місця в Івана Мушки та Міщенка Миколи (штовхання ядра), Яніни Скопець та Микола Олисеєнка (біг 100м.).
Єлизавети Нероди та Романа Макаренка (стрибок у довжину з розбігу).

    Ми пишаємося нашими спортсменами, і, певна річ, бажаємо їм лише успіхів та перемог на обласній Спартакіаді!ЗУПИНИСЯ, ЛЮДИНО, НА МИТЬ…
І ВІДЧУЙ, ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ.
ЯК ІЗ СЕРЦЯ КРИК ВИРИНА –
ЗУПИНИСЯ, ЗЕМЛЯ В НАС ОДНА!

        18 квітня, учні КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» стали учасниками екологічного квесту „За чисте довкілля”, який проходив на узбережжі Дніпра на території Ліплявського лісництва. Завдання квесту -сприяти вихованню в учнів почуття прекрасного; виховувати дбайливе, господарське ставлення до природи, бажання зберегти нашу планету від екологічного забруднення, охороняти й примножувати її багатства і красу. По завершенню квесту учнів пригостили смачною кашею працівники ДП „ Золотоніський лісгосп”. Цей день був сповнений позитивними емоціями та яскравими враженнями.


Навчально-польові збори - 2019

      Головна мета військово-патріотичного виховання підростаючого покоління – підготовка та виховання самовідданих, свідомих захисників Батьківщини, готових у будь-яких умовах вступити на захист територіальної цілісності та незалежності України.

Марш-кидок, стрільба з автомата Калашникова, розмінування, риття окопів, тривога і вивід з-під удару противника — це навчальна програма, зрозуміло, військова. Але не для військових, а для школярів. 17 квітня на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м. Канів розпочалися триденні навчально-польові збори для учнів 11-х класів.
Ці збори завершують вивчення предмета «Захист Вітчизни» та дозволяють одинадцятикласникам відчути себе справжніми захисниками Вітчизни, випробувати на практиці свої знання, сприяють виробленню практичних навичок у юнаків та дівчат.
Учні проявили високі командні та особисті показники. На практиці застосували свої теоретичні вміння працювати в команді, тренували фізичну силу, спритність, витривалість під час виконання нормативів.
Юнаки та дівчата продемонстрували знання щодо характеристики загальновійськового бою, видів вогню і маневру, способів пересування на полі бою та інше. На завершальному етапі старшокласники відстріляли бойовими набоями з автомата Калашникова сьогодні в навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України ім. Ігоря Момота.

Ці збори завершують вивчення предмета «Захист Вітчизни» та дозволяють одинадцятикласникам відчути себе справжніми захисниками Вітчизни, випробувати на практиці свої знання, сприяють виробленню практичних навичок у юнаків та дівчат.

Учні проявили високі командні та особисті показники. На практиці застосували свої теоретичні вміння працювати в команді, тренували фізичну силу, спритність, витривалість під час виконання нормативів.

Юнаки та дівчата продемонстрували знання щодо характеристики загальновійськового бою, видів вогню і маневру, способів пересування на полі бою та інше. На завершальному етапі старшокласники відстріляли бойовими набоями з автомата Калашникова сьогодні в навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України ім. Ігоря Момота.

Навчально-польові збори - це удосконалення навиків, які в майбутньому можуть знадобитися. Це гарна нагода перевірити свої сили та знання.З мистецтвом в душі…

           Сьогодні  наш навчальний заклад приймав гостей з Канівського коледжу культури і мистецтв. З дружнім візитом до нас завітали викладачі відділу «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»: Четверик Оксана Володимирівна, Моісеєва Валентина Степанівна, Журавель Марина Сергіївна; студенти другого та третього курсу:  Лось Анна, Новосьол  Катерина, Мисенко Євгенія, Лазнюк Дарꞌя.

          Всі учні мали можливість відвідати сучасну виставку, в якій були представлені роботи студентів  в різних техніках та видах мистецтва. Виставка, яку представили студенти та викладачі була цікавою та захоплюючою!!!

Крім цього протягом дня працювали майстер-класи : вишивка (тамбурний шов), різьба по дереву, шрифтове мистецтво, миколаївський розпис , витинанка. Всі учасники майстер-класів мали успіх у створенні своєї особистої роботи та  отримали величезне задоволення. Ми  впевнені що наша дружба та співпраця з коледжем триватиме ще багато років, адже,  попереду у нас багато цікавих, спільних ідей.

 
5-річниця початку українсько-російської війни 

на Сході України 

З нагоди 5-річниці початку українсько-російської війни на Сході України в КЗ «Ліплявський  НВК І-ІІІ ступенів» організована і проведена зустріч з випускником школи Бондаренком Іллею Сергійовичем, який брав участь у антитерористичній операціях на Сході України . Відповідаючи на запитання, Ілля Сергійович намагався у доступній формі розповісти учням про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, про військові будні.. Його  емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов’ю до України, прагненням українських військових захищати кожну горстку рідної землі. Від імені бійців Він  щиро подякував  учням, вчителям, батькам, волонтерам за матеріальну і моральну підтримку і зазначив, що вона для воїнів є надзвичайно важливою.

Окрім цього в навчальному закладі проведена радіо лінійка «Єдина Україна», патріотичні читання «Тебе я любив. І любив Україну…». Класними керівниками 5-11 класів проведено уроки мужності  та відбувся перегляд кінофільму « АЕРОПОРТ (фільм про  "Кіборгів")»

Висловлюємо щиру вдячність усім військовим – землякам, які захищають мир, єдність і майбутнє України. 

Участь учнів навчально -виховного комплексу 

в конкурсі ” Наукова ліга”

         09 квітня 2019 року учні Ліплявського НВК втретє взяли участь у проекті благодійної організації «Благодійний Фонд «Урожай – громаді», у конкурсі ” Наукова ліга”, що проводився в Клубі науки «Кварк»  у   м. Черкаси. Цьогорічна тематика мала  екологічне спрямування. Учні отримали нові знання в цій галузі. Представили власний екологічний проект, що буде впроваджуватися в життя Ліплявської громади. Отриманий досвід та позитивні емоції безцінні !
Предметний тиждень – це невід’ємна складова частина 

будь-якого  шкільного предмета.

 

       Тиждень трудового навчання, який розпочався 8 квітня йде до завершення.  Під час проведення тижня з’являлася можливість приділити більше уваги та задовольнити різні інтереси кожного зацікавленого учня.

   9 квітня  заступником директора з НВР Прошак Н.Є. для учнів 10 класу проведено майстер-клас з тематичного сервірування столу та складання серветок, де учні мали змогу докладніше познайомитися з основними  вимогами щодо сервірування столу,  загальними правилами накривання стола скатертиною,  правилами подачі серветок. Учні самостійно складали серветки різними способами.

     Майстер – клас із пришивання ґудзиків проводився для учнів 5 класу та всіх бажаючих школярів. Діти навчилися пришивати ґудзики  з вічками (двома, трьома та чотирма отворами) та з вушком. Дізналися про способи пришивання ґудзиків  до різних типів тканин, а також про те, що гудзики з вічками та вушком кріпляться по-різному,   існує ручний і механічний спосіб кріплення.


День іграшок

         Метою проведення Дня іграшки в 2 класі КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» було ознайомлення дітей з історією виникнення іграшки. Захід розвивав зв'язне мовлення учнів, уміння висловлювати свою думку, пам'ять, комунікативні здібності, виховувалось бережне ставлення до іграшок. Цей день приніс хвилинки дитинства. Адже іграшка – це найулюбленіший предмет дитини. Коли доросла людина отримує в подарунок іграшку, на неї напливають найкращі спогади свого дитинства. Кожна дитина з поважним виглядом принесла іграшку, підготувала розповідь про те, чому саме ця іграшка її улюблена. Навіть були складені казочки про свою іграшку. Сьогоднішній день для другокласників був сповнений хорошими враженнями.

Виробничий процес

Спробувати відтворити в класі виробничий процес виготовлення подарункової коробки, розвивати вміння розв’язувати художньо конструкторські і технологічні завдання, розвивати творче мислення, виховувати вміння працювати у групі, ось такі завдання мали сьогоднішні майстер-класи в КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів». Учні 8 класу вчилися виготовляти та декорувати подарункову коробочку у вигляді шматочка торта, а учні 11 класу -запаковувати подарунок. Ми переконані, що сьогоднішні здобутті знання на майстер-класах знадобляться в майбутньому.


«Розум дитини на кінчиках її пальців»
                                                                                                     В.О.Сухомлинський

            Під таким девізом 8 квітня 2019 року розпочав свою роботу тиждень трудового навчання в КЗ "Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів". Мета проведення тижня: удосконалення нових форм і методів роботи з дітьми, розвитку творчості учнів, підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку учнів, залучення учнів до позакласної роботи. В рамках тижня відбудуться заходи, до яких будуть залучені учнівський, педагогічний колективи. Учасники заходу матимуть змогу продемонструвати свої уміння, здібності та нахили в різних конкурсах, вікторинах, майстер-класах.
Розпочався тиждень з проведення майстер-класу. Дівчатка ділилися досвідом у створенні сучасної зачіски. Їхня майстерність нас приємно здивувала! Бажаючих взяти участь у створенні зачісок було багато. Тож ми вирішили майстер – клас повторити і наступного дня.«В МАЙБУТНЄ – ЗДОРОВИМИ!» 

 5 квітня до Всесвітнього дня здоров’я  для учнів  Ліплявського НВК проведено  інформаційний мікс «Будьте здоровими, сильними, дужими!» та  відео-екскурсія «В країні здоров’я».

У 4 класі з метою  виховання турботливого ставлення до особистого здоров’я було проведено урок здоров’я. Говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини.

Згідно плану роботи учні початкових класів зустрілися з медичними працівниками, які в ігровій формі донесли дітям про те як  важливо берегти  здоровꞌя.

Для вихованців дитячого садочка проведена весела руханка

«Зростаємо здоровими».

На жаль, людина сьогодні звикла сподіватися не на захисні сили свого організму, а на могутність медицини. Але академік Амосов стверджував:

«Щоб бути здоровим потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим».

Безумовно, здоров’я – це найкращий подарунок природи, однак про нього треба весь час думати і дбати.

 
День щасливих емоцій

              Щастя приходить іноді до людини, мов спалах, мов блискавка і запалює нас зсередини і ми довго потім випромінюємо світло радості. Щастя не буває постійним, але від цього воно відчувається ще сильніше, коли приходить у певну мить... Щастя — це міцна родина, здорові та успішні діти, це улюблена справа, якою людина займається... Щастя! Воно необхідне кожному, бо як без нього! Воно надає сили і наснаги, створює позитивний настрій, робить людину щирішою і добрішою, світлою і захопленою. Всім на світі треба щастя: дорослому і малому, і в кожного воно своє. Головне завжди бачити своє щастя і відчувати його.

          Сьогодні, 04.04.2019 року,  в нашому  навчально – виховному комплексі „День щасливих емоцій”, який підготували та провели  практичний психолог Верхогляд Ю.Л. та  соціальний педагог Григорович Н.В. з метою активізації пізнавальної активності учнів, пропаганди навичок конструктивного спілкування, розвитку творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу школярів, допомогти дітям краще пізнати один одного, сприяти гарному настрою учнів протягом навчання.

          Перед першим уроком учні  навчально – виховного  комплексу заповнили „Галявину щастя” різнокольоровими квітами, що символізували їхній  ранковий настрій, з яким вони прийшли до школи. Зважаючи на вибір квітів, він виявився веселим, приємним, спокійним.  На перерві після 1 уроку  школярі переглянули та обговорили мультфільм „Як віслючок щастя шукав”.  На наступній перерві   учні склали  асоціативний кущ до слова  „ Щастя” та взяли  участь у  створенні малюнка „ Мій щасливий день”. Після 3  уроку діти  створили колаж із картинок „ Щастя в кожному кадрі”. Цього дня школярі взяли участь у поетичному створенні побажань, які   розмістили у фоторамці „Наше щастя”.

        На завершення „Дня щасливих емоцій” найсміливіші та найголосистіші  порадували всіх своїм співом у карооке пісні Н.Май „Щастя”. Дітям  запропонували обрати для себе  листівку з привітаннями та щасливими й веселими побажаннями.

     День щасливих емоцій подарував усім його учасникам позитивні емоції та яскраві враження.

 

Бережіть птахів! Бережіть природу!

Напевно немає такої людини, котра б не захоплювалася приємними мелодійними голосами – пташиним співом. Тьохкання соловейка, щебет сойки, скрекотання сороки, цвірінькання горобців, чи, навіть, ритмічні постукування дятла, – усе це царство птахів, яке асоціюється із зеленню лісу, запахом хвої і дубів. Надворі другий місяць весни – теплий квітень, а, отже, час прильоту до нас пташок із теплих країв.  Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме 1 квітня. 
       До Міжнародного дня птахів у Ліплявському НВК було проведено ряд заходів.
Розпочався день радіохвилиною  «Вісники природи»,   з якої діти отримали  нові знання, нові відкриття про пташок!
Бібліотекарем був проведений   бібліотечний урок «Птахи – наші друзі». Діти розповідали про народні прикмети, пов`язані з птахами, розгадували загадки, вікторини про пернатих – ці та багато інших завдань допомогли учням підійти до висновку: Бережіть птахів! Бережіть природу! 

На допомогу маленьким друзям-пташкам прийшли учні початкової школи, які в зимовий період підгодовували птахів, виготовивши  годівнички, які потім вивісили на деревах на шкільній території, і кожен клас опікувався своїми годівничками. І сьогодні вже вкотре наповнили їх ласощами.

Насьогодні  святкування міжнародного Дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями, а повне знищення птахів може спричинити за собою непередбачувані наслідки для людства. Тому головною метою проведених у свято заходів є збереження видового різноманіття та чисельності пернатих


Чистота громади починається з тебе!

На виконання розпорядження голови Ліплявської ОТГ  Геращенка С.В. щодо Місячника прибирання та благоустрою 22 березня  у Ліплявському НВК було проведено масштабне прибирання.

В результаті було впорядковано пришкільну територію: спортивний майданчик, квіткові клумби, прибрана територія біля центрального входу та навколо приміщення школи. Працювали весело та ефективно. Разом із наставниками  дітки, як мурашки, підмітали, загрібали, впорядковували клумби.

                                                         ДЯКУЄМО ВСІМ  ЗА ГАРНУ РОБОТУ!!!           


 Як малята дитячого садочка «Веселка»

 разом з пожежниками вивчали правила пожежної безпеки 

    У рамках "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" у дитячому садочку  відбулася зустріч з пожежниками – рятівниками пожежної частини м. Канева. З тими, хто щодня на практиці рятує порушників правил безпеки життєдіяльності та допомагає у скрутних небезпечних ситуаціях.

Розповідь відбулася у формі гри, під час якої дошкільнята самі продемонстрували знання з теми безпечного поводження з побутовими приладама, електрикою, вогнем. Також вихованці отримали цікаву і корисну інформацію від рятівників з пожежної частини, мали можливість роздивитись і доторкнутись до спецодягу пожежників та знаряддя праці. Найголовнішим подарунком для малят (і для батьків) стала справжнісінька пожежна машина новітнього зразка, на якій приїхали гості до дітей прямо на територію навчально-виховного комплексу. Захопленню дітей не було меж! Вони розглядали машину, торкались, навіть залазили всередину. Кульмінацією зустрічі було те, як один із працівників пожежно-рятувальної служби вміло продемонстрував як працює технічне обладнання. На прохання малят пролунала вже знайома всім сирена пожежної машини. І дітлахи, і гості переконані — знання з основних правил пожежної безпеки і безпеки на вулиці найкраще засвоюються через ігрову діяльність, розповіді фахівців певних професій, виховні бесіди з батьками.

     Адміністрація Ліплявського навчально-виховного комплексу висловлює щиру подяку   рятівникам, за вмілу і швидку організацію зустрічі з дітками, за високий професійний рівень у розкритті основних питань пожежної безпеки. Бажаємо їм життєвої енергії, незборимої волі й стійкості духу, витримки і мужності у справі служіння народу.

                                                                                                       Заступник директора з НВР Прошак Н.Є.

Збережемо первоцвіти!

            Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів!

В рамках природоохоронної акції «Збережемо первоцвіти» 20 березня 2019 року в Ліплявському навчально-виховному комплексі проведено конкурс дитячих робіт «Первоцвіти – символи весни», в якій взяли участь учні 1-11 класів.

           Метою заходу є формування в учнів екологічного світогляду, активної життєвої позиції, дбайливого відношення до природи, пропаганда знань про ранньоквітучі рослини та запобігання їх варварському знищенню, розвиток у підростаючого покоління творчих здібностей і пізнавальної діяльності, збереження першоцвітів, ціннісне ставлення до біорізноманіття, розвиток творчих здібностей дітей.

Краса первоцвітів вражає всіх. Але нестримність і бездушність спустошує неповторну цінність природи.

          Рідкісні квіти можуть зникнути зовсім, якщо ми не оберігатимемо їх. Тільки від нас самих залежить, чи будуть на весні квітнути первоцвіти в наших лісах. Бережіть неповторну українську природу!
Стежка до  лісу…

Напередодні Міжнародного дня лісу (21 березня) учні екологічної варти Ліплявського НВК зустрілися з інженером з лісових культур Лістровою Оленою Ігорівною, інженером  з лісосировинних ресурсів Циганником Юрієм Володимировичем та лісничим Ліплявського лісництва Чарухою Олександром Григоровичем.

Екскурсія розпочалась до лісового розсадника, де учні не лише  мали можливість ознайомитися з роботою професіоналів, а й самі прийняли участь у цій нелегкій роботі, допомігши пересадити саджанці. Не менш цікавим був огляд ділянки вирубки лісу, де Олена Ігорівна  провела навчальну лекцію, а лісничий розповів про вимоги та правила при вирубці лісу. Школярі також поділилися з лісівниками своїми здобутками в охороні природи. Кульмінацією екскурсії  стало відео спостереження за допомогою квадрокоптера.

Сподіваємось, що ті зернятка любові до природи та лісу, які зародились у дітях під час цієї екскурсії, проростуть і зміцніють, принесуть свої плоди. А лісівники чекають нових зустрічей із юними природолюбами!
Тиждень дошкілля

        В дитячому садочку «Веселка» Ліплявського навчально-виховного комплексу пройшов Тиждень дошкілля, в рамках якого відбулись цікаві та захоплюючі заходи. Протягом тижня дошкільнята поринули в чарівний світ фантазії та творчості. «Червона калина» таку тему мало заняття у різновіковій групі (вихователь Скопець К.О.). Метою заняття, яке відбулося 11 березня було ознайомлення вихованців з калиною, як символом українського народу, розвивалось спостережливість, увага, діалогічне мовлення. В ході заняття діти розгадували загадки, слухали легенду про калину, розглядали картинки із зображенням калини. У вівторок 12 березня вихователем Катериною Олександрівною проведене заняття на тему патріотичного виховання «Державний прапор». В ході заняття виконувалась вправа «Здраствуй пісок». Застосовувалась піскотерапія при цьому виконувалась гра-вправа «Державний прапор», із піску проводилась пальчикова гімнастика. 
        11.03.2019 протягом дня в старшій групі (вихователь Береза Л.Т.) проведено дидактичні ігри «Приготуємо салат червоного кольору», «Овочі на городі», «Ягоди та фрукти в саду». На заняттях закріплялися знання про овочі, фрукти та ягоди червоного кольору, їх смакові властивості, вміння використовувати в їжі, а також про геометричні фігури, вчилися співвідносити їх за формою.
У вівторок до старшої групи завітав синій колір. Він холодний і спокійний. Синій колір лікує очі, вуха, легені, ніс і тому цей день – День здоров'я . Використовуючи синій колір для вихованців було проведено гру «Цифровий струмочок» , сюжетна гра «Ми модельєри» та вправа «Кольорова вода».
        П’ятниця (фіолетовий колір). Тема заняття в різновіковій групі «Фіолетова країна». На заняття дітям надавалась можливість експериментувати, виявляти творчу ініціативу у створенні колективної роботи «Фіолетовий натюрморт».
        Неменш цікавими та насиченими були інші дні тижня.
        Ми впевнені, що всі проведені заходи сприяють популяризації дошкільної освіти, підвищення її якості та спрямовані на активізацію всіх учасників освітнього процесу, формування любові до ближнього й Батьківщини.

    

Музейний урок

Пам'ятним у відзначенні Шевченківських днів для учнів 9 класу Ліплявського навчально-виховного комплексу стало відвідування Шевченківського національного заповідника у місті Каневі. Це був перший музейний урок для дев`ятикласників з української літератури.

    Діти піднялися на круту Тарасову гору, поклонилися могилі геніального поета українського народу, віддали шану людині, що так яскраво прожила своє життя, що своїми творами розповіла на весь світ про Україну та розказала про вірну любов до своєї держави та народу.

    З оглядового майданчика відкривався чудовий краєвид. Перед очима ніби оживали рядки із «Заповіту» Шевченка:

               Як умру, то поховайте

               Мене на могилі,

               Серед степу широкого,

               На Вкраїні милій,

               Щоб  лани широкополі,

               І Дніпро, і кручі

               Було видно, було чути,

              Як реве ревучий.

        Екскурсія по музею та розповіді екскурсовода були надзвичайно цікавими Вона ознайомила учнів із життєвим та творчим шляхом національного Пророка та розповіла про експонати музею. Метою відвідин учнями музею є як виховання пошани до Шевченка, любові та поваги до його творів, у яких він оспівав український народ, традиції та історію, так і знайомство із сучасними зверненнями до його джерел. Кожний експонат та атмосфера музею розповідали про Шевченка, історію його життя.

 


Вишивка-генетичний код українця

  Таку назву мав тематичний урок, який був проведений 13 березня 2019 року на базі Шевченківського національного заповідника, для учнів Ліплявського навчально-виховного комплексу. Урок  був проведений науковим співробітником  Шевченківського національного заповідника Ярмош Т.В.  Розповідь Тетяни Володимирівни  ґрунтувалась на зразках вишитих рушників, та на зразках вишивки традиційного українського одягу. Зал музею прикрашають рушники, які вишиті на домотканому полотні із Драбівського, Черкаського, Канівського районів Черкаської області, оздоблені квітами, птахами, зірками. Від сивої давнини і до наших днів, в радості і в горі, рушник – невід`ємна частина нашого побуту. Він служив оберегом оселі українців. Послуговувався не тільки, як оздоба, а мав і практичне призначення: був скатертиною і вузликом, де зберігали харчі,утирачем і стирком, закутником і божником, плечовим, весільним, ритуальним. Ним піднімають перший сволок, коли будують хату, накривають хліб на столі, паску і крашанки, які несуть до церкви, хлібну діжу...

     Споконвіку українські жінки і чоловіки свято шанували вишиту сорочку. Наші пращури вважали, що сорочка має чарівну силу – захищає від ворожої стріли і меча, недоброго погляду, злої думки, тому вона й досі бажана у нашому вбранні. Ромби, хрестики, лінії, кружальця, складні й прості візерунки – все це прагнення людини робити добро і обійти лихо. В музеї експонується народний одяг трьох центральних областей України – Черкащини, Київщини, Полтавщини.

  Та  не лише  ми обмежились тематичним уроком, а й цікавою була сама екскурсія по музею. У фондах музею – колекція із гутного скла XIII-XIV ст, вироби майстрів-склодувів, різьбярів, мистецькі полотна художників.

 «Такі екскурсії, музейні уроки дуже пізнавальні, бо твори мистецтва розвивають уяву і наснажують», – в один голос кажуть діти.
Шевченківські дні у школі

     Сьогодні, як ніколи, звертаємо ми до нашого Пророка свої помисли, звіряємо з його ідеалами свої кроки у становленні української держави. Віримо, що здійсняться пророчі Тарасові слова:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.

       Щороку, напередодні 9 березня, весь світ вшановує Великого Кобзаря України -     Т.Г. Шевченка. В нашому навчально – виховному комплексі вже традиційно Шевченківські дні розпочалися  з урочистої лінійки "Вічне слово Кобзаря".  В шкільній бібліотеці Самовольською Л.М. проведено бібліотечний урок   на тему "Співець з Чернечої гори". „Шевченкова весна” таку назву мав диктант, який написали учні 9 класу під керівництвом учителя української мови та літератури Міщенко Т.І. А учні 5 класу написали диктант „Співець свого народу”, який провела учитель української мови та літератури Герман С.М. Красу української природи, оспівану у творах Т.Г.Шевченка, малювали учні 5-7 класів на уроках   образотворчого мистецтва.

     Приємно зазначити, що учні усіх класів активно долучаються до відзначення Шевченківських днів у рамках тематичного тижня.

                                                                                                                   Заступник директора з  НВР Прошак Н.Є.

Милі! Рідні! Вам весняний букет!

Ось і прийшла весна. Вже виглянуло тепле сонечко і скоро буйним цвітом розквітне все навколо. А яке в нас перше свято весни? Це свято всіх жінок. Усе найдорожче, що є в нашому житті – щастя, радість, надія, родинне тепло, пов’язане з жінкою. Тож напередодні свята, 7 березня, учні Ліплявського навчально-виховного комплексу влаштували концерт з цієї нагоди. Гарно прикрашений зал, артистичні ведучі, оригінальні виступи учнів створили неповторну атмосферу свята. 
На святі панували нотки весняного тепла, любові до мами, почуття поваги і шанування до своєї родини. Учні вітали зі святом своїх улюблених мам, бабусь, хлопці вітали дівчат, даруючи привітання. Зі сцени лунали мелодійні пісні, піднімали настрій, а хореографічні постановки радували присутніх глядачів. В залі панувала атмосфера теплого родинного свята. В цей день також відбулося свято для мам у вікових групах нашого дитячого садочка «Веселка». Діти співали пісні, танцювали таночки. Всі присутні отримали справжній святковий настрій, а матусі – подарунки від своєї малечі. Не відставали від інших класів учні початкових класів. Власноруч приготували в подарунок для матусь та бабусь прекрасні сувеніри та вітальні листівки.
Педагогічний та учнівський колективи навчально-виховного комплексу вітають всіх жінок та дівчат зі святом і щиро бажають міцного здоров’я, щастя і добра, родинного затишку, радості та краси, гарного весняного настрою!

                                                                                                                            Заступник директора з  НВР Прошак Н.Є. Завжди й усюди — безпеці бути!!!

Саме під таким гаслом проходив І етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних у Ліплявому .

Метою проведення цього заходу було засвоєння дітьми правил безпеки життєдіяльності, вивчення традиції та історії служб пожежної охорони та цивільного захисту України, виховання в учнівської молоді почуття відповідальності за збереження життя та здоров’я людей, матеріальних цінностей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Під час своїх творчих виступів кожна дружина юних пожежних намагалася якнайширше розкрити тему, діти в літературно-художній та музикально-танцювальній формі розповідали глядачам, як діяти під час виникнення різних надзвичайних ситуацій, складали пам'ятки безпеки, пропагували здоровий спосіб життя.
У змаганнях юні пожежники продемонстрували не тільки свою творчу майстерність, а й практичні навички - випробували свої сили в різноманітних  конкурсах, які відносяться безпосередньо до професії рятувальник.

Переможцем зонального етапу  Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних стала команда Степанецького ліцею  «Рятівник», друге місце посіла команда з

с. Мартинівки  «Пульс життя», а третє - команда Келебердянського НВК  «За і проти».


 

День всезнайок 

        У п’ятницю, 22.02.2019 року, насиченим був день в початковій школі. Протягом дня плідно та згуртовано працювали класні керівники та учні. Адже сьогодні за планом тижня початкових класів - День всезнайок. Яка прекрасна наша Батьківщина! У будь-яку пору року вона чарує око яскравими барвами літа або осені. Невід’ємною  частиною лісі, луків, степів є птахи. Ось такими слова розпочалось свято„ Наші пернаті друзі” для учнів 1-4 класів, яке підготували класні керівники 2 класу Шевченко С.М. та 4 класу Міщенко Л.К. Учасниками свята були учні 2,4 класів. Готуючись до свята, учні  4 класу підготували проекти на захист птахів, малюнки. В цьому їм допомагали їхні батьки. Також були виготовлені годівнички для пташок. Учні розповідали вірші, співали пісень про птахів, навіть інсценізація вірша була на заході. В ході свята учні попрацювали   невеликими групами при складанні слів із малюнком птаха. Такий захід дав можливість учням ще більше пізнати й полюбити птахів, цю справжню красу природи.

    Велика і прекрасна наша Батьківщина. У нашій країні є дуже багато красивих та визначних місць, які цікаві не лише в нашій країні, а й за кордоном. Учні 1, 3 класів сьогодні мали можливість віртуально помандрувати по всіх куточках рідної країни. А допомагала в цій подорожі вихователь ГПД Верхогляд Ю.Л., яка підготувала маршрутний лист екскурсії під назвою „Сім чудес України”. Така віртуальна екскурсія ознайомила учнів з історично відомими місцями України, розвивала пізнавальний інтерес до минулого й сьогодення, виховувала почуття гордості за свою Батьківщину.

           Завершився Тиждень початкових класів святковою лінійкою, на якій       відбулося підбиття підсумків, нагородження переможців.

Тиждень початкових класів став яскравою сторінкою шкільної родини.

І на завершення… Ми, вчителі, прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності та гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці та їхні  батьки.

                                     Заступник директора з  НВР Прошак Н.Є.

     Наша мова калинова

        За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Відзначали цей день і в Ліплявському навчально-виховному комплексі. Вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови.  Цікаво проведена загальношкільна лінійка „Мова наша українська щира, рідна, материнська”. Лунали вірші, прислів`я, приказки про мову. Учнями 9 класу колективно декламувався вірш О.Олеся „Рідна мова в рідній школі”. Учні дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, що вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову.

      Для учнів 5 класу учителем української мови та літератури Герман С. М. проведена мовна гра знавців української мови. Учні залюбки відповідали на питання, розшифровували буквено-цифрові ребуси. А для учнів 10,11 класів учитель української мови та літератури Міщенко Т.І. підготувала та провела мовну гру „В гостях у рідного слова”, де учні мали змогу показати свої знання, здобуті на уроках української мови та літератури.

           Ми закликаємо плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники,–нашу рідну мову!


                                           День моєї України

                           ( Продовження тижня початкових класів)

      Середа була особлива. Молодші школярі присвятили її своїй Батьківщині. Усі заходи, що проходили цього дня були переповнені любовю до рідного краю, його звичаїв, символів. Одним з найбільших за кількістю учасників був флеш-моб «Патріоти дитинства”. Учні із задоволенням виконували танцювальні рухи під мелодії українських пісень. Досить цікаво пройшов конкурс малюнка « Я малюю країну барвінкову”.   Молодші школярі доклали багато зусиль, щоб показати красу нашої країни. У цьому їм допомагали навіть батьки. Паралельно учні 3,4 класу створювали квітковий орнамент, яким було доповнено фотозону  до теми дня.

  „День творчості” таку назву мав четвертий день тижня початкових класів. Для учнів 1-4 класів проведені майстер-класи. В цей день класними керівниками створювалась атмосфера радості, насолоди від творчості, стимулювалась дитяча фантазія, уява; виховувались дружні, доброзичливі стосунки між дітьми, любов до прекрасного, бажання творчо працювати. Та найбільше чекали школярі ярмарки смаколиків, яку допомогли організувати і провести батьки наших учнів. День пройшов весело та залишив яскраві враження у дітей.

     Завершується тиждень початкових класів, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися. Учителі початкових класів ще раз довели, що вони справжні фахівці своєї справи, а учні нашої школи –найталановитіші.

 

                                                                          Заступник директора з НВР Прошак Н.Є.


                                  


А Сотня відлетіла в небеса...

       У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»  та з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня пам’яті  Героїв Небесної Сотні. В цей день учні  прийшли до школи в національному одязі. З нагоди цієї дати проведений єдиний урок та позакласні виховні години на теми: „Героям патріотам” (5 клас),  „А Сотня відлетіла в небеса...” (6 клас), „Пам’яті Героїв Небесної Сотні (8 клас), „Заповіт героїв” (9 клас), „Небесна сотня поіменно” (10,11 класи). Метою заходів було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.  На виховних годинах класні керівники нагадали про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.  Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» по класах були запалені свічки, а всі присутні схилили голови у хвилині мовчання. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати!

                                                            Заступник директора з НВР  Прошак Н.Є.


  


                                                              


                                                         День здоровя

                       (День другий тижня початкових класів)

 „ Доки здоровя служить, людина не тужить” під таким гаслом пройшов другий день тижня початкових класів. Ранок розпочався із руханки для учнів початкових класів. На всіх уроках відповідно до вимог проводилися фізкультхвилинки в цікавій формі. В режимі дня проведено заходи, що яскраво відобразили спортивний настрій та фізичну підготовленість учнів, спритність, швидкість та вправність у виконанні поставлених завдань. Проведені спортивні змагання «Сильні, сміливі, спритні». Проводячи такий захід, ми формуємо основи здорового способу життя, виховуємо почуття дружби, інтересу до занять фізичною культурою. У змаганнях «Сильні, сміливі, спритні» діти змагалися в спритності, силі та швидкості в естафетах. Цікаві естафети розкрили у дітей дух змагання і потяг до перемоги.  Вболівальники гучно підтримували свої команди.  Класними керівниками 3,4 класів проведено практичне заняття з надання першої допомоги при травмах. Класні керівники ознайомили учнів з алгоритмом надання самодопомоги у випадку травми. В кінці заняття було наголошено учням, що слід уникати небезпечних ситуацій, які загрожують життю і здоров’ю.

     Цей день подарував усім заряд бадьорості, гарний настрій і залишив яскраві враження.


Тиждень початкової школи
«Кожна дитина талановита»
 

        У  нашій школі стало вже доброю традицією проводити предметні тижні. Ось і для учнів початкової ланки в річного плану виховної роботи на 2018-2019 навчальний рік передбачений тиждень початкових класів. В цьому році розпочинається робота тижня з 18 лютого по 22 лютого під гаслом: «Кожна дитина талановита». А рамках тижня класними керівниками 1-4 класів будуть реалізовані такі основні завдання: 

- активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

- створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів;

-обмін педагогічним досвідом.

Робота спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів.

Понеділок «День  Довкілля»

Розпочався тиждень організаційною лінійкою, на якій учні познайомилися з планом проведення тижня та були налаштовані на творчий підхід до отриманих завдань та активну участь у всіх запланованих заходах. Класними керівниками 1-4 класів проведені уявні екологічні подорожі у природу. Цього дня в рамках соціально-екологічної акції була організована виставка учнівських робіт на тему: „Збережемо Україну чистою”. На виставці були представлені роботи з пластику. Ми ще раз переконуємось у тому, що дитяча творчість, мов кринична вода, яку черпаємо, а їй немає ні кінця, ні краю. Будемо й надалі пізнавати її глибинні джерела!

                                                                                       Заступник директора з НВР Прошак Н.Є.

 Земля славна своїми іменами…

         193 роки тому  16 лютого у родині  православного священика Данила Григоровича Юркевича в с. Ліпляве Золотоніського повіту на Полтавщині (тепер Канівський район Черкаської області) народився син Памфіл.    Видатний український філософ, педагог, професор Київської духовної академії, професор філософії Московського університету –таким  він відомий світові.

Філософською та педагогічною спадщиною П.Юркевича довгий час займались учитель української мови та літератури Міщенко Т.І. та директор закладу освіти Кубар Г., які написали дослідження:«П.Юркевич – видатний філософ і педагог». Це дослідження було направлено в обласний бібліотечний каталог: «Видатні постаті Черкащини».

         Напередодні дня народження славного  земляка 15 лютого  у Ліплявському навчально-виховному комплексі проведено ряд заходів  під гаслом «Філософія серця Памфіла Юркевича».

У музейній кімнаті П.Д.Юркевича на дітей чекала цікава екскурсія «Життєвими стежками філософа».

     На уроках  української мови дев'ятикласники отримали можливість викласти свої   роздуми над  словами філософа  «Серце – скрижаль, на якій викарбувано природний моральний закон», учні 10 та 11 класів, працювали над есе «Серце – центр душевного та духовного життя».

Старшокласники також взяли участь у конференції  «Педагогічні ідеї П.Д.Юркевича», на якій відбулося живе спілкування між учасниками навчального процесу.

Учні 11 класу та учитель української мови та літератури Міщенко Т.І. познайомили присутніх з педагогічною концепцією Юркевича , що знайшла своє продовження в ідеї цілісної освіти духу (освіти розуму, серця і волі), а також з дидактичною концепцією педагога, яка ставить на перший план ідею виховуючого навчання. Він був переконаний, що виховання здійснюється родиною, школою, церквою, суспільством, але на перше місце він ставив родину, оскільки вона завжди була і залишається природним середовищем перебування дитини.

Учасники конференції ознайомилися з книжковою  виставкою «Імена рідної історії. Памфіл Юркевич».

Кульмінацією дня став флешмоб «Серце – центр духовності людини», організований учнями навчального закладу.


На крилах любові

                                                                                                                            Кохання – це те, чого варте життя!
                                                                                                                       Кохання – це ти! Кохання – це я!

     День закоханих у школі — це завжди жарти, дзвінкий сміх, пісні, які примушують серце битися частіше.  У четвер, 14 лютого, в Ліплявському навчально-виховному комплексі, учні та педагоги створили теплу та душевну атмосферу завдяки організованому святу до  Дня Закоханих. В цей день навчально-виховний комплекс був прикрашений до теми дня. У школі цілий день працювала «Пошта Валентина», завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію валентинкою. А чарівний Янгелочок, який завітав в цей день до нашого навчально-виховного комплексу дарував   частинку учнівського серця. 

     Напередодні свята до  нас знову завітала науковий співробітник Шевченківського національного заповідника Ярош Тетяна Володимирівна, яка надала допомогу у проведенні майстер-класу даної теми. Учні школи отримали величезне задоволення .

      Виставка конкурс  Валентинок в цьому році була надзвичайно вишуканою. Участь у конкурсі прийняли всі класні колективи. В цей день поза увагою не залишились і наші  працівники їдальні. Вони отримали найбільшу Валентинку.

   День Святого Валентина в навчально-виховному комплексі закінчився на динамічній та веселій ноті. Гарний настрій подарувало інтелектуально-розважальне шоу “Хто зверху?”, участь у якому брали учні 8-11 класів.

В запеклій боротьбі зійшлися  команди хлопців та дівчат. Між ними відбувалася справжня “війна” за перемогу. Глядацький зал теж розділився на два фронти: хлопці та дівчата. Кожен активно вболівав за свою команду. Їх підтримка була потрібна учасникам.

Конкурс закінчився перемогою чоловічої статі, але дівчата  зовсім не проти такого результату, адже,  перш за все, саме хлопці з їх розумовими якостями та фізичними можливостями  будуть захищати тендітних і ніжних дівчат, стануть опорою для них. На останок учасники зауважили:

«Нас не перемогти поки ми разом, бо разом ми сила! Ми найкращі! Ми – це дівчата і хлопці!».  

Команда переможців отримала  великий торт, яким вони поділилися з усіма учасниками!

  Вітаємо усіх  із Днем святого Валентина! Щастя, добра та любові!!!        13 лютого 2019 року  на базі  Ліплявського  навчально-виховного  комплексу під керівництвом головного спеціаліста  відділу освіти, молоді, спорту та культури Т.В. П'ясецької відбулося засідання директорів закладів освіти та культури Ліплявської об’єднаної  територіальної громади. У роботі наради взяли участь інспектор відділу освіти, молоді, спорту та культури Слободяник І.Л.,  директори  навчальних закладів   Кубар Г.М. ,

Мірошник В.М.,  заступники директорів з навчально-виховної роботи  Кремер В.М.,  Прошак Н.Є. та директори закладів культури Слюсар І.М. та Гречухіна О.Л.

У ході засідання були розглянуті актуальні питання організаційної, науково-методичної та інформаційно-консультативної роботи, а саме:

 

1.     Про участь учнів закладів освіти у пробному тестуванні та основній  сесії ЗНО у 2019 році.

2.     Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

3.     Про організацію та проведення  заходів у закладах  освіти та культури.

4.     Про подачу статистичної звітності 85-К закладами  дошкільної освіти у 2019 році.

5.     Про організацію харчування у закладах освіти  Ліплявської об’єднаної територіальної громади у 2019 році.

    6. Про участь педагогічних працівників у  конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів  (у рамках обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2019»).

Нарада пройшла на високому методичному рівні, всі учасники наради висловлювали своє бачення вирішень вищеназваних питань та колегіально були прийняті рішення. Обговорення закінчилось позитивними емоціями та цікавими ідеями, які учасники наради будуть втілювати в своїх закладах. 

                                                        

День добрих справ

           На передодні Дня Валентина, 11 лютого 2019 року в Ліплявському навчально-виховному комплексі проведений майстер-клас для батьків. Який мав назву „День добрих справ”. Це ще один з напрямків роботи з батьками. Проведення днів добрих справ дають змогу об’єднати батьків у невеликі групи за інтересами. Спільні справи допомагають налагодити добрі стосунки як між батьками та педагогами. Така форма роботи сприяє згуртуванню батьків, допомагає їм зрозуміти особливості  навчально-виховного процессу.            Ми дуже вдячні батькам, які виявили бажання прийняти участь у проведенні Дня доброї справи.

          Дякуємо за співпрацю!

                                                                                                                                  Заступник директора з НВР    Прошак Н.Є.У вирі інформаційних технологій...

З 04.02.2019 по 08.02.2019 в Ліплявському НВК   було проведено  Тиждень інформатики, який проходив згідно плану.

Позакласна робота з інформатики є невід'ємною частиною всієї навчально-виховної роботи в школі. Вона поглиблює знання, залучає учнів до вивчення предмета, сприяє розвитку їх інтелекту, розширює світогляд.

Протягом тижня були проведені такі заходи: 

Понеділок

1.     Відкриття предметного тижня. Оголошення плану заходів.

2.     Конкурс малюнків.

3.     Реєстрація на участь у Всеукраїнському конкурсі „Безпечний Інтернет” ( 2 -11 класи)

                                                                                  Вівторок

Девіз дня: «Разом для найкращого Інтернету»

1.     Перегляд мультфільмыв „Казка про Інтернет” , „Найжахливіший тиждень Петрика” (1 -4 класи) 

2.     Гра  „Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тебе” (5 - 7 класи).

3.     Перегляд Онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні       „Кібер-атаки та інтернет-шахрайство” (9 – 11 класи)

4.     Година спілкування „Мій друг – Інтернет”  (8 – 9 класи) 

Середа

1.     Гра „Інтелектуальне казино” ( 7- 8 класи)

2.     Участь у Всеукраїнському конкурсі „Безпечний Інтернет” (2 -11 класи)

Четвер

1.                             Інтелект-шоу „У світі інформації”  ( 5 - 8 класи)

2.     Участь у Всеукраїнському конкурсі „Безпечний Інтернет” (2 -11 класи) 

П’ятниця

1.           Урок „Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?”( 9 - 11 класи)

2.           Конкурс „Загадки” ( 1 – 4 класи)               

Заходи були спрямовані на:  розвиток творчої фантазії; логічного мислення; вміння орієнтуватися в інформаційному просторі; формування обов'язковості, відповідальності, креативності.

          Загалом, варто відмітити те, що проведені заходи та уроки були цікавими для учнів, спонукали їх до пошуку нових ідей та до створення цікавих непересічних малюнків, поробок з інформатики, розвивали логічне та абстрактне мислення у дітей, підвищували їх зацікавленість у вивченні інформатики,  розвивали основні предметні компетенції. 

Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентністного та особистісно-орієнтованого підходів.

Під час аналізу проведених заходів слід відмітити, що основні цілі, які ставилися під час проведення цього тижня – досягнуті у повному обсязі. Уроки та заходи, проведені, в основному, на високому методичному рівні. 

 Активних учасників та переможців  конкурсів нагороджено грамотами та подяками.

Учитель інформатики       Юхименко  С.Ю.


                    

Заходи щодо профілактики кору

               В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Кір (лат. morbilliангл. measles / rubeola) — антропонозна інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Характеризується вираженою автоінтоксикацієюгарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Для недопущення погіршення епідеміологічної ситуації із захворюваності на кір у Ліплявському НВК проведено  запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи. Медичною сестрою Дарнобіт В.І. проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу  серед учнів та батьків щодо гігієнічного навчання  і виховання дітей з питань профілактики захворювання на кір та проводиться щоденний огляд дітей. У навчально-виховному комплексі постійно проводяться протиепідемічні заходи (провітрювання, вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів).

Учителями української мови та класними керівниками 3-4 класів проведено написання диктантів на тему «Обережно: кір!».

Пам'ятаймо, ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація!
Уроки доброти «Гуманне ставлення до тварин»

             Виховання доброти і відповідального ставлення до усього живого. Це одне з щонайперших завдань педагогіки. Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання молоді. Як привити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами? На всі ці питання можна було отримати відповіді на «уроці доброти». Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього потребує. У результаті це стане рушійною силою до появи гуманності і сформує активну життєву позицію в майбутньому.

          Педагоги Ліплявського навчально-виховного комплексу із задоволенням відгукнулися на  ідею проведення уроків доброти. Відповідно до вікової  категорії учнів упродовж тижня проведено 14 уроків доброти на різноманітні теми, а саме : «Друзі наші менші. Їх роль у житті людини» (3 клас), «Бути на Землі людиною» (8клас), «Урок доброти»(4 клас), „У світі тварин” (10 клас) та інші.  Не забули ми і про вихованців дитячого садочка. З уроком доброти до них завітали учні 11 класу. Заняття для вихованців старшої групи було проведено в цікавій, ігровій формі.

        Не стояла осторонь і соціально-психологічна служба школи. Соціальним педагогом Григорович Н.В. для різновіковії категорії учнів  проведена серія „уроків доброти”, де учні мали змогу переглянути мультфільми, згадати про особливості догляду за тваринами, "вислухали" прохання братів наших менших,  пригадали правила поведінки з безпритульними собаками та котами.   

Заступник директора з НВР    Прошак Н.Є.

 
Разом для найкращого Інтернету

5 лютого –  День Безпечного Інтернету. Метою цього дня є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Тема Дня Безпечного Інтернету 2019 року „Разом для найкращого Інтернету” надихає всіх приєднуватися до руху та  використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей.

Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. Наш навчальний заклад не є виключенням. Сьогодні  в Ліплявському навчально-виховному комплексі  були підготовлені й проведені різноманітні заходи з метою покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету:

Усі бажаючі мали змогу впродовж дня переглядати  у фойє школи відеоролики на тему «Інтернет – користь чи прихована небезпека» та виставку дитячих малюнків .

 Молодші школярі, подивилися мультфільми «Казка про Інтернет», «Найжахливіший тиждень Петрика». Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

 З метою ознайомлення школярів з правилами поведінки в Інтернеті, для учнів 5-7 класів було проведено гру  «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тебе». Під час гри учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Правила поведінки в інтернеті».

Учні 9 -11 класів переглянули  Онлайн-урок на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні  « Кібер-атаки та інтернет-шахрайство» та отримали змогу пройти тестування  й одержати сертифікат.

Десятикласники були активними учасниками тренінгу "Інтернет – користь чи прихована небезпека". Вони визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

         У годині спілкування «Мій друг – Інтернет» учні 8 – 9 класів  визначали позитивний і негативний вплив Інтернету на підлітків, а також опрацювали буклет  «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

У рамках Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету  учні  2-11 класів  мають змогу взяти участь у Всеукраїнському  конкурсі „Безпечний  Інтернет”.

Дякуємо кожному, хто організовував, хто брав участь у  заходах  до Дня безпечного Інтернету 2019! Пам'ятаймо, всі ми разом  робимо Інтернет  безпечнішим та кращим!

Учитель інформатики  Юхименко С.Ю.  


Роль музейної педагогіки у вихованні

зростаючої особистості

Сьогодні в нашу педагогічну практику міцно увійшли численні музейно - освітні програми для вихованців освітніх установ. Ми прагнемо виховати почуття патріотизму, свідоме ставлення до надбань світової та вітчизняної науки та культури; розвивати мислення, творчі здібності та певні  практичні навички, стимулювати творчу  активність особистості. Тому сьогодні, адміністрація Ліплявського навчально-виховного комплексу намагається працювати з Шевченківським національним заповідником, реалізовувати навчальні та виховні завдання. Музейна педагогіка це проведення уроків з різних дисциплін біології, екології, історії, художньої культури, української літератури, природознавства, образотворчого мистецтва, трудового навчання. Ми впевнилися, що така взаємодія з науковими працівниками спрямована на формування інтересу до навчання та розвитку естетичної, екологічної, інтелектуальної культури, стимулює ініціативу, самостійність та дитячу творчість, дозволяє уникати формалізму, одноманітності викладанні шкільних предметів. 

З метою розвитку в учнів уміння аналізувати історичні джерела, робити висновки, узагальнювати і порівнювати, виховання в учнів поваги до історії свого народу та в рамках проведення тижня історії 31 січня 2019 року до учнів навчально-виховного комплексу завітала провідний зберігач фондів науково-дослідного відділу „Канів від давнини до сучасності” Шевченківського національного заповідника Осипенко Таміла Володимирівна з тема „ Козацькі ватажки Канівщини”. Розповідь Таміли Володимирівни була побудована на прикладах славетних козацьких ватажків Самійла Кішки, Якова Шаха.

   Заступник директора з НВР            Прошак Н.Є.П`ять днів присвячених історії !

З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до історії українського народу, розвитку й досягнення  ними суспільно обумовленого рівня компетентності, з 28.01.19 р. по 01.02.19 р. в Ліплявському НВК проходив тиждень історії.  На високому методичному рівні було проведено усний журнал «Українська державна символіка. Народнопоетичні символи» для учнів 8 класу,  історична гра «Давньослов'янський аукціон» та «Що? Де? Коли?» за темою «Давня Греція» для учнів 6-7 класів.

  У рамках тижня історії були проведені пам’ятний захід «Крути… Мужність і біль України!» та день музейної педагогіки (зустріч з науковими співробітниками Шевченківського національного заповідника).

Під час проведення заходів було використано  інтерактивні форми роботи, що сприяло розвитку пізнавальної активності,  спонукало учнів мислити, аналізувати, робити висновки й узагальнення. Високий ступінь інтересу до історичної минувшини продемонстрували учні школи, звертаючись протягом  тижня до інформаційної скриньки «Запитуйте – відповідаємо!».

Програма тижня була насиченою, адже завдання було не просто оцінити рівень історичних знань, а й дати максимум нових знань і вражень, позитивних емоцій.

Тиждень історії у  навчальному закладі завершився. Та не закінчилася ретельна щоденна праця, з вивчення історії України та світу.

Тож, вперед, за новими знаннями, успіхами!

Учитель історії   О.В. Самотуга
Перла розсипаного намиста...

          Намисто – одна з найдавніших жіночих прикрас на території України. Численні назви – монисто, буси, коралі, бісери – свідчить про їх довгу історію та велику роль в культурі нашої країни. Для українських жінок це не просто прикраса, значення намиста глибоко символічне. Традиція носити намисто сформувалася ще багато століть тому, а це означає, що різноманіття цього декоративного елементу одягу надзвичайно велике. Протягом усієї його історії намисто змінювалося за кольором, формою, матеріалом і навіть за способом носіння. Найперші нашийні прикраси були з кісточок овочів, зерен,  фруктових плодів гарної форми, а вже згодом їх замінили камінні, металеві та скляні намистинки. Ще пізніше намисто почали виготовляти з дорогих природних матеріалів, таких як корали, бурштин, перли, скло, смальта, гранат. Його могли дозволити собі лише заможні міщанські жінки.

 І ось про все це, учні Ліплявського навчально-виховного комплексу   ознайомились на майстер-класі, який був проведений 31 січня 2019 року. В  рамках  Дня музейної педагогіки до нас в гості завітала Ярмош Тетяна Володимирівна, науковий співробітник Шевченківського національного заповідника, яка не лише розповіла про історію українського намиста, а й допомогла в практичній частині заняття виготовити етно- намисто. Учні переконалися на власні очі, яка цікава історія намиста – невід’ємного елементу українського одягу.  І я хочу наголосити, що завжди з великим захопленням учні працюють на майстер-класах. Сподіваюсь, що попереду ще багато цікавих майстер-класів та зустрічей з науковими співробітниками Шевченківського національного заповідника.

                                                             Заступник директора з НВР                   Прошак Н.Є.


29 січня 1918 року

Крути… Мужність і біль України!

В молитвах всіх героїв пригадаєм
Живим у Бога будем щедрості просить…
Воскресне дух, я всіх вас закликаю
Людської пам’яті свічу яскраву запаліть.

29 січня 1918 року – День скорботи за українською молоддю,  День величі духу української нації. У серцях українців бій під Крутами назавжди залишиться неспростованим фактом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Сьогодні, 29 січня, у Ліплявському  НВК, відбулася година пам'яті «Крути… Мужність і біль України».  Усі  присутні перенеслись  у ті важкі хвилини бою, коли 300 йшло проти тисячі, переглядали документальні фільми, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

         Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. Нехай подвиг юних українських хлопців буде для нас прикладом, як потрібно любити рідну землю.

 На завершення в залі могутньо й гордо зазвучав Гімн "Ще не вмерла України і слава, і воля" — як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

                                                                                                                                                                                                              Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.


Взаємодія школи та родини

(Батьківський всеобуч)

 Одне із завдань школи – спробувати надати родині не тільки інформаційну підтримку, а й емоційну. Навчання батьків можна будувати не тільки у зв’язку з їхньою участю в житті школи, а й у зв’язку з їх власним підвищенням кваліфікації. І тому в 25 січня 2019 року в Ліплявському навчально-виховному комплексі проведений практикум для батьків на тему: ”Мудрість батьківської любові”. Вправи, які виконувались на занятті, дали можливість поглибити знання батьків із питань застосування різних методів виховання дітей, сприяли усвідомленню батьками важливості відповідального ставлення до батьківства.

Отже, СІМ'Я – найперша і найголовніша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються  і поглиблюються любов до батьків, сім'ї, роду, народу, до усього живого, повага до рідної мови, історії, культури. Взірцем гуманних якостей має бути насамперед ви самі, характер взаємин у вашій сім'ї.

                                                                                                                                                                                   Заступник директора з НВР  Прошак Н.Є.


Тетянин день 

За православним календарем сьогодні, 25 січня  Тетянин день, день святої великомучениці Тетяни, що поклала життя своє на алтар служіння людям. Великомучениця Татіаназаступниця, берегиня, покровителька молоді і студентства.

Тому на сьогоднішній майстер-клас ми запросили всіх дівчат, що носять ім'я "Тетяна", бо це їхній День ангела. А таких в нашому навчально-виховному комплексі   7 осіб. Кожна Тетянка мала можливість виготовити власноруч свою іменну листівку.  Ми сподіваємось, що майстер-клас приніс їм краплину радості. Хай щастить нашим Тетянкам у житті, хай їх обходить стороною біда, добра, здоров'я, всіляких гараздів.

Заступник директора з НВР  Прошак Н.Є

Ой снігу, снігу білого насипала зима...

В цьому році зима вступила в свої права і постійно приносить нам сюрпризи: засніжені ліси, прикрашені білим килимом вулиці, малюнки на вікнах. Проте не всі сприймають ці сюрпризи позитивно. Ми живемо в реальному світі, а не в казковій країні, де може чарівник змахнути паличкою і все зробиться, а зокрема, стане затишно і тепло в школі, очистяться вулиці від снігу. На виконання цих робіт  потрібен певний час, тому не завжди так робиться швидко, як хочеться. На сьогоднішній день роботи із розчищення доріг до школи завершено.

 Адміністрація навчально-виховного комплексу  висловлює щиру вдячність усім, хто брав безпосередню участь у ліквідації наслідків негоди.

Адміністрація навчально-виховного комплексу

День Соборності – це нагадування про те, що сила 

нашої держави – в єдності українських земель

    22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 100 років тому.

Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка / Галичина, Буковина і Угорська Україна / і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка, – уривок з Акту.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України в Ліплявському навчально-виховному комплексі організовано та проведено ряд заходів:

-виховні години: «Україна моя калинова», «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг», «Україна різноманітна»;

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Соборна Україна: від ідеї до життя»;

-фотоколаж «Я люблю Україну»;

-радіолінійка «Шлях України до воз′єднання»;

-засідання круглого столу «Україна Єдина!»;

-перегляд фільмів: «Акт Злуки: відтворення історичної правди», «22 січня – День Соборності України».

Кульмінацією святкування стало утворення живого «Ланцюга єдності». Усі школярі від найменшого до найстаршого на великій перерві, міцно взявшись за руки,  утворили  ланцюг єднання, щоб відчути дух дружби, свободи, гордості за свою державу. Коридорами лунали гасла« Слава Україні – Героям Слава!» та «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось». А кожен учасник пишався тим, що він – Українець!

Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Плідні канікули зими

Зима впевнено крокує Україною, прикрашаючи ліси, поля, село білосніжним покривалом, зазираючи візерунком у вікна кожної домівки. А у дітей цієї пори – канікули.  Були вони досить плідними, так як все, що заплановано, виконано. А для мене, як керівника навчального закладу, це питання досить важливе. Насамперед, опанувати курс «Управління школою. Практикум». З цією метою було заплановано: запросити до школи батьків, дітей та разом з учителями обговорити важливі питання, що стосуються школи і знайти шляхи їх вирішення.

Під час першої зустрічі, що відбулась в методичному кабінеті було обговорено та заповнено три таблиці «Формуємо культуру школи разом». Під час обговорення було виділено три проблеми : запізнення учнів на уроки, спілкування з однокласниками, спортивна форма не на уроці фізичної культури. Наступним кроком спільної роботи було створення плану-моделі змін культури школи, яку протягом трьох тижнів навчання будемо випробовувати в дії.

         Наступним пунктом плану було проведення педагогічної ради у вигляді фасилітації. Темою для обговорення стало питання: «Організація освітнього простору в Новій українській школі». Для обговорення цього питання були запрошені батьки та працівники навчального закладу. Методом проведення засідання педагогічної ради було обрано метод Світового кафе. «Світове кафе» (The World Café) – це дуже простий процес взаємодії, спрямований на широкий обмін думками, ідеями й досвідом. . Він дає змогу одержувати й використовувати глибокі знання про сутність речей.

Колегіально були прийняті рішення та складений план їх реалізації. Велика увага під час фасилітації приділялась зворотному зв’язку, відвідуючи уроки колег, помічаєш, як учителі реагують  на зворотний зв'язок. З цією метою було проаналізовано один із уроків учителя початкових класів Шевченко С.М., яка атестується в 2019 році.  

Фінальним завданням було залучення батьків, учнів, педагогів та працівників навчального закладу до вирішення такого питання, як поведінка учнів у школі. Зацікавлені учні, батьки, працівники закладу зібралися у п’ять окремих груп та кожний на фліпчарті міг написати і озвучити своє правило.   Кожна група вибрала представника, який презентував правила, які вони спільно розробили. В кінці обговорення було підбито підсумки та прийняті загальні правила для всіх учасників навчально – виховного процесу. 

Однією з головних проблем освітньої системи сучасності – є розвиток творчих здібностей учнів. Так як основна мета сучасної школи є не тільки дати учням певну систему знань, а й навчити їх самостійно набувати знання, використовуючи для цього всі можливості, і застосовувати набуті знання в певних ситуаціях. Саме одним із методів досягнення даної мети є підготовка учнів до участі в олімпіадах.

Безперечно, цей вид розумового «батлу» створений для обдарованих дітей та потребує чималих зусиль у підготовці. Тому, аби отримати хороший результат на обласній олімпіаді з математики учитель Лупина Лідія Григорівна та   Денисенко Євгенія, учениця 7 класу, плідно попрацювали під час канікул: розв’язали цілу низку задач, непередбачених програмою, опрацювали багато методичних посібників з математики та не одну додаткову лекцію.

Шляхи удосконалення роботи з дітьми безмежні.   Особливо, коли вони торуються разом із дітьми і задля них. Гурткова робота в загальноосвітніх навчальних закладах є частиною освітнього процесу. Це один із найефективніших шляхів розвитку творчо спрямованої особистості. На зимових канікулах у навчально – виховному комплексі для дітей працювали гуртки: «Хореографія», «Волейбол», військово-патріотичний «Джура». Завдяки добре спланованій роботі керівників та  відповідальності, цілеспрямованості гуртківців канікули пройшли  весело, пізнавально та з користю.

Під час канікул у фізичному кабінеті   учитель  Салюк Т.В. та лаборант  Розум В.В. переглянули та впорядкували все обладнання, розмістивши його на полицях згідно розділів фізики. А також склали каталог всього наявного обладнання, завдяки якому будь-який прилад буде легко знайти.

Допоки учні 1 класу відпочивали  на канікулах,  батьки та класний керівник Галюк Л.І. підготували їм сюрприз. Для комфортного робочого і навчального процесу дітей  у класній кімнаті було встановлено  дерев’яні  панелі. Дружно працювали батьки: Верхогляд Олександр та Юлія, Розум Геннадій та  Віта, Савченко Віктор, Фещенко Леонід, Гопкало Денис, Криловець Іван, Лісневський Віталій та Васільєва Юлія.

Дуже багато праці вклали в створення шкільного затишку техпрацівники: Савченко В.О., Касіч Т.М., Протасенко Л.А., Попова В.О., Галабурда В.В. Вони виконали   великий обсяг робіт  по облаштуванню пральні навчального закладу: шпаклювання, побілка стін та стелі, фарбування труб.

Завдяки дружній, наполегливій співпраці адміністрації,  педагогічного колективу, технічного персоналу та  батьківської громади  для учнів Ліплявського НВК  створено сучасні умови для  отримання знань.

Адміністрація висловлює велику вдячність та подяку всім -  педагогічному та учнівському колективам, технічному персоналу,  батьківській громаді за  плідну роботу,  постійну увагу та активну участь у вирішенні проблем навчального закладу.  

Бажаємо всім міцного здоров’я, мирного неба, натхнення, злагоди і добробуту!

У казковий час Рік Новий прийшов до нас...

          Свято Нового року – це завжди радість для дітей. Це одне з найкрасивіших свят, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям радість і добро, сміх та веселощі. Це – гарний настрій, святкові костюми та подарунки.

Весело та цікаво проходили  новорічні ранки в нашому навчально-виховному комплексі. Цікаві та різноманітні номери зробили  новорічні  святкування  незабутніми.

         На святі діти співали танцювали, розказували вірші, перенесли всіх у захопливу новорічну казку. В кінці свята всі дітки отримали від Мороза та Снігурочки новорічні подарунки.

Для гостей учні підготували «Казковий зореліт», проявивши свою акторську майстерність.         

Веселощі, жарти, танці, співи, хоровод, вітання Діда Мороза, Снігуроньки… Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Успіхів всім, щастя і благополуччя!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Педагог- організатор    Джуриленко Л.А.

ОЙ, ХТО, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ

Святий  Миколаю,
Я тебе благаю:
Пошли щастя й світлу долю
Ліплявському краю…

Насичений  подіями  рік  добігає кінця, і наступила  довгоочікувана  казкова пора, коли дива стають реальністю.

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Цього року дітлахи  з нетерпінням чекали цього дня, адже сьогодні, 19 грудня, у День СвятогоМиколая в Ліплявськомунавчально-виховному комплексі неперевершеної краси ялинка засяяла  різнобарвними  вогнями. Відкриття новорічної ялинки  започатковує низку веселих новорічних свят з подарунками та казковими дивами.

У рамках святкової  програми для дітей проведено розважально-ігрову  програму за участю Святого Миколая.  Вихованці ДНЗ «Веселка» та учні 1-4 класів брали участь у конкурсах, святкових іграх, співали новорічних пісеньта водили хороводи  біля  ялинки разом із  казковими героями.

Го­лов­ний  гість  дій­ства – Свя­тий  Ми­ко­лай – побажав усім й надалі залишатися старанними, працьовитими, гарного настрою, веселих свят та незабутніх  зимових  канікул.

Та яке ж свято без подарунків? Дитячі  мрії   здійснюються! І Святий Миколай з великим задоволенням  подарував  малечі багато солодощів безліч  позитивних  емоцій та вражень!

Педагог-організатор        Джуриленко Л.А.Нехай моя ялинка залишиться у лісі

Уже стало доброю традицією, що учні Ліплявського НВК своїми творчими роботами висловлюють протест проти вирубування ялинок.  Так  з метою формування в учнівської молоді екологічної культури та шанобливого ставлення до природних багатств, виховання почуття любові до рідної землі, бережного ставлення до зелених красунь лісу – ялини і сосни, а також розвитку естетичного та художнього смаку, розвитку творчих здібностей та пошуку альтернативи головному атрибуту новорічних свят  у Ліплявському навчально-виховному комплексі проходила екологічна акція «Нехай моя ялинка залишиться у лісі».

Ця акція викликала жвавий інтерес учнів, батьків, вчителів і створила святковий настрій та атмосферу напередодні Новорічних свят. Учні молодших класів були нагороджені в номінаціях «Новорічна фантазія», «Оригінальність», «Зимова казка», «Загадковість».  Варто відзначити колективні роботи 5, 7 , 10 та 11 класів, кожна з яких по своєму красива і казкова.
          Всі роботи вирізняються яскравими кольорами та креативними рішеннями, адже вони виготовлені ще й із незвичних матеріалів – серветок, шишок, мішковина, цукерок, паперу, пінопласту, деревини і навіть макаронів.

Кожна з власноруч виготовлених красунь – неповторна! Кожна дає змогу зрозуміти: ми можемо обійтися без того, щоб нівечити ліс. 

Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

              Свято наближається!

  Саме улюблене і довгождане зимове свято у дітвори – це, звичайно, Новий рік.
Всі діти люблять робити картинки і листівки з кольорового паперу. Чому б не скористатися їх любов'ю до вирізання та приклеювання, і не зробити новорічну аплікацію. Будь-яка тематика, пов'язана з Новим роком буде доречним. 
             Новий рік – це свято, яке займає в наших серцях особливе місце. Його з нетерпінням чекають практично у всі. Однак до моменту, коли свято постукає в наш будинок, потрібно гарненько підготуватися! Звичайно, декор шкільного класу вимагає особливої уваги – кожному вчителеві і учневі хочеться, щоб саме їхній шкільний кабінет став самим яскравим і незвичайним. Тому діти з великим задоволенням присвячують час творчості – вирізають сніжинки, розвішують іграшки. Цей веселий і цікавий процес настільки захоплює хлопчиків і дівчаток, що вони готові залишатися в школі після уроків, щоб створити у класі теплу, затишну та святкову атмосферу. Створення хенд-мейд прикрас сприяє розвитку у дітей естетичного смаку, створює позитивну атмосферу і зміцнює колективний дух.  Ми зібрали прості і незвичайні майстер-класи з виготовлення виробів!
Незабутні враження залишились в учнів 11 класу від майстер-класу з розпису новорічного печива. Це не вперше проводиться в нашому навчально-виховному комплексу. Для печива учні виготовляли спеціальні коробочки, які також оздоблювали.

Заступник директора з НВР       Прошак Н.Є.
Ми за здоровий спосіб життя

Відповідно до спільного наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації та КЗ «Канівський центр первинної  медико-санітарної допомоги» Канівської центральної районної лікарні від 09.11.2018 року № 167-О та річного плану  виховної роботи навчально-виховного комплексу  на 2018/2019 навчальний рік  «Про проведення  місячника  «За здоровий спосіб життя» у закладах загальної середньої освіти району та з метою     позитивної мотивації  на здоровий спосібжиття в школярів, у Ліплявському НВК  з 12.11.2018 по 14.12.2018 року проводився

Місячник «Ми за здоровий спосіб життя».  Поняття  «здоровий спосіб  життя»  розглядалося у співвідношенні  тріади: здоров’я – здоровий спосіб життя – культура здоров’я.

Тематика та форма проведення заходів підбиралися з урахуванням вікових  можливостей та  інтересів дітей і спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво, весело, а найголовніше – результативно.

З метою формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я та вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя до навчально-виховного комплексу завітали сімейний лікар Хроленко Т.М. та стоматолог Півень Р.О., які провели  бесіди та міні заняття для учнівської молоді:«Здоров’я починається з малого»,   «Що ми їмо? Азбука харчування», «Гігієна – запорука здоров'я». Змусили учнів замислитися, щодо способу життя,  й міні-лекторій медичної сестри Дарнобіт В. І. «Складові частини здоров’я»,« Вплив алкоголю, наркотиків та тютюну на організм людини».

Активну участь в організації та проведення  місячника взяли класні керівники та класоводи, провівши ряд заходів:

 

Назва заходу

Клас

Термін

Відповідальні

1.

«Тварини  довкола нас і нашездоров’я»

1

 

Галюк Л.І.

2.

«Здоров’я – найбільше  багатство»

2

 

Шевченко С.М.

3.

«Країна міцного  здоровя»

3

 

Степанець Л.О.

4.

«Що  таке  вітаміни?»

4

 

Міщенко Л.К.

5.

« Вплив  позитивних і негативних  емоцій  на  здоров’я людини»

5

 

Галюк Т.В.

6.

«Обираємо  здорову  їжу»

6

 

Герман С.М.

7.

«Розвиток і збереження  здоров’я»

7

 

Самотуга О.В.

8.

«Здоровя у моєму  житті»

8

 

Коломієць М.М.

9.

«Моє   життя – мій  вибір»

9

 

Юхименко С.Ю.

10.

«Ми обираємо здоровий спосіб  життя»

10

 

Сергієнко Л.О.

11.

«Підлітки і здоровий спосіб  життя»

11

 

Міщенко Т.І.

Під керівництвом педагога-організатора відбулась акція «Ми за здоровий спосіб життя», в ході якої учні обмінювались досвідом загартування організму, взяли участь у вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя?». В ході акції члени учнівського самоврядування проводили просвітницьку діяльність по даній проблемі.

Розуміючи, що різноманітні способи загартування організму, фізкультурно-оздоровчі заняття є невід'ємною складовою здоров'я кожної людини хореографом було проведено спортивно-розважальну програму «Гімнастичні вправи для правильної постави» для учнів 2- 4 класів.
          Практичним психологом проведено анкетування: «Вивчення стану вживання учнівською молоддю наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління», «Моє життя в сім’ї та в школі» (для учнів 5-8 класів), профілактична бесіда «Попередження суїцидальної  поведінки серед підлітків» (для учнів 9-11 класів) та« Свято гарного настрою»(для учнів 1-4 класі.

З метою формування серед підлітків фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених; спонукання молоді до активного способу життя; виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, мотивації школярів до самовиховання, прагнення здорового способу життя, активної громадянської життєвої позиції соціальним педагогом проведено година спілкування з елементами тренінгу «Бути здоровим – престижно»  та брейн-ринг «Здорові діти – здорове майбутне».

Заходом, який відкрив даний місячник у дошкільному навчальному закладі «Веселка»,  стала спортивна розвага для дітей старшої та різновікової групи «Веселі естафети». Крім цього, вихователі проводили з дітьми бесіди на тему збереження та зміцнення здоров’я, дидактичні ігри, ігри-заняття на тему «Здорового способу життя»,  читали багато художніх творів: оповідань, казок, віршів. Не обійшлося й без мультфільмів, малята  мали змогу переглянути повчальні «Уроки тітоньки Сови».                                                                   

По всіх вікових групах оформлені папки – пересувки для батьків на такі теми: «Це корисно знати всім», « Як дбати про здоров’я дитини».

Формування здорового способу життя в навчально-виховному комплексі  не обмежується проведенням місячника, тому учні спільно з класоводами та класними керівниками постійно  акцентували увагу учнів  саме на    визначення ціннісних орієнтацій, інтересів та уявлень, потрібних для здоров'я.

Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Перший раз у Нову українську школу

Сучасна  школа має новий виклик – реформа освіти. Концепція Нової української школи передбачає чимало змін: запровадження навчальних центрів, нові меблі, широке використання ІТ – технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання, що здійснюється через такі осередки:

1.     Осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями;

2.     Змінні тематичні зони;

3.     Осередок для гри;

4.     Осередок  художньо-творчої  діяльності;

5.     Куточок  живої природи;

6.     Осередок відпочинку;

7.     Дитяча класна бібліотека;

Осередок  вчителя, оснащений  столом, стільцем, комп′ютером, принтером, ламінатором.

В нашій школі створені всі умови для роботи учителя та навчання учнів в Новій українській школі.

Учитель 1 класу Галюк Л.І.  спостерігає за діяльністю дітей в усіх осередках, а діти мають можливість безпечно переміщуватися, мають місця для зберігання особистих речей.

У початковий період навчання дитини у 1 класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду. Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до систематичного навчання забезпечуватиме її  подальший розвиток, успішне навчання і виховання.

Особливу увагу учитель Галюк Л.І. приділяє збереженню та зміцненню  фізичного здоров′я  учнів, їх моральному  та громадянському вихованню. Вона вміло налагодила зв’язки з батьками, практичним психологом Верхогляд Ю.Л., медичною сестрою Дарнобіт В.І. та вихователем групи продовженого дня.

Результатами такої співпраці є:

  •    краще вивчення індивідуальних можливостей  та стану здоров′я  кожного першокласника;
  •    здійснення особистісного орієнтованого навчання та виховання;
  •    впровадження здоров′язберігаючих технологій освітнього процесу;
  •    бесіди з батьками на психолого-педагогічну тематику.

Велику увагу  адміністрація та педагоги  Ліплявського навчально-виховного комплексу приділяють дизайну освітнього середовища, який спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання.

Якою буде дитина в Новій українській школі?

Навчимо – побачимо…

Директор НВК   Кубар Г.М.
Біль і пам'ять Чорнобиля

Події 32-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська  катастрофа є болем для всієї України. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і в грудні вже стало доброю традицією  вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм  життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже  саме в цей день, 14 грудня, було завершено будівництво саркофагу.

Чорнобиль  для нас ніколи не стане минулим, саме тому 14 грудня в День  вшанування  ліквідаторів наслідків  аварії на ЧАЕС в Ліплявському навчально-виховному комплексі проведена година-реквієм «Біль і пам'ять  Чорнобиля».

Учні школи зустрілися з ліквідаторами наслідків  Чорнобильської катастрофи, без самовідданого героїзму яких, наслідки могли б бути набагато гірші. На знак своєї шани та подяки школярі подарували героям власноруч виготовлені «журавлики», символ миру й пам′яті.

З щирими словами вдячності та побажаннями міцного здоров’я, довголіття, благополуччя та впевненості у завтрашньому дні до ліквідаторів звернулись голова  спілки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЄС  Дубенець Василь Іванович та директор навчально-виховного комплексу Галина Миколаївна Кубар.

Присутні  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації найстрашнішої аварії людства.

          Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати  наслідки найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття.

Хай завжди  поруч з Вами буде людська  подяка за Ваші  добрі  справи!

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської  катастрофи, а пам’ять про ті події  навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

 МИ ВДЯЧНІ ВАМ, ГЕРОЇ!

 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
Діти – дзеркало батьків

До Дня Збройних сил України у Ліплявському НВК для учнів 2 клас було проведено родинне спортивне свято. Розпочалося свято вітальним словом дівчаток, які заспівали жартівливих  пісень та розіграли веселі сценки.

Друга частина свята була присвячена спортивним конкурсам.  Змагалися батьки із синами, колишні захисники Батьківщини з майбутніми, але перемогла  все одно ДРУЖБА!  

Свято завершилося заняттям з елементами тренінгу для батьків «Діти – дзеркало батьків». У ході якого  були використані різноманітні форми роботи: вправи «Вітаю Вас», «Я мрію, що моя дитина…», «Я – хороший вихователь», «Як звертатись до дитини», міні-лекція «Три шляхи у вихованні», гра «Чарівна скринька» та «Побажання». Учасники усвідомили механізм діалогічного спілкування та конструктивної взаємодії з дітьми у сім'ї.

Тепла атмосфера свята залишила приємний слід і покликала зробити такі сімейні заходи традиційними.

                                                                                                                                                                                     Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
День Збройних сил України

 6 грудня 2018 року в нашій школі було проведено ряд заходів приурочених Дню Збройних сил України. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.  

В рамках патріотичного виховання учнів було проведено засідання круглого столу «Загальний військовий обов’язок», на який завітали учасники АТО з Ліплявської ОТГ. Учні 9-11 класів брали участь у спортивних змаганнях «Нумо, хлопці!». Майбутні захисники мали можливість показати вміння зі стройової   та вогневої підготовки, перетягування канату, а також продемонстрували справжні чоловічі якості – спритність, витривалість, силу та наполегливість.

Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни.  

Для учнів 1-5 класів у Ліплявському НВК проведено акції «Малюнок на фронт» та «Лист солдату».

Всі учасники  проведених заходів  зрозуміли основне –  тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

Від щирого серця вітаємо з Днем Збройних сил України!

Бажаємо доброго здоров’я, щастя, радості, чистого та мирного неба!

                                                                                                                                                                                      Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.МИ  – ВОЛОНТЕРИ

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Сьогодні волонтерство стало в Україні затребуваним, як ніколи, адже направленої  допомоги потребують солдати нашої армії, окремі підрозділи, переселенці, поранені в АТО  та їхні родини.

 Ніколи не залишались осторонь  учні, батьки та вчителі Ліплявського навчально-виховного комплексу, які долучалися  до  благодійних акцій, збирали продукти, речі.

         Цього року  в День волонтера учні виготовили своїми руками «Рушник побажань», на якому кожен мав змогу написати теплі слова підтримки нашим воїнам.  Крім того, учні 9-11 класів мали змогу відвідати інтелектуальну  кав'ярню, де в дружній атмосфері обговорювали різні життєві ситуації, аналізували їх і знаходили шляхи виходу. Діти в котрий раз усвідомили значимість слова волонтер, милосердя.

         По закінченню кожен   поділився пропозиціями й запропонував волонтерські заходи на майбутнє.

                                                                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.


Діти повинні жити в любові, добрі...

Як уникнути конфліктів з власними дітьми?” нещодавно таке питання було на обговоренні на загальношкільних батьківських зборах в Ліплявському навчально-виховному комплексі.

Та чи можна жити без конфліктів? Можна, коли існує колектив однодумців, які однаково розуміють суть проблеми, виявляють готовність до її вирішення мирним шляхом, отже, готові до компромісу. Чи значить що, конфліктів слід щораз уникати?   Як бути в таких ситуаціях?  Що впливає на особистість дитини? На всі ці запитання батьки мали можливість отримати відповіді. Розкриваючи це важливе питання була використана презентація , яка розроблена на основі опитування учнів.

Не менш важливою на батьківських зборах для обговорення була тема  про булінг в учнівському середовищу. Прийнято вважати, що булінг – це не лише моральне, інколи фізичне пригноблення слабшого, але все набагато складніше. Уже сьогодні виділяють чотири його різновиди: вербальний (словесний), фізичний, соціальний, кібербулінг.

  У багатьох країнах є закони і правила, що стосуються знущань.  У тому числі і в Україні. 

02.10.2018 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

У законопроекті пропонується законодавчо визначити поняття «булінг» - як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Крім того, пропонується встановити адміністративну відповідальність за булінг у         вигляді штрафу в розмірі від 340 грн. до 850 грн., а за повторний випадок булінгу              протягом року, або булінг щодо неповнолітнього або вчинений з особливою жорстокістю – від 1700 грн. до 3400 грн. За булінг вчинений малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, передбачається накладення штрафу на батьків таких осіб у розмірі від 340 грн. до 850 грн.

В усі часи для нормального розвитку діти потребували батьківської любові, турботи, розуміння, захисту від негативних зовнішніх впливів, адже в дитини тендітна, кришталева, крихка душа, поранити і розбити яку легко грубим словом та зневагою. Утім не лише батьківською увагою зумовлюється розвиток особистості дитини. На цей процес, від народження і впродовж зростання, впливає соціальне та інформаційне середовище, що оточує дитину..

Лише любов, добро, увага, дорослих до дитини забезпечать відкритість у стосунках, психологічну атмосферу довіри і взаєморозуміння.

Заступник директора з НВР    Прошак Н.Є.Місячник пожежної безпеки

Легенда говорить, що  Прометей подарував людям вогонь, який зігрівав їх в холодні пори року, слугував для приготування їжі, освітлення. Він хотів полегшити їм життя, але Зевс, дізнавшись, розгнівався. З того часу вогонь не лише приніс користь людям, але став їхнім ворогом.

 Саме з метою поліпшення профілактичної роботи з пожежної безпеки, формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, свідомого відношення до дотримання правил пожежної безпеки; виховання у дітей розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки та з метою навчання діяти в різноманітних надзвичайних ситуаціях, надавати першу медичну, само - та взаємодопомогу, з 05.11. по 30.11. 2018 р. у  Ліплявському навчально-виховному комплексі проводився місячник пожежної безпеки.

У рамках місячника проведено інструктажі з учнями щодо дотримання правил пожежної безпеки, проведено навчання персоналу з правил пожежної безпеки, практичне відпрацювання правил користування первинними засобами пожежогасіння,  оновлено  куточки з безпеки життєдіяльності, включивши  правила  поведінка у надзвичайних ситуаціях.

Класними керівниками проведені виховні години:

№п/п

Зміст заходу

Дата

Клас

Відповідальні

1.

«Пожежна безпека. Правила поводження під час пожежі»

09.11.

1 клас

Галюк Л.І.

2.

«Сам  удома. Протипожежна безпека»

13.11.

2 клас

Шевченко С.М.

3.

«Пожежна безпека в побуті»

14.11.

3 клас

Степанець Л.О.

4.

«Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває»

16.11.

4 клас

Міщенко Л.К.

5.

«Правила безпеки при використанні побутових газових приладів»

20.11.

5 – 6 класи

Герман С.М.,

Салюк  Т.В.

6.

«Пожежники на захисті життя і здоров’я людей»

21.11.

7 клас

Самотуга О.В.

 

7.

«Умови виникнення та основні причини пожеж»

23.11.

8 клас

Коломієць М.М.

8.

«Необережність, яка може стати трагедією»

27.11.

9 клас

Юхименко С.Ю.

 

9.

Диспут «Безпечне життя» (моделювання ситуацій)

28.11.

10-11класи

Міщенко Т.І, Сергієнко Л.О.

 

Протягом місячника був проведені конкурс малюнків «Скажемо пожежам: «Ні!» та радіохвилини  «Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна!», «Скажімо наше дружнє «НІ!» усім пожежам на Землі!». Розроблені пам’ятки  щодо правильного поводження з вогненебезпечними, невизначеними предметами та речовинами. На загальношкільних батьківських зборах проведені бесіди про дотримання правил протипожежної безпеки, надані рекомендації щодо дій населення під час запаху газу.

Медичною сестрою проведенні  міні-лекторії  «Сам собі рятувальник» та практичні уроки: «Надання першої долікарської допомоги» для учнів

 7 – 9 класів .

У ДНЗ «Веселка» роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи:

         Бесіди: «Сірник не чіпай - в сірниках вогонь», «Малятам про вогонь», «Добрий і злий вогонь», «Якщо виникла пожежа», «Праця пожежників».

Знайомство з художньою літературою: С.Маршак «Що горить?»,«Розповідь про невідомого героя», «Кицькін дім»,Т.Фетисова «Куди поспішають червоні машини»,  А.Шевченка «Як ловили Уголька»,      В. Загороднюк «Його величність Сірничок», О.Орач «Вогонь».

Ігри: сюжетно – рольові «Виклик пожежників», «Їдемо на пожежу», дидактичні «Засоби пожежогасіння», «Як уникнути неприємностей», «Горить – не горить».

Вихованців ознайомлено з пожежним  куточком та з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, лопатами, вогнегасником.

                                                                                                                                                                                    Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Щедра годівничка

Вже котрий рік учні Ліплявськго НВК беруть активну участь у акції-конкурсі  “Щедра годівничка”, мета якої довести до свідомості учнів необхідність збереження різних видів зимуючих птахів; розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація їх охорони ; виховання у дітей поваги та бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні зимові місяці.

В акції взяли участь учні 1-4 класів. Учні та їх батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи і, як результат, аж  42 виготовлені годівнички   різного розміру, кольору та матеріалу. Виготовляли годівнички з дерева, картону, пакетів, очерету.  Годівнички вийшли на славу – красиві й ошатні. Сподіваємось, що вони сподобаються нашим пернатим друзям.

         По закінченню акції юні захисники пташок  розмістили  годівнички  на території школи.

Завдяки турботі дітей  у нашому краї не зникне пташиний  спів.

Адміністрація навчально-виховного комплексу  висловлює особливу подяку учням та батькам, які активно долучилися до акції!

                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Свято "Як діти Осінь проводжали"

Свято в дитячому садочку –  це найяскравіший момент у житті дитини, який надовго запам’ятовується. Тому вихователі  ДНЗ «Веселка» проводять велику та кропітку роботу щодо підготовки заходу.

Цього року свято « Як діти Осінь проводжали» це феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. На святi були присутнi герої королева Доброти та Фея Зла. Казкова королева проводила різноманітні iгри, конкурси та закликала всіх малюків творити добро від щирого серця, а Фея Зла  намагалася у всьому перешкодити, але наприкінці свята навіть вона зрозуміла «золоте правило етики»: стався до інших так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе. Все свято супроводжували повчальні інсценівки,  запальні танці та веселі дитячі пісеньки.

Проявляти добрі наміри у своїх діях повинна старатися кожна людина щодня.

Справжня доброта не чекає похвали або подяки.

Пам’ятайте: скільки в людині доброти, стільки у неї й життя.

 


         Цікавим  було тематичне заняття „Щедра осінь” у різновіковій групі дошкільного навчального закладу, мета якого - узагальнити знання щодо осінніх змін у природі, житті тварин, людей; повторити назви пір року, осінніх місяців;  розвивати зв’язне мовлення, спонукати до відповідей повними реченнями, обґрунтовування думки; тренувати моторику рук; виховувати допитливість, прагнення до отримання нових знань дослідницьким шляхом.                                                                                                

   Усі дітки із задоволенням розгадували загадки, працювали в групах,  парах, розказували віршики, прославляючи осінь за її красу та врожаї.

         Сьогодні в ДНЗ „Веселка” панують святкова атмосфера, веселий настрій та яскраві емоції.

                                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
Скорботний листопад... 

Пам’ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали роки, десятиліття… Довго чекали, але дочекались коли ожила, прокинулась людська пам’ять і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії.

З метою  вшанування  пам’яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей; дотримання традицій  вшанування помер­лих і загиблих під час голодомору 1932-1933 рр.; виховування  в учнів особистісних  рис громадянина України, патріота, в Ліплявському навчально-виховному комплексі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Напередодні, члени учнівського самоврядування виготовили "Панно пам'яті про Голодомор": картографічну територію України, зафарбовану в темний колір, що символізує трагічні події Голодомору 1932-1933 років та символічні червоні маки і жовті колоски. Ці колоски та маки-вогники нагадують нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.

 У шкільній  бібліотеці  організовано  виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Ціна йому життя…». Діти підготували змістовні інформаційні вісники «Скорботний листопад», «Голодний 33».

Для учнів 7-11 класів проведено захід-реквіємі "Згадайте нас, бо ми колись жили". Учні  переглянули документальний фільм зі спогадами очевидців страшного голоду, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі.  Наприкінці заходу школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Звертаючись до учнів, директор навчально-виховного комплексу Кубар Галина Миколаївна закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 24.11.2018 року о 16:00.

                                                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Ми гідні називатись українцями

21 листопада, у День Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський  подвиг, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. 
         Цими днями уся країна згадує про ті натхненні і трагічні дні, Небесну Сотню, волонтерів, «легітимну» владу і, звісно, про справжніх живих героїв, що, долаючи біль і страх, боролися, загоювали рани і знову поверталися до палаючих барикад.

З нагоди  відзначення п’ятої річниці Дня Гідності і Свободи у навчально-виховному комплексі  проведено ряд виховних заходів. Розпочався День Гідності з  інформаційної радіо хвилини та хвилини мовчання . Вчителями – предметниками проведено п’ятихвилинки «Україна гідна свободи», «Наш символ гідності та свободи»,  на яких вчителі розповіли про утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, донесли об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддали належну шану патріотизму й мужності громадян. Учні 11 та 10 класів отримали грунтовну інформацію про перебіг революції, її причини та наслідки завдяки уроку-реквієму «Вшануймо честь і подвиг Героїв». Для учнів 5-6 класів проведено майстер-клас  по виготовленню ангелочків.

Для учнів 1- 4 класів проведено  тематичні заняття патріотичного спрямування «Ми – маленькі патріоти», «Україна – моя єдина», «Мій рідний край, що зветься Україно!» та конкурс малюнків  «Пишаюся тобою, Україно!»

       Кожен з нас усвідомлює, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.


                                                                                            Слава Україні!
                                                                                            Героям слава!


                                                                                                                               Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Смачно як у мами»…

 Всіх на ярмарок ми кличем

                                                                                                                    І не пішки, а бігом

                                                                                                                                  Тож збирайтесь веселіше

                                                                                                                            Всі на ярмарок гуртом

                                                                                                                                 Та про гроші не забудьте

                Щось продав, а щось придбав

                                                                                                                           Ще й вареників наївся

                                                                                                                               Хто ярмарок не проспав 

 Пройнявшись атмосферою, яка панувала на фестивалі вареників,  учні початкових класів провели ярмарок  «Смачно як у мами». Кожен клас підготував представлення  із доброзичливими побажаннями.

       Жарти сипалися і розлягався сміх. Добре посвяткували. Учасники дійства, довели що вміють не тільки навчатися й добре відпочивати, а ще  смачно готувати.

         Наостанок козачата ще раз нагадали:

          Є вареники у хаті:

          В Україні все гаразд:

          Всі – щасливі і багаті,

          Щедре сонце світить в нас!

        Прославленням української хати, нашої землі і побажаннями здоров’я, щастя, добра і миру закінчилося свято...

                                                                                                                                                                                   Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Вареники - Божі хваленики

        Що може бути смачнішим від нашої традиційної страви? Вареники найулюбленіше їство українців. Із картоплею, і з сиром, і з м’ясом, і з капустою, і з грибами. А ще з вишнями, сливами, яблуками! Ммм… Яка смакота!

        Так з метою ознайомити  учнів з побутом нашого народу; розвивати світогляд, широту думки, пізнавальний інтерес до українських традицій, культури і мови; поглибити знання з української традиційної кухні, а особливо з виготовлення вареників; з'ясувати значущість вареників у культурному та побутовому житті українців; виховувати почуття національної гідності та гордості за українську націю 14 листопада в Ліплявському навчально-виховному комплексі  пройшов фестиваль вареників, у якому брали участь учні 5-11 класів. Всі охочі могли поласувати варениками,  долучитися до ярмаркування, а також взяти участь у майстер-класах з приготування  вареників та виготовлення сувенірів.

          На фестиваль  завітали представники Ліплявської ОТГ. Гості фестивалю поласували варениками з картоплею, гречкою, грибами, капустою, м'ясом, сиром,  вишнями, черешнями, яблуками, смородиною,  лохиною; насолодилися  узваром та медом; зазирнули у майбутнє – скуштували вареники з  "передбаченнями". 

         Дійство супроводжувалось цікавою програмою, ведучі якої  розповідали цікаві факти з історії вареників, пояснили  походження та символіку цієї страви. На святі лунали українські народні пісні, гуморески.

         Було смачно та весело!!!

                                                                                                                                                                        Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Акція «Чисте подвір'я»

Минулої п’ятниці учні Ліплявського навчально-виховного комплексу розпочали осіннє  прибирання пришкільної території.

У супроводі вчителів наші діти взялися до робочого інвентарю та з ентузіазмом почали прибирати опале листя й траву. Кожен вихованець НВК розуміє, що наш заклад – їхня друга домівка, тому щиро прагне зробити  територію школи чистою та доглянутою. Спільна праця на свіжому повітрі об’єднує дитячий колектив у міцну дружню команду. Діти прагнуть оптимально взаємодіяти між собою  для швидкого та якісного виконання роботи.

Під час такої суспільно-корисної праці учні вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному.

                                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

           
Нехай знає Україна – козачата гідна зміна!

Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, оборонці української землі. Черговий раз згадати про козаків, які колись безкрайніми степами вітром літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, в Стамбул завертали та посвятити учнів 1 класу у козачата, 07 листопада зібралася козацька родина Ліплявського навчально-виховного комплексу.

         Посвята в козачата пройшла в святковій атмосфері, оскільки діти з задоволенням готувались до цих урочистостей. У залі лунали веселі українські пісні, вірші про славне козацтво, про рідну Україну.

        Урочисто звучали слова клятви з уст першокласників, які присягнулись на вірність Україні і своєї школи.

По закінченню посвяти учні  отримали від джур значок-відзначку «Козачата».

                                                                                                                                 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Осінь – чудова пора…

            У цю пору року природа останній раз радує і дивує нас буйством кольорів і фарб. І хочеться просто порадіти життю…

                     Сьогодні в нашому навчально-виховному комплексі з'явилася осіння фотозона для всіх бажаючих, яка вже користується популярністю. Плануємо оновлювати її за  сезонами і декорувати тематично до свят та предметних  тижнів.      Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього...

Згідно плану виховної роботи  на осінніх канікулах, 30.10. 2018 року учні Ліплявського  навчально-виховного комплексу відвідали батьківщину Богдана Хмельницького –  місто  Чигирин. В рамках  подорожі – ознайомлення з життєвим шляхом та цікавими фактами біографії гетьмана. Учні відвідали резиденцію Богдана Хмельницького та піднялися на Замкову гору, прогулялися бастіоном Дорошенка.

Екскурсія до хутора Суботів дала змогу побачити залишки фортеці , Богданову криницю, стародавнє козацьке кладовище, Іллінську церкву, яку він побудував.

Незабутні враження учні доповнили відвідуванням кафе «Макдональдс» та майстерні львівського шоколаду.                                     Спортивна гордість школи

           Відповідно до «Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік», відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту на 2018-2019 навчальний рік, з метою виконання районної програми «Розвитку фізичної культури та спорту в районі на 2017-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Канівської районної ради від 18.12.2013 № 26-10/VI, наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації від 19.10.2018 № 156-О „Про проведення районних змагань з шахів, шашок та настільного тенісу” з метою підвищення спортивної майстерності юнаків та дівчат, 26.10.2018 року на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу  пройшли районні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед учнів навчальних закладів району.   Команда Ліплявського навчально – виховного комплексу взяла активну участь у змаганнях та  були вручені грамоти:  

          Пилипенку Тимофію, учню 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

          Джулай Яні, учениці 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

    Скопець Яніні, учениці 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Решетнику Максиму, учню 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Хроленко Віці, учениці 8 класу, за ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу  серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

Фестиваль-конкурс мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ"

Осінні канікули  по-справжньому стали захоплюючими для  хореографічного колективу «Дніпряночка» Ліплявського НВК. Оскільки 28.10.2018 року  під керівництвом свого наставника – Виноградової І.А. колектив  взяв участь у ХХІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ" в місті Києві. Засновником і організатором   якого є творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» (ТС «АДЕМ України»).

Членів журі приємно вразили хореографічні постановки, а саме –  «Плескач» та «За лісами-горами». За які колектив був нагороджений   Дипломами  лауреата І премії  у номінації народна хореографія та у номінації сучасна хореографія.

                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Що робити, щоб було тепло?

         Питання опалення навчальних  закладів освіти газом сьогодні, як ніколи, актуальне. Чи можна знайти альтернативу? Що робити, щоб було тепло?

         Наш навчальний заклад поступово змінює підходи до економії електроенергії та газу:

       з цією метою в минулому 2017 -2018 навчальному  році в котельню навчального закладу було придбано новий водяний насос на 220 В ( замість старого на 380 В);

       поставлені крани в системі опалення, які регулюють подачу тепла в різні класи та коридори школи.

       У цьому 2018 – 2019 навчальному році Ліплявською ОТГ були закуплені дрова, так як маємо один котел на тверде паливо.

          Чи вихід це із даної ситуації? Так, вихід є. Але для впевненості в завтрашньому дні необхідно ще придбати один сучасний економний котел, щоб повністю відмовитися від використання газу.

         На мою думку, утеплення стін, даху, заміна вікон та перехід на альтернативне паливо  - дрова  набагато зекономить бюджет нашої громади.

                                                                                                                                                                                  Директор          Кубар Г.М.

 


Краса по-українськи

Краса врятує світ!  Під цим гаслом 24 жовтня  у навчально-виховному комплексі було  проведено конкурс патріотичної  зачіски «Українська краса – дівоча коса», спрямований  на виховання культури зовнішнього вигляду, формування вмінь робити різноманітні зачіски, розвиток креативності та естетичного смаку. 

         Участь у конкурсі взяли учні  2-11 класів. Головними критеріями, за якими оцінювали зачіску, були  якість виконання, естетичність і  звичайно, сама презентація зачіски.

 Радості дівчат і захопленню хлопців не було меж.  Всіх вражала креативність та сучасніть  зачісок.

Єдиним побажанням конкурсанток і всіх присутніх було частіше робити такі заходи, оскільки  конкурс став справжнім втіленням української краси, краси патріотизму.

                                                                                                                                                                         Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 Гра " Супер  козак"
З метою оволодівання мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги,  ознайомлення учнів із національними особливостями та менталітетом українців,  кращими традиціями нашого народу,   шанобливим ставленням до рідної культури,  історії України,  надбань українського народу, закріплення  знань з історії України та народознавства
17 жовтня 2018 року учнями 11 класу для учнів 5 класу проведена гра "Супер козак"
 .       


Конкурс-фестиваль "Світлячок-2018"

13 жовтня у місті Золотоноша в районному Будинку культури відбувся ІІІ-й обласний хореографічний конкурс-фестиваль "Світлячок-2018", присвячений пам'яті Руслана Шеремета, уродженця с.Піщане  Золотоніського району, загиблого у зоні АТО.

         Усього у фестивалі-конкурсі взяли участь колективи із міст Золотоноші, Канева та Сміли, Драбівського, Золотоніського, Канівського,Катеринопільського і Черкаського районів. Загалом було представлено близько 40 хореографічних номерів у двох номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» за п'ятьма  віковими категоріями.

Колективи  продемонстрували найкращі танцювальні таланти рідного краю. На сцені розгорнулося величне дійство. Яскраві костюми, цікаві хореографічні постановки, запал та натхнення, з якими діти виступали на сцені, надавали фестивалю-конкурсу особливої неповторності і вражали глядачів.  

Боротьба була нелегкою, адже всі конкурсанти показали дуже високий рівень танцювальної майстерності. Наш колектив «Дніпряночка» отримав два других місця  у віковій категорії – змішана група,   в номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» та був нагороджений  Дипломами  та кубками.

         Всі колективи, які приймали участь у конкурсі були відзначені солодощами та подарунками.

                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 
Посвята в джури

 12 жовтня в навчально-виховному комплексі особливий день,  якого із нетерпінням всі чекали. Оскільки цього дня відбулося незабутнє і чудове дійство – посвята п’ятикласників у джури, приурочена святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва, а також Дню захисника України.

 Урочиста  лінійка розпачалася   внесенням Прапора  Шкільної дитячої організації «Джура». Вислухавши напутні слова та поздоровлення від молодих  козаків,  юні джури, взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України. 

По закінченню посвяти джури отримали від побратимів значок-відзначку «Джура», а кошовий отаман Галина Миколаївна Кубар звернулася з вітальними словами до джур та берегинь, попросила дотримуватись у майбутньому житті слів щойно прийнятої присяги і закликала бути гідними козацького роду та козацької слави, а в майбутньому стати гідними захисниками своєї держави та свого роду .

                                                                                                                         Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
"КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ"

Продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, 10 жовтня у Ліплявському НВК  проводилося спортивно-розважальне свято «Козацькі забави».  Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі козачата  2-4 класів, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування: «Потяг», «Козацька спритність», «Забави кашоварів»,  «Одягання шароварів»,  «Силачі» та інші.

Усі козачата  демонстрували вміння марширувати з піснею й виконання командного девізу.  Дух змагання та дружби, бажання ставати кращими, сильнішими об'єднували учасників. У такі моменти усвідомлюєш, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя, це шанобливе ставлення до звичаїв і традицій, це гаряче почуття свого людського й національного обов'язку.

  Це свято є найулюбленішим для наших козачат, тому завжди проходить змістовно і цікаво.

                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 Смакуємо по-козацьки

         Відгомоніли століття з того часу, як в пониззі Дніпра, за його порогами, мужні і волелюбні лицарі заснували Запорізьку Січ.

А пам’ять живе. Тому з метою виховання пошани до історичного минулого, допомогти дітям осмислити свою особистість як частину великого українського народу, у навчально-виховному комплексі проходить тиждень «Козацької слави».

Розпочався  тиждень з конкурсу «Козацька страва», в якому учні показали свої знання з історію козацтва та мали змогу збагатити знання про  кулінарні традиції українців.  Розмаїття страв  вражало, кожен рій старанно  презентував свої страви. Але козацька   нагорода знайшла своїх героїв, переможцями стали   рій  «Побратими» (11 кл.), почесне друге місце посіли рої «Варта» (9 кл.) та «Січ» (6 кл.), трішки поступалися у презентації своїх страв рої «Козацька шабля» та «Варта», тому й посіли третє місце.

                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Серця віддаємо вчителю»

        Цього року Свято вчителів було особливим.

         День у школі розпочавсь з привітання вчителів по радіо «Шкільна країна»: звучала гарна музика, учні вітали вчителів прекрасними віршами та запросили  всіх до нової української школи: «Школи мрій та бажань!». Після чого розпочався  квест для вчителів  «Перезавантаження». Учителі мали можливість знову  відчути себе учнями і відвідати уроки  музичного  мистецтва, захисту Вітчизни , української мови та хореографії. На першому уроці і розпочалося «перезавантаження»:  улюблені пісні,  гумористична сценка «Музичний  капелюх», в якій дізналися про що ж  мріють учителі.             

         Тема другого  уроку:  Підготовка молоді до  служби в  Збройних силах України, де з  учителями  проведено гру «Влучний стрілець». На уроці української мови учасники мали змогу попрацювати в групах, розгадати загадки . Завершився квест   танцювальним флешмобом  на уроці хореографії.

Приємною нотою в цей день також став концерт. Головними учасниками дійства став випускний клас, який привітав вчителів не тільки теплими словами, а й чудовими квітами.

Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою.

                                                                                                                                              Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 

                                       


                                                        «Фестиваль чорнобривців»

 У народі кажуть: "Без верби і калини нема України". А хіба можна уявити її без яскравих жовтогарячих чорнобривців? Чарівна сила цих квітів не тільки у їхній красі. Вони здатні передати складну гаму потаємних людських почуттів, розповісти про радість і печалі, нагадати давно минулі події.

Із самісінького ранку приміщення навчально-виховного комплексу наповнювалося  ароматом чорнобривців.  Бо сьогодні відбувався «Фестиваль чорнобривців». У фойє розмістилися квіткові панно та композиції, в яких учні  втілюють у життя цікаві та креативні ідеї. Зупиняли погляд «Смачна піца»(10 кл.), «Мир – це спокій у сім'ї»(8 кл.), 

«Українкою вродилася…» (учениці 3 кл.),  «Прощавай бабине літо» (7 кл.)

 

Завдяки  вихованцям ДНЗ на фестиваль потрапили «Чорнобривчатий їжачок», «Черепаха» та «Гусінь».

«Фестиваль чорнобривців»  подарував   багато вражень та позитивних емоцій.

                                                                                                                                                      Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Увага! Діти на дорозі!»

         Протягом вересня у навчально-виховного комплексу проходив Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».         Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.  До проведення заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму залучилися  працівники нашої школи, учні, батьки  – всі ті кому небайдуже збереження дитячого життя на дорозі.
       Щоб нагадати дітям 
Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели  Єдиний урок  з правил безпечної поведінки на дорозі та відео перерви «ДТП – сумна статистика сьогодення» 
      Пройшов  показ мультфільмів «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів        1-5 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам»  (для учнів 6-11 кл.).    Відбулися практичні заняття для молодших класів «Живе перехрестя»,  виховні години:  «
Страшна дорожня статистика», «Азбука вулиць та доріг» та велопробіг  «Наш друг - дорожній рух».

       Дуже вдало проведена сюжетно - рольова гра  «Водії і пішоходи» та театралізована казка «Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди» в ДНЗ «Веселка». 

                                                                                                                                                                                     Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
«Навколо світу»

 проведення Тижня географії 

 З 17 по 21 вересня було проведено Тиждень географії, який проходив згідно плану. Метою проведення заходів було поглиблення знань учнів з географії, розширення наукового світогляду, підвищення інтересу до географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання інтересу до вивчення географії.

 Програма Тижня географії «Навколо світу» була розроблена таким чином, щоб могли бути задіяні усі учні середніх та старших класів. А за активну участь усі учасники мали можливість отримати «бонуси», для покращення балу з географії.

 Протягом тижня були проведені такі заходи:

Понеділок (17.09.2018р.) Загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю  тиждня географії у школі

 Вівторок (18.09.2018р.) Конкурс “подорож у країну Кросвордію”

Середа (19.00.2018р.) Оголошення конкурсу на географічний малюнок “Збережемо планету для нащадків”

Четвер (20.09.2018р.) Географічний КВК для учнів 8-10 класів 

П’ятниця (21.019.2018р.) Закриття тижня географії у школі. Підбиття підсумків конкурсів. Нагородження переможців. 

Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювало учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.

 Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентністного та особистісно-орієнтованого підходів.

 Переможцями тижня стали учні 8 кл., які вибороли 1-ше місце у конкурсі знавців географії світу у георафічному КВК. Допитливими та кмітливими виявилися 6, 9 та 10 клас, які посіли другі та треті місця у змаганнях та довели усім, що географічна наука їм не байдужа, а навпаки, необхідна. Найактивнішими у змаганнях стали такі учні:  Нечипоренко Олександр (10 клас), Подгорний Вадим (9 клас), Ляшко Вадим (9 клас), Джулай Микола (8 клас), Тертична Марія (7 клас)

 Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями.

Учні показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.

      21 вересня – Міжнародний день миру

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наш навчально-виховний комплекс.  В класах проведені були  бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків «Мир очима дітей». Бібліотекарем школи був проведений інформаційний журнал “Міжнародний день миру”. Початкова школа не стояла осторонь цих заходів, вони створили колективну роботу – плакат на тему «День Миру». Яскраво в цей день виглядала і стіна думок «Я голосую за мир» та колаж «Мир твоїми руками», де учні мали можливість показати наскільки важливими є мир, свобода, добро і повага.

Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось постійно думають, мріють, то думки можуть матеріалізуватися. Тому сьогодні, як ніколи, прагнемо миру і всі наші слова та дії «кричать»: «Ми за мирне життя!», «Миру бути!». 

                                                                                                                                                 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

                              
         
                                                    І знову перемога...

         Відповідно до Положення про проведення  відкритого турніру Канівської районної ДЮСШ «Колос» з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та             2005-2007 р.н.,  з метою популяризації та подальшого розвитку дитячо-юнацького футболу в районі 14.09 на футбольному полі с. Межиріч та спортивному майданчику  Межиріцької  ЗОШ було проведено відкритий турнір Канівської районної  ДЮСШ «Колос»  з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та 2005-2007 р.н. 

         У турнірі серед юнаків 2005-2007 р.н. взяли участь дев'ять команд. Перемогу здобули учні Межиріцької ЗОШ, команда учнів Ліплявського НВК посіла ІІ почесне місце.

        Серед юнаків 2001-2004 р.н. приймали участь команди Таганчанської ЗОШ, Бобрицького НВК, Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК.

         У вирішальній грі зустрілися команди Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК. У запеклій боротьбі, з рахунком 2:1,  І місце посіли юнаки Ліплявського НВК. Переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубком.

         Молодці!!!  Бажаємо успіхів нашим командам та учителю фізичної культури Хорошуну М.О. й надалі здобувати призові місця.

                                                                                                                                                                       


        «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

         З  03.09. по  07.09.2018 року в  Ліплявському навчально-виховному комплексі  проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

Серед учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Спортивний феєрверк», а також  естафета  «Старти надій».
Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання  з баскетболу (кидки в кільце),  дартсу, футболу та волейболу серед учнів 5-11 класів.
         Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.         
               
         

  «Завжди  поспішаємо на допомогу»

         На прохання громадської організації „ Волонтер –К”  у  навчально – виховному комплексі було оголошено  з     03 вересня     2018 року  про початок  волонтерської акції  „ У єдності – ми сила”.

         В акції беруть участь усі учні школи та вихованці дитячого садочка. Традиційно збираються продукти харчування для бійців. До продуктових посилок учні кладуть свої листи та малюнки.

          
             Свято Першого вересня

        Свято 1 вересня – особливе свято. Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника.

       У цей день , 1 вересня 1978 року, гостинно відкрила двері  школа учням, учителям та батькам. Відтоді минуло 40 років. І сьогодні з ювілеєм школи прийшли привітати колишні працівники навчального закладу та представники влади. Зокрема, на свято завітали: голова Канівської державної адміністрації Д.М.Шелест, заступник голови Канівської державної адміністрації Т.П.Жівотова,  начальник відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко, голова Ліплявської ОТГ С.В.Геращенко, представник Дніпровської філії „ Урожай”, фахівець з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостина, директор фермерського господарства „ Едельвейс” І.М.Слюсар, колишній директор Ліплявської середньої школи В.М.Дорошенко, за часів роботи якого була побудована школа.

         Як  здавна заведено, гості завітали з подарунками. Щоб тепло, здоров’я та діти в школі завжди були начальником відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко від Ліплявської ОТГ було подаровано електропилку та холодильник для шкільної їдальні.  Учням 1 класу для роботи в умовах нової української школи представником Дніпровської філії „ Урожай” - фахівцем з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостиною від Дніпровської філії „Урожай” було подаровано  телевізор з USB-порталом. Учням   та вчителям  для роботи за новими освітніми вимогами головою Ліплявської ОТГ С.В.Геращенком був подарований телевізор з USB-порталом.

     Друга частина свята пройшла в актовій залі школи, де директор школи Г.М.Кубар вручила Подяки представникам організацій, які зробили вагомий внесок у розвиток освіти та матеріально – технічної бази Ліплявського навчально –виховного комплексу.

        Свято з нагоди 40-річчя відкриття школи та Першого дзвоника завершилося святковим концертом.

Директор       Кубар Г.М.

           


ć
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Галина Миколаївна Кубар,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Галина Миколаївна Кубар,
2 бер. 2018 р., 01:42
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Галина Миколаївна Кубар,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Галина Миколаївна Кубар,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments