НОВИНИ


Збережи пам'ять! Збережи правду!

                                                                           Пекельні цифри та слова

                                                                           У серце б’ють неначе молот,

                                                                           Немов прокляття ожива

                                                                           Рік тридцять третій.

                                                                           Голод… Голод… Голод…

       Голодомор… Нестерпний біль спричиняє перша складова слова, а уявити, що таке можна було заподіяти навмисно для знищення мільйонів людей… Але це сталося! Як не жахливо навіть згадувати про це, але ми мусимо. Мусимо, щоб віддати шану закатованим голодом людям, дати історичну оцінку діям тодішньої «народної влади», усвідомити наслідки жахливих лихоліть, а головне — навчитися розуміти найменші спроби «великих людей» досягти «великих цілей» ціною життя дитини, людини, нації.

       З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору, поваги до історичного минулого нашої держави та виховання в здобувачів освіти ціннісного ставлення до держави, особистісніх рис громадянина України, патріотизму на основі  усвідомлення досвіду історії  в КЗ «Ліплявський ліцей»  було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організована виставка літератури «Голодний 1933-й». Учителем історії Олександром  Самотугою проведено уроки «Моторошні дні в історії українського народу». Здобувачі освіти 1-7 долучилися до онлайн майстер-класу «Створення квітки Незабудьки» до Дня вшанування памяті жертв Голодомору.

        Гортаючи ці страшні сторінки нашої історії, мимоволі виникає побажання: щоб ви ніколи не стали свідками таких страшних подій як Голодомор. Щоб у ваших оселях завжди був достаток. Я хочу, щоб ви цінували те, що маєте, і пам’ятали про ті страшні події в історії нашого народу 1932-1933 років. Миру нам і злагоди в країні.

Ніде нехай такого більш не буде!

Хай день новий життя несе нове.

Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!

В достатку Україна хай живе!


ВИВЧАЙ!   ПАМ′ЯТАЙ!    ДОТРИМУЙСЯ!

       Шановні здобувачі освіти, ми будемо раді бачити вас за шкільною партою  здоровими та усміхненими. Дотримуйтесь правил безпеки!!!

Мийте руки, залишайтеся вдома, читайте книжки, спілкуйтеся з друзями тільки через Інтернет, не забувайте про дистанційне навчання, адже це не канікули.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!   БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

 
Поради батькам учнів щодо організації навчання дітей вдома:

1. Бути в контакті зі станом дитини і її почуттями, чесно говорити про те, що з нами відбувається.

 

2. Бути дуже терплячими і обережними до себе і своїх дітей.

 

3. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.

 

4. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.

 

5. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини.

 

6. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

 

7. Допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Також – розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей.

 

8. Маємо пам’ятати, що в дитини, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил. Найлегший спосіб зекономити сили – примус. Але це програшний спосіб. Зараз непростий час і випробування для всіх – тож зичимо сил батькам, дітям і вчителям.

УВАГА!!!

    Зважаючи на загострення епідеміологічної ситуації та стан захворюваності серед учителів та здобувачів освіти, КЗ "Ліплявський ліцей" з 25.11.2020 року переходить на дистанційну форму навчання.          Уроки будуть проводити відповідно до діючого розкладу на освітній платформі Google Classroom з використанням ZOOM, Meet, а спілкуватися – за допомогою Viber, Telegram тощо.

Дякуємо за розуміння.


Наш ліцей

Все молодіє, та все процвітає,

Бо спонсори гарні і друзі надійні

Дають допомогу, ремонти  постійні.

Дуже приємно, коли відчуваєш, що про тебе хтось дбає, хтось допомагає. Що інтереси ліцею  не байдужі. І спішимо повідомити про завершення проекту «Відновлення шкільної майстерні», який реалізовувався завдяки перемозі у конкурсі «Час діяти» від БФ «МХП-Громаді» та відкриття шкільної майстерні.Загальна планова вартість проекту становить 100891 грн., в тому числі:  Кошти БФ «МХП-ГРОМАДІ» - 49807 грн., та кошти з інших джерел( місцевого бюджету та спонсорські) - 51084 грн.

І звісно, яке ж свято без подарунків?!..В подарунок на відкриття заклад освіти отримав ручний фрезер для обробки деревини від сільської ради.
Міжнародний день толерантності 

         16 листопада - Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою в 1995 році на 28-й Генеральній конференції ЮНЕСКО.

       Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.

        У рамках відзначення Дня толерантності в КЗ «Ліплявський ліцей»  психологічною службо  було проведено ряд різноманітних заходів з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов.

        Були  організовані наступні заходи:

 1.Експрес -тест «Чи толерантна   я людина?»

 2.Перегляд  мультфільмів про толерантність.

 3. Виконання вправи  «Асоціативні предмети».  ( Що таке толерантність?)        

         4. Творче завдання «Мій рецепт толерантності» .

 У  доступній, цікавій, інтерактивній формі дітям були представлені такі важливі поняття, як милосердя, співчуття, повага, терпіння.


Тиждень книги

З метою підвищення іміджу бібліотеки, залучення нових читачів, розвитку стійкої читацької культури у КЗ «Ліплявський ліцей» з 09 по 13 листопада  проходив  Тиждень книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків та акцію «Подаруй  книгу», яка стала родзинкою тижня. Першою долучилась до акції пані Галина Кубар, директорка закладу освіти, яка подарувала  60 книг шкільній бібліотеці з власної книгозбірні. Побачивши такий приклад, здобувачі освіти активно долучились до акції, яку, доречі, вирішено продовжити до кінця листопада. Тож долучаймося….
       Осінній квест

            Квест— це завжди цікаво. А коли він сюжетний, коли учасники стають справжніми дослідниками природи, щоб розтлумачити осінні чудеса, працюють в майстерні чарівниці Осені — це незвичайна, захоплива пригода і для дітей, і для дорослих.          Традиційні осінні розваги для вихованців старшої групи Дошкільного закладу «Веселка» пройшли у формі квесту. Діти мали змогу попрацювати та порозважатися на п’ятьох локаціях. По закінченню квесту учасники отримали незабутні яскраві враження та солодкі подарунки від Осені.Слова вдячності

       Питання організації харчування здобувачів освіти є одним із найважливіших у роботі виконавчого комітету сільської ради та Ліплявського сільського голови.  Цього тижня шкільна їдальня запасами картоплі, моркви та столового буряку.

          Адміністрація закладу освіти висловлює слова вдячності сільському голові Сергію Геращенку, виконавчому комітету та  директору ТОВ «Канівське лівобережне мисливське господарство» Івану Хорошуну  за постійну підтримку, турботу про наш заклад освіти та наших учнів.


День української писемності та мови

    9 листопада – День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила іМефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно у КЗ«Ліплявський ліцей» відбулися заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього святкового дня відбулося урочисте відкриття шкільного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, а учні 10 класу демонстрували рівень знань української мови, долучившись до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний радіодиктант є ювілейним – 20-м за рахунком. Текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант відома акторка Римма Зюбіна.

    Переможці І етапу Тутарова Каріна (6 клас), Лозінська Аліна (7 клас), Маренко Катерина (8 клас), Розум Анна (11 клас) взяли участь у ІІ етапі ХІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

    Такі свята гартують усіх нас на шляху зміцнення державності, формування

громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив

себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і

народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.

 
До уваги учнів та батьків!!!
        Тимчасово змінено графік руху шкільного автобуса! Підвіз учнів буде здійснюватись за таким графіком:

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ

НА ПЕРІОД ОСІННІХ

КАНІКУЛ

До уваги батьків та учнів!

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, адміністрація КЗ «Ліплявський ліцей»  просять Вас ознайомитись із правилами безпеки під час зимових канікул, з обов'язковим їх дотриманням: Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил безпеки при:

      користуванні газовими та електричними приладами;

      не допускайте ігор з вогнем Вашою дитиною, не дозволяйте самостійно розводити багаття,  палити листя, бур'ян;

       не допускайте ігор на будівельних майданчиках та біля них;

       пам'ятайте: дорога та залізниця - не місце для ігор та безпечної поведінки.

Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Обов'язково наголошуйте доньці чи синові (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.

Будьте особливо обережні біля водоймищ. Пам'ятайте: з водою не жартують!

Обов'язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них:

      у громадському транспорті;

      при поводженні з собаками та іншими тваринами (свійськими та дикими):

      під час грози (блискавка).

Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів). Пам'ятайте про проблеми які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.

Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).

Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в осінній період.

Будемо щиро раді зустрічі з Вашою дитиною після канікул, яка при доброму здоров'ї, не маючи ніяких проблем знову сяде зашкільну парту.

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

Термін канікул: 26 жовтня – 01 листопада; 

початок занять:  02 листопада

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!
Перший позаплановий інституційний аудит на Черкащині!

        Комунальний заклад«Ліплявський ліцей» відвідала експертна група Державної служби якості освіти та управління Державної служби якості освіти у Черкаській області. До складу експертної групи увійшли працівники Державної служби якості освіти та управління Державної служби якості освіти у Черкаській області, а також освітні експерти, які є педагогами-практиками.

        Експертна група вивчала освітні та управлінські процеси ліцею за такими напрямами:

  • освітнє середовище;
  • система оцінювання здобувачів освіти;
  • педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;
  • управлінські процеси;
  • дотримання закладом вимог законодавства у сфері освіти.

         Від імені адміністрації закладу освіти хочемо подякувати експертній групі за професіоналізм, компетентність та толерантність при вивченні даних питань. Висловлюємо слова вдячності команді інституційного  аудиту за надану професійну допомогу.

        Варто зазначити, отримавши акт перевірки, можна впевнено сказати, що інституційний аудит не потрібно боятися, а до нього потрібно готуватися…


Ми всі господарі природи...

         З метою залучення дітей до читання , підтримки і взаємодосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві, з 01 по 31 жовтня 2020 року проходить місячник шкільних бібліотек.

        У КЗ «Ліплявський ліцей» місячник проходить  під гаслом «Ми всі господарі природи».  Щоб привернути увагу до екологічних проблем іактивізації роботи бібліотеки з екологічної просвіти, проведено ряд заходів:  Інтерактивний кардмейкінг  «Планета в твоїх руках» (5-6 клас), екологічний  паркан «Ми всі господарі природи», День екологічної культури (сортування сміття) (1-2 класи),  конкурс малюнків «Казковий світ природи»  (3-4 клас), виставка книг на екологічну тематику «Бібліотеки – за чисті землі, повітря і воду, за чисту душу і розум народу», зустріч з інженером лісових культур Оленою Лістровою та  помічником Ліплявського лісництва Ігорем Чербою.


День  здорового харчування

        Сьогодні, 16 жовтня 2020 року, в Ліплявському ліцеї  проведений День здорового харчування. Метою проведених заходів було: переконати учнів у необхідності змалку дбати про свої  здоров'я. Формувати в них моральну свідомість, відповідальне ставлення до свого здоров'я. Розширити та поглибити знання про корисну їжу, ознайомити з новою інформацією за рахунок спілкування з різними інформаційними джерелами. Розвивати пізнавальний інтерес, уміння працювати колективно, робити висновки, аналізувати. Виховати прагнення вирости фізично, психічно, соціально, духовно багатимими людьми, вчити адаптуватись у соціальному середовищі, вільно спілкуватись.


День дружби......

        Сьогодні, 15 жовтня 2020 року, в Ліплявському ліцеї психологічною службою проведений День дружби з метою навчати учнів культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій, сприяти поліпшенню психологічного клімату в класі, налагодженню доброзичливих стосунків, виховувати в учнів повагу одне до одного, відповідальності за власні слова і вчинки. Протягом дня здобувачі освіти мали можливість взяти участь в тестуванні «Чи легко з тобою дружити?», створювали портретну галерею друзів, оформлювали квітку дружби, виконували вправу «Дерево дружби». На перервах звучали записи пісень про дружбу та друзів та ще багато цікавого та креативного відбувалося в закладі освіти до кінця дня.


        14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані.
        Сьогодні, 13 жовтня, з нагоди Дня захисника України, була проведена
аудіолінійка «Хоробрі серця»,проведені уроки мужності.
З нагоди Дня українського козацтва відбулася традиційна посвята учнів 5 класу у джури.        В зв’язку з карантинними обмеженнями, цьогоріч замість традиційної урочистою лінійки – козацький квест «Таємниці козацької слави». Квестери пройшли десять випробувань (інтерактивні вправи, розгадування ребусів, кросвордів, секретних шифрограм, гра «Вірю, не вірю», «Доповни прислів’я», «Козацька скриня» тощо.
       Довівши що гідні носити почесне звання «Джура», п’ятикласники в присутності гетьмана шкільної організації , склали урочисту обіцянку та отримали відзначки « ДЖУРА» від молодих козаків та берегинь.


Шановні колеги!
                Усіх, хто причетний до благородної справи навчання і виховання підростаючого покоління – майбутнього нашої країни, дає дітям неоціненні скарби людських якостей, сердечно вітаємо із професійним святом – Днем працівників освіти!
               Нехай обраний Вами шлях даруєнаснагу, радістьспілкування, творчіздобутки, і кожен день наближає до новихзвершень у професії.
Бажаємо вам, дорогі освітяни, успіхів у вашій благородній справі, відчуттяповноти і неповторності життя, невичерпної творчої енергії, міцного здоров’я та людської шани і поваги. Нехай ніколи не згасає світло вашої душі і тепло вашого серця, а засіяна невтомною працею освітянська нива урожаїть новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками в житті, а слово вчителя буде завжди святим і чистим на землі.


ЦІКАВА ХІМІЯ...

Великий інтерес у ліцеї проявили  здобувачі освіти до Дня хімії, проведеного учителем  хімії Тетяною Лановенко.  Метою проведення є залучення максимальної кількості здобувачів освіти та популяризація предмету. 

 В програмі Дня були : відеозал „Дивовижні відкриття з хімії”, екскурсія на шкільне подвір’я: ”Фітоаптечкашкільного подвір’я”, оформлення інсталяції „Метали в нашому житті”, аудіолінійка, конкурс кросвордистів „Парад хімічних елементів”.

Здобувачі освіти брали активну участь і тому цей день приніс їм багато цікавого та пізнавального, сприяв розвитку позитивних емоцій та формуванню інтересу до даного предмету, стимулював творчу активність учнів.

Квітковий  вернісаж”

    Осінь…Золотокоса осінь щедра на свята. Одне з них - День учителя. Саме сьогодні, напередодні Дня працівників освіти, у КЗ «Ліплявський ліцей» діяла виставка-конкурс дитячих творчих робіт “Квітковий  вернісаж” (1-4 класів), присвячена цьому професійному святу.                            Надзвичайну фантазію та яскраві творчі здібності проявили діти, виготовляючи квіткові композиції з різного матеріалу. Деякі роботи вражали своєю назвою, оригінальністю та складністю виконання.  Цікаві вироби та осінні букети стали чудовим вітанням вчителям та вихователям, радували око не лише працівникам ліцею, а й гостям закладу.

Вітаємj переможців  конкурсу Квітковий  вернісаж”:

І місце – Пилипенко Андрій (2 кл), Кіфяк Раїса (4 кл), Бурмага Максим (4 кл), Мойсик Крістіна (4 кл)

ІІ місце  Москвін Владислав (3 кл), Жуковець Захар (3 кл), Бойчевський Назар (4 кл)

ІІІ місце – Недашковський Богдан , Недашковський Олександр (4 кл)

Адміністрація закладу освіти  висловлює щиру подяку всім учням, батькам, класним керівникам за підготовку квіткової виставки.Бабин Яр пам’ятає …

    29 вересня, День пам’яті трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
 З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у  КЗ «Ліплявський ліцей» проведені такі заходи:
- Радіохвилина  «Біль нашої пам’яті»;
- Загальношкільна хвилина мовчання;
- на уроках історії України проведені інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…»
Трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління – зберегти пам’ять про Бабин Яр і передати її наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого.


Подарунки знайшли своїх власників!
Учні нашого ліцею взяли участь у конкурсі поробок із пластикових кришечок «Оживити пластик», який організував і провів Благодійний фонд «Урожай-громаді» за фінансової підтримки агрохолдингу МХП.
За підсумками конкурсу подарунки за свої роботи отримали всі учасники.
Велика подяка БО БФ «Урожай – громаді» за проведення такого екологічного конкурсу, який дає можливість дітям продемонструвати не лише свої творчі здібності, а й зрозуміти цінність природних ресурсів. Дякуємо!

З турботою про ліцей...
    З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), завдяки підтримці виконавчого комітету та голови Ліплявської сільської ради Сергія Геращенка в КЗ «Ліплявський ліцей» встановлено у санітарних кімнатах електросушарки .
Адміністрація, вчителі та учні висловлюють найтепліші слова подяки очільнику Ліплявської ОТГ за постійну допомогу. Вдячні за розуміння наших проблем і за таку необхідну нам сьогодні підтримку.


Вихованці ДНЗ «Веселка» також прагнуть жити у мирі та злагоді...

Як небо - у зорях, а села - у квітах.
Під таким гаслом вихованці старшої групи ДНЗ «Веселка» долучилися до відзначення Міжнародного дня миру. Діти разом з вихователем Лесею Тимофіївною оформили вітальну листівку з побажанням мирного світлого неба .
Мир на землі – це дім і мама, й тато,
Й любові стільки- просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті – хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар – щастя і любов.


Хай буде мир на всій землі
Хай дім новий будується,
Хай сад новий росте в селі,
Нова зростає вулиця.
    Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. До відзначення цього свята щороку долучається і наш ліцей.
Аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА у фоє закладу освіти створено панно «Діти миру – за мир!», а лідери учнівського самоврядування прикріплювали всім учасникам навчально-виховного процесу паперові голуби, одного з найбільш відомих символів цього дня.
Було проведено акцію "Найбільше я хочу, щоб мир був у світі" для учнів 1-4 класів. Де діти показали що хочуть бачити на землі квіти, а не засіяну гільзами землю. Для учні 7 класу проведено майстер-клас по декоруванню голубів, як символ миру.
Посмішки на обличчах, радість в серцях дітей, вчителів вселяють надію та впевненість в тому, що в Україні та в усьому світі не буде місця війнам.


НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ У ЖИТТІ – ЗДОРОВ̓ Я!!!
Ось і закінчився Тиждень профілактики захворювань та здорового способу життя, який дав можливість цілеспрямовано здійснювати процес виховання з формування культури здорового способу життя. На заходах протягом тижня учні здобули багато корисної інформації, яку зможуть застосувати у повсякденному житті для збереження свого здоров’я, дійшли висновку, що життя неповторне і в кожного своє та зрозуміли, що здоров’я вимагає до себе постійної уваги, знань і неабияких зусиль для його збереження. На завершення класні колективи взяли участь у конкурсі на кращий інформаційно-просвітницький матеріал про здоровий спосіб життя (флаєри, листівки, плакати, буклети тощо) під гаслом «Здоровим бути – модно!»
Памятаймо: НАЙБІЛЬША ЦІННІСТЬ У ЖИТТІ – ЗДОРОВ̓ Я!!!

«Стіна думок: Здоров′я очима дітей»

У рамках тижня профілактики захворювань та здорового способу життя у КЗ «Ліплявський ліцей» проходив проєкт «Стіна думок: Здоров′я очима дітей». Бажаючих висловити свої побажання на великому аркуші виявилось босить багато. Варто відзначити , що всі розуміють під поняттям «здоров’я» відмову від шкідливих звичок , правильне харчування та заняття спортом.
Учні усвідомлюють, що про здоров’я потрібно дбати з ранніх років, адже це – запорука яскравого та сповненого позитивними емоціями життя.
Бажаємо всім ЗДОРОВ’Я!

Ми повні сили і надії,
Мета і праця в нас одна.
Сьогодні Гетьмана обирає
Шкільна дружна сім’я!

Сьогодні в нашому ліцеї відбулися вибори Гетьмана козацької шкільної організації «Джура».
Під час голосування була відтворена обстановка як на справжніх виборах президента – учні позначали свого кандидата в бюлетенях та кидали їх в спеціальні урни.
У виборах приймали участь 4 кандидати : Прокопенко Данило (9 клас), Тертична Марія (9 клас), Соломаха Діана (10 клас), Лисак Ілля (10 клас).
Учні 8-11 класів та вчителі дуже відповідально поставилися до виборів та взяли активну участь у голосуванні, продемонструвавши наскільки ми дружній колектив. Сам вибір був дуже складним, адже всі кандидати були гідні посади Гетьмана шкільної організації «Джура».
Бюлетені були успішно підраховано ШВК, декілька разів перераховувались, щоб все було точно, адже у кількості відданих голосів між кандидатами була дуже мала різниця.
Після підрахунків голосів, згідно з протоколом виборчої комісії, за результатами голосування, Гетьманом став Лисак Ілля, який набрав 25 голосів.
Ми бажаємо новообраному Гетьману наполегливості та успіхів на цій почесній та відповідальній посаді. Ми всі очікуємо приємних нових змін в нашому ліцеї.
Слова вдячності...

В межах запланованого заходу проведення учнівської конференції щодо впровадження роздільного збору відходів 08 вересня в КЗ «Ліплявський ліцей» завітали  Світлана Ніколаєнко, начальник відділу охорони навколишнього середовища ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та інженер цього  відділу  Діна Гончар, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Віта Кузнецова. Які  наголосили про важливість сортування відходів та презентували закладу освіти контейнери для розділення відходів.
    Висловлюємо щирі слова вдячності ПрАТ «Миронівська птахофабрика»  за підтримку та надану можливість створити куточок для сортування сміття у закладі освіти. Сподіваємося на подальшу співпрацю.Нарешті до школи….
Кожного року 1 вересня українська громадськість відзначає День знань. Перше вересня – це не просто дата нового навчального року у всій країні. Це початок нових кроків до успіхів і поразок, перешкод і перемог.
Нарешті у КЗ «Ліплявський ліцей» залунав дитячий сміх та галас… Зустрічі, вітальні слова, квіти, подарунки, ігри… Справжнісіньке СВЯТО!
Розпочалося свято у КЗ «Ліплявський ліцей» урочистою радіолінійкою. З вітальним словом до учителів, учнів та працівників ліцею звернулася директор закладу освіти, Галина Кубар. Далі святкові заходи відбувалися у новому форматі у межах класу. І це дало змогу кожному учителю
творчо, креативно відсвяткувати День знань.
І звісно, яке ж свято без гостей та подарунків? До ліцею завітали голова Ліплявської об’єднаної територіальної громади Сергій Геращенко, який привітав першокласників зі святом та вручив їм подарункові набори для першокласників, телевізор та принтер; з вітальним словом до першокласників та батьків звернулася начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Ліплявської ОТГ Тетяна Зверева; Єфремцев Микола Петрович заступник директора БО БФ «МХП громаді», який привітавши наймолодших учнів, вручив їм мішечки з подарунками та сертифікат.
З новим 2020-2021 навчальним роком!
Ми віримо, що нас вже не зломить,
І долучаємось усі ми до добра і слави.
Ми всіх докладемо зусиль.
Щоб рік навчальний був щасливий!


До уваги учнів та батьків!!!

На період карантинних обмежень графік руху шкільного автобуса тимчасово

ЗМІНЕНО!                                 
До уваги батьків, учнівпедагогів та працівників ліцею!!!


Навчальний рік у  КЗ «Ліплявський ліцей» розпочнеться вчасно – 1 вересня.
Адміністрацією Комунального закладу «Ліплявський ліцей»
чітко розписані правила роботи закладу освіти на період карантинних обмежень.  
Правила перебування учнів:

ü При вході до закладу освіти діти мають проходити температурний скринінг;

ü вхід у приміщення лише в масках;

ü опитування учнів перед початком занять  про самопочуття;

ü  місця для дезінфекції рук при вході у заклад освіти;

ü графік допуску учнів у заклад та маршрути їхнього руху (розмітка на підлозі, що полегшує двосторонній рух у коридорах)

ü відокремлення зон переміщення різних класів та вікових груп;

ü мінімізація пересування учнів між класами;

ü дозвіл перебування без захисних масок під час занять для учнів;

ü забезпечення проведення окремих занять на свіжому повітрі;

ü наявність в санітарних кімнатах рідкого мила, антисептиків та паперових рушників;

ü очищення та дезінфекція поверхонь в кінці дня;

ü провітрювання приміщення після кожного уроку не менше 10 хв.;

ü раціональне використання запасних виходів;

ü у розкладі передбачено різний час початку занять для різних класів та вікових груп;

ü забороняється допуск батьків та супроводжуючих осіб (крім дітей з обмеженими можливостями).

Правила роботи працівників:

ü при вході до закладу освіти працівники мають проходити температурний скринінг;

ü допуск до роботи за умови використання  ЗІЗ;

ü забезпечення працівників ЗІЗ з розрахунку 1 маска на 3 години роботи на 5 днів;

ü миття рук перед заняттям та надіванням ЗІЗ;

ü централізований збір ЗІЗ;

ü створення умов для дотримання гігієни;

ü обмеження масових заходів в закритих приміщеннях;

ü наявність у медичному пункті закладу освіти необхідних засобів та обладнання ( безконтактні термометри, дезінфекційні засоби тощо);

ü працівники з ознаками ГРЗ та температурою тіла 37,2 °C, не допускаються до роботи.

 

Правила харчування:

ü графіки харчування учнів;

ü відстань між столами не менше 1,5 м та не більше 4 осіб за столом;

ü перебування працівників харчоблоку в масках і рукавичках;

ü заборона харчування за типом «шведський стіл» та самообслуговування.

 

Правила перевезення:

ü перевезення учнів лише у кількості сидячих місць (буде змінено графік руху шкільного автобуса, перевезення буде здійснюватися лише учням, які проживають на відстані понад 3 км від закладу освіти);

ü вхід до салону транспортного засобу лише в ЗІЗ та обов’язкове проведення температурного скринінгу;

ü дезінфекція транспортного засобу після зміни;

ü щоденний контроль за станом здоров′я водія;

ü водій повинен бути в масці, міняти її кожні 3 години та дезінфікувати руки.

 

Інформація для батьків:

ü Свято Першого дзвоника
Повідомляємо: загальної традиційної лінійки НЕ будевсе буде нетрадиційно та креативно. Святкування відбудеться по класах.

На час карантину доступ батьків та інших сторонніх осіб (окрім тих, хто супроводжує осіб з обмеженими  можливостями до закладу  ЗАБОРОНЕНО!

ü Масковий режим

Зрозумійте, що понад 600 одноразових масок на один день не "потягне" жодна структура + утилізація. Тому з розумінням просимо по можливості  забезпечте своїх власних дітей.

ü Антисептики
Ми забезпечимо можливість антисептичного та дезінфікаційного режиму в установі, але, якщо  не складно, "малесенький" антисептик у рюкзачок таки зробіть. Як не буде, то ми зрозуміємо.

ü Вхід до школи і на територію школи
Так, згідно
рекомендацій  МОН ми відкрили три   входи на територію і чотири  входи до приміщення різними потоками. Просимо з розумінням поставитись до того, що батьки не допускатимуться в приміщення ліцею. Лише в окремих випадках.

ü Температурний скринінг
Ми спробуємо забезпечити скринінг усіх учасників освітнього процесу на вході до приміщення ліцею , але дуже просимо вас, шановні батьки, подбайте про це ще у своїх домівках. Будьте відповідальними батьками своїх дітей.

ü Харчування
Воно
здійснюватиметься згідно нових вимог безпеки. Для цього уже змінено графік перерв і проведено відповідну організаційну роботу у приміщенні їдальні. Харчування буде.

ü Питний режим

         Функціонування питних фонтанчиків на території закладу освіти    заборонено. Питний режим здобувачі освіти організовують з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції, яку потрібно взяти з дому.


   Подану інформацію взяти до відома, а правил обов’язково дотримуватися.
Давайте не піддавати
одне одного небезпеці і пам’ятаймо, що від усіх нас, від нашої спільної
солідарності і залежить результат.

    

Шановні батьки, уважно прочитайте рекомендації МОЗ та підготуйте дітей до навчання в дошкільному навчальному закладі.

    При вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на 4 години, працівники повинні вимірювати температуру дітям. Дітей, у яких температура тіла вища за 37,2 С та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання, мають ізолювати та повідомити про це медичну сестру і батьків.

На вході до дошкільного закладу буде облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук.

У період карантину в дошкільному закладі буде заборонено, зокрема:

·         використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки ;

·         проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;

·         проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно або на свіжому повітрі, при дотриманні дистанції та маски

      
 Дошкільний заклад освіти Ліплявського ліцею налічує 40 дітей. Проте всіх охочих зарахувати до дошкільного закладу адміністрація не може за браком місць. Тому головним питання для голови громади С.Геращенка, виконкому сільської ради та адміністрації ліцею наразі є відновлення корпусу № 2 Ліплявського ліцею, де в майбутньому буде новий дошкільний заклад освіти, який прийме усіх дітей, які цього потребують.
За кошти Ліплявської сільської ради вже повністю замінено дах дошкільного закладу, а невдовзі буде замінено всі вікна на енергозберігаючі та двері.
Місцева влада докладає усіх зусиль, аби найближчим часом охопити найменших діточок села дошкільною освітою.
Директор Галина КУБАР


Так швидко плине час… Спочатку весна, а потім і літечко пролетіло. Вже так давно не чути дитячих голосів на подвір’ї школи та у класних кімнатах. Через пандемію засумували шкільні парти, коридори, вчителі…

Але незабаром 1 вересня. Діти знову прийдуть до школи, а на них вже чекають світлі затишні класи, шкільне подвір’я і весь колектив Ліплявського ліцею. Адже всі працівники закладу освіти готували школу та шкільне подвір’я до приходу дітей. Всі разом фарбували, гребли опале, замітали, пололи квітники, лабіринт, косили траву, поновлювали спортивні споруди, готували котельню до осінньо-зимового періоду, адже територія закладу освіти майже 6 га. Одним словом, працівники Ліплявського ліцею – дружна команда. Не стояли осторонь і працівники Ліплявської сільської ради. Не було таких питань, яких би не вирішив сільський голова С.Геращенко. Майже кожний день у голови села розпочинається із відвідин Ліплявського ліцею. Усі питання вирішуються для покращення навчально –матеріальної бази закладу освіти.

Від імені адміністрації закладу освіти дякую всім працівникам за підготовку школи до нового 2020-2021 навчального року. Нехай кожна домівка буде наповнена радістю, щастям, здоров’ям, добром, миром і благополуччям. А голові села С.Геращенку та працівникам сільської ради хочу подякувати за турботу про наш заклад. Здоров’я, щастя, миру і злагоди всім Вашим родинам.

                                                                                                                              Директор Галина КУБАР     Робота за проектом «Відновлення шкільної майстерні» набирає швидких обертів. Силами працівників Ліплявського ліцею було демонтовано станки в майстерні та підготоване приміщення закладу до ремонтних робіт.
Педагогічний колектив Ліплявського ліцею намагається забезпечити гідні умови для навчання учнів, котрі часто мають різні інтереси, але нажаль в час сучасних технологій мало уваги приділяють предметам, які можуть знадобитися їм на протязі всього життя та в процесі трудової діяльності, а саме урокам трудового навчання. Тому, працюючи над проектом, ми поставили собі завдання:
відновити приміщення майстерні;
познайомити учнів з технікою безпеки підчас роботи з інструментами та станками;
допомогти учням здобути практичні навички;
підготувати учнів до подальшої трудової діяльності
Нагадуємо: даний проект реалізується завдяки перемозі у конкурсі «Час діяти» від БФ «МХП-Громаді». Загальна планова вартість проекту становить 100891 грн., в тому числі: Кошти БФ «МХП-ГРОМАДІ» - 49807 грн., та кошти з інших джерел ( місцевого бюджету та спонсорські) - 51084 грн..
Що ми отримаємо внаслідок відновлення шкільної майстерні?
По- перше: покращену шкільну інфраструктуру та в повному обсязі виконану навчальну програму.
По- друге: Налагоджену тісну співпрацю між жителями громади та органами місцевого самоврядування.
По-третє: Покращені знання учнів з техніки безпеки при роботі зі станками та інструментами. За рахунок ознайомлення учнів з технікою безпеки буде зменшено травматизм на виробничих підприємствах.
Адміністрація закладу освіти сподівається, що робота по відновленню шкільної майстерні буде завершена до кінця вересня.ć
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Ліплявський ліцей,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Ліплявський ліцей,
2 бер. 2018 р., 01:42
č
Конкурс читців європейської поезії Зобенько Є..MP4
(3810k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:34
č
Конкурс читців європейської поезії Попова С..mp4
(18743k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:41
č
Конкурс читців європейської поезії Хворостина А..mp4
(13335k)
Ліплявський ліцей,
18 трав. 2020 р., 05:44
ĉ
Ліплявський ліцей,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Ліплявський ліцей,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Ліплявський ліцей,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Ліплявський ліцей,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments